UA
RU

Які документи взяти з собою у подорож, щоб вона удалася

Редагувати переклад
Крім очевидного паспорта та візи є чимало документів, які не можна забути, якщо хочете провести відпустку спокійно і не витрачати нервові клітини даремно. Оскільки зараз оксамитовий сезон, це питання не менш актуальне, ніж улітку. 

Які документи взяти з собою в подорож, щоб воно вдалося.

Кожна подорож - це не тільки приємні враження, але й хвилювання, пов'язане зі зборами та покупкою потрібних речей. Звичайно, не обходиться у таких випадках без різних казусів. Упевнені, що хоч раз у житті забував удома щось важливе — документи, улюблену сукню, квиток на літак чи паспорт. Щоб таких ситуацій було у вашому житті менше, радимо заздалегідь скласти список всього потрібного та не забути про кілька важливих документів, без яких нікуди. 

Читайте також: Корисні ресурси, які стануть у нагоді в подорожі

 

Міжнародні права водія

Права будуть потрібні лише автомобілістам, що логічно, тому якщо ви до них не належите, можете пропускати цей пункт. Міжнародні водійські права — ще одне посвідчення особи, яке стане в нагоді не тільки при керуванні та оренді машини, але й служитиме додатковим підтвердженням, що ви — це ви. Якщо несподівано (або цілком заплановано) вирішите залишитися в іншій країні довше, ніж збиралися, доведеться отримати місцеві права, що по кишені не кожному. 

Які документи взяти з собою в подорож, щоб воно вдалося.

студентський

Якщо ви студент, то чудово розумієте переваги свого статусу. За наявності студентського квитка в подорожі вам будуть доступні безліч бонусів, наприклад, знижки в музеях і навіть квитки в кіно. Погодьтеся, у період життя, коли грошей впритул, можливість заощадити на подібних речах здається дуже привабливою. 

Читайте також: 6 ідей, куди вирушити в подорож цієї осені

Страховка 

Які документи взяти з собою в подорож, щоб воно вдалося.

Нещасний випадок чи несподівана хвороба можуть зіпсувати оксамитовий сезон. Температура восени стає нижчою, а ризик підхопити вірусні захворювання все вище та вище. Без страховки ви ризикуєте спустошити свій гаманець до останньої купюри та витратитись на медичні послуги набагато більше. Повірте, обслуговування в європейських та американських лікарнях коштує недешево, а проводити довгоочікувану відпустку на лікарняному ліжку чи номері готелю — сумнівне задоволення. 

В Україні страхові поліси краще купувати у надійних компаній, які добре зарекомендували себе на ринку. Наприклад, ARX ​​Страхування, колишня AXA Страхування, яка в липні змінила назву зі зв'язкою зі зміною акціонера (тепер компанія належить найбільшому канадському холдингу Fairfax Financial holding). До речі, ARX у перекладі з латині означає «фортеця», тому захист клієнтів гарантується. У день компанія виплачує клієнтам понад 3, 5 млн гривень, тож у своїй безпеці можете бути впевнені.

При оформленні страховки пам'ятайте, що треба чітко позначити, чим ви плануєте займатися. Дайвінг, спортивний туризм – все це треба вказувати, щоби отримати адекватне покриття. Щоб уникнути непорозумінь, рекомендуємо ставити максимум уточнюючих питань під час оформлення полісу.

Ви також можете придбати поліс і без візитів до страхових офісів. ARX ​​Страхування - Одна з небагатьох компаній, яка пропонує придбати туристичний поліс онлайн, прямо на сайті компанії. Ви можете оформити все за кілька хвилин зі свого смартфона. Жодної паперової тяганини, можна це зробити навіть в аеропорту, головне, щоб ви знаходилися ще на території України.

Читайте також: 16 ідеальних аутфітів для подорожей від блогерів

Номери консульств

Може здатися трохи параноїдальним окремо записувати всі потрібні номери, якщо в ХХІ столітті їх без проблем можна знайти онлайн. Але ситуації бувають різні, а коли ви знаходитесь в іншій країні, де культура може відрізнятись від вашої, втім, як і швидкість інтернету, варто виписати всі необхідні контакти заздалегідь. Як мінімум, внесіть їх у телефонну книгу. Консульство – ваш вірний друг та помічник у будь-якій критичній ситуації. 

Які документи взяти з собою в подорож, щоб воно вдалося.

Копії паспорта

Перед поїздкою подбайте про те, щоб не забути зробити копію першої сторінки паспорта з вашою фотографією та останньої візи. Думаєте, що це вам ніколи не знадобиться? Для бронювання квитка на поїзд із пільгами або отримання SIM-картки, проживання в готелі. Не завжди під рукою знайдеться ксерокс, а в критичних ситуаціях вам доведеться шукати його чи не по всьому місту, а якщо воно маленьке або ви відпочиваєте в селищі, далекому від благ цивілізації, то доведеться про це зовсім забути. Краще зробити кілька копій наперед, щоб потім не хвилюватися. 

До того ж копії паспорта будуть незамінні при втраті оригіналу. Таким чином ви зможете швидше відновити паспорт у консульстві. 

Читайте також: Чому варто відправитися в одиночну подорож (і на які моменти звернути увагу)

Медична карта

У деяких містах, наприклад, в Уганді, вам не обійтися без спеціальних щеплень. Для різних країн список буде зі своїми нюансами, тому заздалегідь знайдіть усю потрібну інформацію про це. Візьміть копію та покладіть у паспорт, щоб вона завжди була у вільному доступі. Без необхідних документів подорож може припинитись, так і не розпочавшись. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему