Кіномарафон ##guesstheFILMsketch вигадала талановита художниця Вікторія Семикіна. Його суть: раз на місяць Вікторія задає ім’я режисера друзям-художникам із різних країн світу, вони малюють сцену із відомого фільму заданого режисера та просять своїх передплатників назвати фільм. Першим у нашому фокусі виявився Вес Андерсон.
Коли я починала цей марафон, я попередила учасників, що ми не маємо мети просто натиснути на «стоп кадр». Тому що це дуже просте завдання. Виходить, що за тебе вже все зробили художник-постановник та оператор, і тобі треба просто перемалювати картинку. Я ж запропонувала авторам інтерпретувати кадр із відомої сцени, додати йому своє авторське прочитання. Намалювати так, щоб глядачеві захотілося подивитись оригінал.
Вес Андерсон виявився найулюбленішим режисером на кіномарафоні. Щиро кажучи, я довго не наважувалася вибрати його героєм. Його фільми — це, по суті, вже закінчений живопис. Він чітко продумує кожен кадр, який у підсумку виглядає ідеально і за композицією, і світом, і костюмами. Але мої побоювання не справдилися. Художники показали дуже сильні роботи та несподівані прочитання. Один автор навіть надіслав вишивку.
Ми попросили учасників кіномарафону показати свої роботи та відповісти на два запитання:
1. Який фільм Уеса Андерсона неодмінно має подивитись кожен?
2. Хто ваш улюблений персонаж із фільмів Уеса Андерсона і чому?
1. “Сімейка Тененбаум”.
2. Сам готель «Гранд Будапешт» із однойменного фільму Андерсона. Мені здається, це чудовий персонаж! Місцями з’являється відчуття, що він жива істота та повноцінний персонаж фільму.посміхається).
1. Безперечно це «Готель „Гранд Будапешт“». Думаю, що це чистої води витвір Андерсона! Кожна сцена начебто намальована ним.
2. Мого улюбленого андерсонівського персонажа втілила Тільда Суінтон. Це Мадам Д. з Готель „Гранд Будапешт“. Її міміка, її костюми заслуговують на найвищу похвалу!
1. Мені здається, що художникам потрібно дивитися всього Уеса Андерсона. Та й не тільки художникам (посміхається)! Тому що його фільми — це багатство планів, кадрів, симетрії та дрібниць, підібраних блискуче. На кіномарафоні я завжди намагаюся відкрити собі щось нове, тому шукаю фільм, який ще не бачила. «Потяг на Дарджилінг. Відчайдушні мандрівники» – це ідеальне поєднання протягом всього фільму елементів жовтого та синього кольорів, Індії, вручну розписаних валіз. Я зробила стільки принтскрин екрана, що можна було б присвятити цьому фільму персональну виставку. Досі десь свербить, що не встигла намалювати все, що хотіла (посміхається).
2. Одного героя виділити не вдасться. Для мене його герої як мозаїка складаються і доповнюють один одного тільки в присутність інших.
1. Для мене must see фільм – це “Королівство повного місяця”. Тема підлітків завжди хвилююча, цікава та зворушлива. Люди в цьому віці дуже вразливі і максималистські, і з цього випливають усілякі історії часом трагічні, часом кумедні.
2. Одного улюбленого героя вибрати важко. Я у кожному фільмі Андерсона люблю його героїв. Його фільми філософські та глибокі. Мені близький Капітан Шарп (Брюс Вілліс) з фільму «Королівство повного місяця» за те, що він не засуджує та не критикує підлітків, а просто співчуває та допомагає їм реальними діями у складній життєвій ситуації. Я дивилася фільми Андерсона очима художника, бо було завдання намалювати фільм. Це приголомшлива краса кожного кадру. Ви знаєте, всі кадри в його кіно симетричні, і вражаюче красиві за кольором. Вікторія Семикіна вигадала унікальний, геніальний фільмскетчмарафон (посміхається). Це так чудово!
1. “Королівство місяця”. У цьому фільмі ви можете побачити унікальний стиль Уеса Андерсона та кінематографічний підхід до кіно. Оцінити його стиль оповіді, ракурси, гру кольору. Це типовий та чудовий фільм Андерсона.
2. Сем із «Королівства місяця». Він творчий, сміливий та кумедний персонаж, який дарує надію глядачам. Його відданість своїм мріям дуже надихає, його мотивація в історії є настільки правдоподібною, а його діалоги зі Сьюзі дуже впливають на кіно історію.
1. “Сімейка Тененбаум”. Ця кіно історія одночасно незвична та життєва. Розказана з іронією та співчуттям. Калейдоскоп неординарних і складних особистостей, як маленький Всесвіт, всі планети якого ніби і рухаються своїми орбітами, але неминуче пов’язані і впливають одна на одну. Як і усі фільми Андерсона, це не просто цікавий літературний сюжет. Це захоплююче твір кіномистецтва, гіпнотичний візуальний ряд, чудова акторська гра.
2. Можу назвати жіночі персонажі «Сімейки Тененбаум». Мати сімейства Етель та прийомна дочка Марго. Їм я якось особливо співпереживала. Можливо, жіноча солідарність. І повага до життєстійкості та терпіння.
Читайте також: БАГАТО ШУМУ З НІЧОГО: 7 НАЙБІЛЬШІ ПЕРЕОЦІНЕНИХ ФІЛЬМІВ В ІСТОРІЇ
1. Мій улюблений фільм у Андерсона – “Сімейка Тененбаум”. Люблю фільми про дивні сімейки, а “must see” – напевно, “Готель “Гранд Будапешт””, тому що дуже красиво, смішно і сумно одночасно.
2. Річі Тененбаум, мені здається, що ми чимось схожі. Його я й намалював.
1. «Готель „Гранд Будапешт“». Мені дуже сподобалася локація та те, як це було знято; фірмова манера Андерсона компонування кадрів настільки театральна і сповнена деталей – це справді надихає!
2. Мій улюблений персонаж – в міру зухвалий і егоцентричний, але дуже кумедний мсьє Густав, Старший Консьєрж із фільму «Готель „Гранд Будапешт“», якого зіграв Рейф Файнс.
1. Якщо потрібно вибрати всього один фільм Уеса Андерсона (адже прекрасні не тільки фільми, короткометражки, але рекламні ролики, які він зняв), то нехай це буде «Королівство повного Місяця». Це чарівна історія Ромео та Джульєтти з 60-х, яка навіть складається з актів, як театральна постановка. З ідеальними за кольором, симетрією декораціями на фоні, з прекрасним саундтреком, костюмами та героями. Дитячі персонажі поводяться дорослішими за дорослих: люблять, ненавидять, без роздумів приймають складні рішення, зовсім не як їхні батьки та опікуни. Легке та іронічне кіно про важливе, із зірковим акторським складом та неповторним Андерсонівським шармом, я дивилася його разів п’ять!
2. Сьюзі з «Королівство повного місяця» — моя улюблена маленька безстрашна героїня, яка здатна не лише втекти з дому, прихопивши бінокль, програвач на батарейках, книгу та консерви для кота, а й крізь шторм, блискавки та вітер продовжувати свій шлях до мрії , свого «королівства» на березі бухти Де з хлопчиком, якого бачила лише одного разу, але в якому розгледіла споріднену душу, вони танцюють під французькі пісні, читають книги вголос і несміливо цілуються. Це так зворушливо та надихаюче! А її драматичний макіяж! Сема не мав шансів встояти.
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ДИВИТИСЯ АРТХАУСНЕ КІНО, ЩОБ ОТРИМАТИ ВІД НЬОГО ЗАДОВОЛЕННЯ
1. «Королівство повного місяця» та «Сімейка Тененбаум». Перший фільм – це ніжна історія кохання двох дітей, від якої буквально тане моє серце, і чесно кажучи, це мій улюблений фільм Андерсона. Хоча я переконана, що для того, щоб по-справжньому зрозуміти його кінематографію, потрібно побачити «Сімейку Тененбаум», оскільки саме цей фільм приніс Уесу Андерсону славу.
2. Мої улюблені персонажі – Сем Шакуски («Королівство повного місяця») та Річі Тененбаум («Сімейка Тененбаум»). Сем такий милий, наївний хлопчик. Я так багато розповіла йому, коли вперше подивилася фільм, мабуть, тому, що ми були приблизно того ж віку, коли вийшов цей фільм.посміхається). І щоразу, коли я знову дивлюся «Сімейка Тененбаум», я не можу не шкодувати Річчі, і відчувати легке збентеження за його закоханість у сестру.
1. Фільми Уес Андерсона настільки ідеально збудовані з погляду композиції та кольору, що здається тут вже немає місця для художнього переосмислення. Кожен кадр фільму, це вже готова ілюстрація, зі своєю дуже яскравою та своєрідною естетикою. Проте, глибший досвід занурення у творчість улюбленого режисера був надзвичайно корисним і захоплюючим. Завжди цікаво дивитися як по-різному художники малюють один і той самий кадр. Напевно, не помилюся, якщо скажу, що фільм «Готель „Гранд Будапешт“» загальновизнано вважається найяскравішим і зрілішим у загальній фільмографії режисера. Однак, я постійно розриваюся, між трьома фільмами: це вище зазначений «Готель „Гранд Будапешт“», «Королівство повного місяця» та «Водний світ Стіва Зісу». Мири Уеса Андерсона відрізняються якоюсь ляльковістю і мають велику частку умовності. Іноді здається, що ми опинилися у просторі гри, з дуже деталізованими декораціями. Але, незважаючи на це, всі персонажі дуже живі та зворушливі.
2. Вес Андерсон залишає своїм героям право на власне бачення світу і через це ми можемо спостерігати реальність під іншим ракурсом, звичайнісінькі явища стають незвичайними. Виникає відчуття дитячого погляду дорослу реальність. Забавний, хитрий, безжурний мсьє Густав з «Готель „Гранд Будапешт“», здається, дуже нагадує обожнюваного мною містера Фокса з мультфільму «Незрівнянний містер Фокс»: обидва персонажі дуже цілісні виразні і комічні, підкуповують своєю щирістю і найчастіше. Або Стів Зіссу «Водне життя Стіва Зіссу» — безстрашний дослідник морських глибин, який втратив уже свою колишню славу і популярність, уже немолодий і скоріше стає смішним і викликає співчуття. І десь, мені здається, ми впізнаємо себе в цих персонажах, адже така вразливість та відкритість робить героїв Андерсона дуже людяними та зрозумілими для всіх.посміхається).
1. “Академія Рашмор”. Він про те, що життя весела штука, навіть у найскладніші моменти. Фільм про взаємини, про кохання та дружбу, він гарний, добрий, зворушливий, із теплою атмосферою, він як старий добрий друг (посміхається).
2. Самий мій улюблений горою, тоді вже Макс Фішер з того ж Рашмора. Він неймовірний! Встигає все і скрізь, сповнений диких ідей, б’ється на килимі, займається фехтуванням, ставить п’єси! Дико крута суміш (усміхається). Сьогодні я, мабуть, ще раз подивлюся!
1-2. Ми сестри-близнюки та малюємо ілюстрації разом. Роботи Веса Андерсона ми дуже любимо. Подобаються всі, здається, ми дивилися. Ми обожнюємо його мультиплікації, особливо «Незрівнянний містер Фокс». Там усі герої незрівнянні, але головний лис містер Фокс — найулюбленіший. З фільмів дуже подобається «Потяг на Дарджилінг. Відчайдушні мандрівники» та «Водне життя Стіва Зісса», до якого ми й зробили нашу ілюстрацію для кіно марафону.
1. Всі фільми Уеса Андерсона всі фільми супер затишні, кожен занурюєшся, як в окремий світ. Я вважаю, що всі мають подивитись усі фільми. Я б сказала, що можна почати з фільмів «Готель „Гранд Будапешт“» та «Сімейка Тененбаум». Ці два фільми — як два килими. Вони ідеально зібрані на палітрі кольорів. Навіть якщо вам не сподобається сюжет, будете все одно кайфувати від кольору інтер’єрів та технічності кожного руху. «Готель „Гранд Будапешт“» як найкраща ілюстрація до книги, дуже занурює. “Сімейка Тененбаум” – візуалізація будинку мрії. Навіть позитивні герої з дивностями (вся сім’я). Від цього фільм не банальна сімейна драма. Малювати шпалери, рожеві меблі та зебровий костюм Марго – чиста насолода.
2. Мій улюблений герой з фільмів Андерсона – це Річі Тененбаум із «Сімейки Тененбаум». Сумний тенісист та закоханий у свою сестру романтик. Мені здається, він схожий на орла Мордухая, який жив у клітці на даху. Інший персонаж – Макс Фішер із «Академія Рашмор». Це ідеал активного школяра, я просто сама така завжди хотіла бути і дуже його розумію, коли він стикається з обмеженнями і не може побудувати акваріум. Ще мені дуже подобається, як Андерсон показує його рутину на початку фільму. Відразу розумієш, з яким перфекціоніст маєш справу.