UA
RU

Катрін Денєв приїде на Одеський кінофестиваль

Редагувати переклад
Катрін Денєв – спеціальний гість 10-го ювілейного Одеського міжнародного кінофестивалю!

Катрін Денєв приїде на Одеський кінофестиваль-Фото 1

Легендарна французька актриса, володарка двох премій "Сезар" за найкращу жіночу роль Катрін Денєв отримає почесну нагороду ОМКФ - "Золотого Дюка" за внесок у кіномистецтво. Крім того, у рамках фестивалю глядачам представлять міні-ретроспективу трьох найзнаковіших фільмів за участю Катрін Денєв.

Ікона французького кіно Катрін Денєв зіграла у понад ста фільмах. Перший успіх у карері актриси відбувся завдяки романтичному мюзиклу "Шербурські парасольки" (1964) Жака Демі. Картина відома завдяки музиці Мішеля Леграна. Роль юної Женев'єви – ніжної, трохи легковажної, меланхолійної дівчини з невеликого містечка, – відкрила Катрін дорогу у світ великого кіно. Фільм отримав Золоту пальмову гілку на кінофестивалі Канна 1964 року. Не оминули картину увагою і американці - "Шербурські парасольки" отримали чотири номінації на "Оскар".

Читайте також: РОУЗ МАКГОУЕН СТАЛА СПЕЦІАЛЬНИМ ГОСТЕМ 10-го ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КИНОФЕСТИВАЛЮ

У її фільмографії багато складних та незвичайних ролей. Наприклад, у фільмі «Денна красуня» (1967) режисера Луїса Бунюеля актриса зіграла роль заміжньої жінки, яка віддається мазохістським фантазіям. А в еротичному трилері «Голод» (1983) режисера Тоні Скотта Катрін Денєв перетворюється на жінку-вампіра. У цій стрічці вона блискуче зіграла у тандемі з британським музикантом та актором Девідом Боуї. Катрін Дєнєв двічі удостоєна премії «Сезар» за найкращу жіночу роль — у 1981 році за фільм «Останнє метро» (реж. Франсуа Трюффо), а в 1993 — за «Індокитай» (реж. Режис Варньє). Своїми різноплановими ролями в кіно Катрін Денєв зарекомендувала себе як провідна французька актриса.

Крім цього, Катрін Денєв активно займається соціальними питаннями. Зокрема, 1971 року вона написала відкритий лист із закликом скасувати закон проти абортів.

В рамках Одеського міжнародного кінофестивалю Катрін Денєв особисто презентує міні-ретроспективу фільмів, знакові для своєї акторської кар'єри, а також проведе майстер-клас.

Нагадаємо, ювілейний 10 Одеський міжнародний кінофестиваль пройде з 12 по 20 липня.

Статті на тему