Edit page title Каннський кінофестиваль 2024: список переможців
Edit meta description У Франції завершився 77-й Канський кінофестиваль. Журі, яке очолила Грета Гервіг, оголосило переможців.

Close edit interface
UA
RU

Каннський кінофестиваль 2024: список переможців

У Франції завершився 77-тий Каннський кінофестиваль. Журі, яке очолила американська режисерка, сценаристка і акторка Грета Гервіг, оголосило переможців. 

Каннський кінофестиваль 2024: список переможців-Фото 1

25 травня відбулася церемонія закриття 77-го Каннського кінофестивалю. Протягом 11 днів журі під головуванням американської режисерки, сценаристки і акторки Грети Гервіг обирало переможців. Серед членів журі були турецька сценаристка і фотограф Ебру Джейлан, американська акторка Лілі Гладстон, французька акторка Єва Грін, ліванська режисерка і сценаристка Надін Лабакі. А також іспанський режисер і сценарист Хуан Антоніо Байона, італійський актор П’єрфранческо Фавіно, японський режисер Корееда Хірокадзу та французький актор і продюсер Омар Сі.

Каннський кінофестиваль 2024: список переможців-Фото 2

Цього року за головну нагороду боротилися 22 стрічки із офіційної програми. «Золоту пальмову гілку» отримав фільм американського режисера Шона Бейкера «Анора». 

«Анора — молода працівниця секс-бізнесу з Брукліна. Вона отримує шанс побачити історію про Попелюшку, коли зустрічає сина олігарха та імпульсивно виходить заміж. Щойно новина досягає росії, її казка опиняється під загрозою. Оскільки батьки вирушають до Нью-Йорка, щоб домогтися анулювання шлюбу», — так описують фільм його творці.

Гран-прі отримала стрічка «Все, що ми уявляємо як світло» індійської режисерки Паял Кападії. Приз журі дістався фільму Жака Одіара «Емілія Перес». Акторки «Емілії Перес» отримали нагороду за найкращу жіночу роль. Це Адріана Паз, Зої Салдана, Карла Софія Гаскон і Селена Гомес. Найкращим актором став Джессі Племонс. Його нагородили за роль у фільмі «Види доброти». Найкращим режисером — Мігел Гоміш. Журі відзначило його за стрічку «Велика подорож». Нагороду за кращий сценарій отримала Коралі Фаргіт за фільм «Речовина». Сепеціальну нагороду вручили іранському режисеру Мохаммаду Расулофу за стрічку «Насіння дикого інжиру».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Chopard

Читайте також: МІЖНАРОДНА БУКЕРІВСЬКА ПРЕМІЯ: ХТО ПЕРЕМІГ У 2024 РОЦІ

Статті на тему