UA
  RU

  Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

  Редагувати переклад
  19 травня у Києві та Львові розпочався кінофестиваль «Нова українська хвиля» від «Планети Кіно» та Gogol.Media.

  нова українська хвиля


  У програмі фестивалю фільми знято з 2014 року, що створили культурний феномен «нової української хвилі» у кіно. Мета цього фестивалю показати, що «нова українська хвиля» — це унікальне явище в українській культурі, яке формує сучасний кінематограф, працює з актуальними темами та намагається осмислювати важливі соціальні події та явища.

  «Під час війни кінотеатри знаходяться в дуже важкій ситуації, передусім через постійні повітряні тривоги, через які ми перериваємо показ фільму та евакуюємо наших гостей. І можливо, що війна не найкраща година для івентів, однак ми віримо, що культура — це один їхній стовп, на який спирається наша національна ідентичність, тому чим більше культурних подій, тим сильнішими ми стаємо! Саме тому ми вирішили організувати кінофестиваль, щоб привернути увагу до найкращих картин нової хвилі.- Толік Козловський, маркетинг-директор "Планеті Кіно".  


  Стоп Земля

  "Стоп Земля", 2021

  Після показу кожного фільму відбуватиметься обговорення стрічки у форматі офлайн-підкасту. Модеруватиме зустрічі співзасновники Gogol.Media та підкасту про літературу «Вуса Гоголя» Вадим Кириленко та Микита Рибаков, а також кінокритики Ігор Кромф та Станіслав Тарасенко. Гостям офлайн-підкасту стануть режисери Мирослав Слабошпицький (Плем'я), Антоніо Лукіч (Мої думки тихі), Валентин Васянович (Атлантида), Наріман Алієв (Додому), актори Марія Федорченко (Стоп-Земля »), Дмитро Сова («Черкас»), Євген Ламах («Черкас») та багато інших.

  Мої думки тихі

  «Мої думки тихі», 2019

  Фестиваль складатиметься з двох секцій. Перша – «Кіно наших днів», присвячена соціальному кіно. В межах цієї секції покажуть соціальну драму «Плем'я» (2014 рік), ліричну комедію «Мої думки тихі» (2020 рік), соціальну комедію «Герой мого часу» (2018 рік) та підліткову драму «Стоп-Земля» (2021) рік).

  Плем'я

  «Плем'я», 2014

  Друга секція – «Люди війни». Вона присвячена розкриттю війни між Росією та Україною, розпочинаючи з окупації Криму у 2014 році та завершуючи проекцією победи України у війні. У програмі секції чотири драмі: "Черкаси" (2019 рік), "Додому" (2019 рік), "Погані дороги" (2020 рік), "Атлантида" (2019 рік).


  «По-перше, завдання нашого фестивалю – показати динаміку розвитку українського кіно за останні 8 років. Розповісти про те, як воно змінювалось, шукало форму та голос. А по-друге, показати, що наше кіно крутіше та варте уваги. Тому що воно розповідає історії про нас. Воно підіймає актуальні теми, смішить, надихає та змушує задуматися. Ми відверто сподіваємося, що українським кіно буде цікавитись все більше людей, і колись воно буде конкурувати з такими гігантами, як Marvel чи DC. Тому що, повірте, воно того варте» — Микита Рибаков, співзасновник Gogol.Media та підкасту про літературу «Вуса Гоголя».

  Фестиваль відбудеться у кінотеатрах Планета Кіно у Львові та Києві, покази триватимуть з 19 до 22, та з 26 по 29 травня. Один показ на кожний фільм. Кіносеанси будуть розпочинатися о 18:00, щоби у глядачів була можливість доїхати додому до комендантської години.

  Додому

  «Додому», 2019

  Програма фестивалю та квитки за лінком: gogol.media/filmfestival  Фільми створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно та надані кінодистриб'юторами Arthouse Traffic та FILM.UA Distribution.

  Читайте також: У НОВОМУ ФІЛЬМІ МИРОСЛАВА СЛАБОШПИЦЬКОГО ЗНІМУТЬСЯ ОЛЕКСАНДР СКАШҐОРД ТА ДЕЙН ДЕХААН. ПРОДЮСЕРОМ КАРТИНІ СТАНІ ДАРРЕН АРОНОФСЬКІ.


  Статті на тему