«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 11 по 20 березня
Незважаючи на тривоги та обстріли, Київ живе, працює, допомагає. Кожен день проходять виставки, благодійні концерти, прем’єрні покази фільмів і вистав. Marie Claire Україна таТетяна Карікова продовжують розповідати про цікаві культурні події столиці. Читайте наш гайд і обирайте те, що вам найбільше до вподоби.
✔️ 11 березня у Будинку Кіно (Саксаганського, 6) відбудеться вистава «Основний інстинкт».
У головних ролях Тарас Цимбалюк («Спіймати Кайдаша», «Чорний Ворон», «Кріпосна»), Антоніна Хижняк («Спіймати Кайдаша», «Я Надія»), Наталка Денисенко («Кріпосна, «Папаньки», «Дівчата»), Анна Саліванчук («Одного разу під Полтавою»), Артемій Єгоров («Сусідка, «Карпатський Рейнджер»), Тимур Асланов та інші.
За сюжетом невиправний ловелас, просочений тестостероном, запахом віскі та адреналіном швидкостей, опиняється в місці, якого немає на жодній мапі світу, в готелі без назви, двері якого відчиняються лише обраним, а ім’я господині вимовляють пошепки. Подивившись в очі жінки, він відчув манливе бажання. Чи зможе той, хто все життя розбивав жіночі серця, вберегти своє власне?
✔️ 11 березня запрошуємо вас у КВЦ «Парковий» (Паркова дорога, 16а) на благодійну вечерю за участю Олександра Пономарьова та Михайла Хоми (DZIDZIO) .
У програмі – найкращі пісні артистів, а також благодійний аукціон з унікальними лотами від зірок та митців. Ведучий вечора – Юрій Горбунов.
Ціль благодійного аукціону – збір коштів на дрони та пікапи для захисників під Бахмут та на допомогу внутрішнім переселенцям. У вартість квитка включена вечеря та welcome drink.
✔️ 11 березня запрошуємо на найгучнішу танцювальну подію весни – благодійний бал-аукціон «Кубок незламності Києва», який пройде в ігровій залі корпусу №5 Національного університету фізичного виховання та спорту України (Фізкультури, 1).
На вас чекають танцювальні перформанси від найкращих професійних танцюристів України, виступи MamaRika, PARFENIUK, ENLEO, Міші Крупіна, Wellboy, Lida Lee, Павло Зіброва, Анни Трінчер, Віри Кекелія та Марти Адамчук. Ведучі – Юрій Ткач та «Жіночий Квартал».
Під час заходу відбудеться благодійний аукціон з «артефактами» зірок танцювального світу та унікальними лотами, які мають свою історію з передової. Кошти за квитки та лоти підуть на відновлення спортивної інфраструктури Києва.
Ведеться телевізійна зйомка. Обов’язковий дрес-код вечора Black Tie.
✔️ 12 березня Captain Kyiv запрошує на екскурсію «Пікантний Київ».
Під час прогулянки ви дізнаєтесь, якою стороною Хрещатика слід гуляти заміжнім жінкам і чому київські сади дівчатам краще було відвідувати в компанії чоловіка. Також ви почуєте історії про генерал-губернатора Дмитра Бібікова, що покривав гарненьких злочинниць, київську «Даму з камеліями» і «Кукушкіну дачу», подільських босяків та курені для інтимних зустрічей.
✔️ На Контрактовій площі відкрився двоповерховий тимчасовий культурний простір «Модуль тимчасовості» (МОП).
У 27 контейнерах-модулях представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників із 10 країн світу.
В експозиції «Модуля тимчасовості» беруть участь відомі представники світової артсцени.
Українці Жанна Кадирова, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Кондаков, Олексій Сай, Нікіта Кравцов, Володимир Манжос (WAONE). А також міжнародні митці, зокрема французькі художники JR та Zevs, стрітарт художник Vhils (автор київського муралу із зображенням Сергія Нігояна), американський скульптор Марк Дженкінс, південнокорейська мультидисциплінарна мисткиня KIMSOOJA, індійський авангардист Субодх Гупта та художник Клеон Петерсон із Лос-Анджелеса.
Ціль проєкту — допомогти у відновленні культурних об’єктів, які постраждали від воєнних дій.
✔️ МВЦ Музею історії міста Києва (Богдана Хмельницького, 7) проходитиме виставка «Пробудження» , на якій представлено 50 картин та скульптур від 20 митців.
Сучасні українські митці за допомогою фарб, кераміки, дерева тощо демонструють світлу сторону життя, його сенс, необхідність радіти простим та часто непомітним речам.
✔️ 15 березня Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» запрошує на прем’єрну виставу «Імена вигадані, збіги випадкові» .
Цього вечора три сучасні українські поетеси – Тетяна Власова, Марина Пономаренко та Мирослава Ільтьо – розкажуть історії війни у віршах, в яких карбуються людські історії, такі не схожі одна на одну і водночас об’єднані спільною темою.
✔️ 16 березня Київський національний академічний Молодий театр запрошує на прем'єрну виставу «Жагуча таємниця» за новелами Стефана Цвайга.
У сюжеті історії мешканців одного будинку, який схожий на вулик погано завуальованих таємниць. Зокрема, історія професора, який прискіпується до свого учня через те, що його дружина занадто лагідна до юнака. А також барона, який заводить дружбу з хлопчиком-підлітком, та бідної дівчини, що шантажує поважну пані й щоразу вимагає від неї дедалі більше грошей.
✔️ 16 березня відбудеться прем'єра фентезійного екшну «Все завжди і водночас» творчого дуету Деніеля Квана та Деніеля Шайнерта, відомого як Деніелс.
Фільм вже зараз має понад 270 різних кінонагород і 400 номінацій, зокрема й 11 номінацій на премію «Оскар».
«Все завжди і водночас» – це фантастична кунгфу-комедія про жінку, яка намагається розібратися з податками, а потрапляє у мультивсесвіт, де може існувати в різних версіях самої себе. Головну роль виконала китайсько-малазійсько-американська акторка Мішель Йео, відома за фільмами «Завтра не помре ніколи», «Мемуари гейші», «Тигр підкрадається, дракон ховається». Роль лиходійки-бухгалтерки зіграла Джеймі Лі Кертіс.
✔️ 17 березня у Будинку Кіно відбудеться концерт «Рок-хіті та саундтреки» у виконанні Національного академічного оркестру народних інструментів України.
Ви почуєте саундтреки відомих кінофільмів («Пірати Карибського моря», «Хрещений батько» та багатьох інших) і музику відомих українських та іноземних рок-музикантів (The Beatles, Deep Purple, ABBA, Adele, Metallica, Depeche Mode, Pink Floyd, Океан Ельзи, Скрябін).
✔️ 18 березня у Stereo Plaza відбудеться благодійний музичний фестиваль BRAVEUA FEST, який об’єднав понад 20 артистів, які продовжують активно творити під час війни.
Протягом чотирьох годин Positiff, Kola, Michelle Andrade, Laud, Demchuk, Roxolana, Melovin, 100лиця та інші співатимуть ваші улюблені хіти. Ведучий заходу – Андрій Джеджула.
Весь прибуток від концерту буде спрямовано на закупівлю та підготовку пікапів для ЗСУ.
✔️ 19 березня у Київському академічному драматичному театрі на Подолі відбудеться вистава «Хіба ревуть волі, як ясла повні?» за романом Панаса Мирного.
Режисер театру Віталій Малахов надав п’єсі нового змісту. Події перенесені в сучасність, у буденне життя молодих людей, які скоїли злочини. Від них відвернувся соціум і тепер вони перебувають у місцях позбавлення волі. Але саме ці герої можуть дати відповідь на питання, чому хороші та чесні люди вбивають та грабують.
У виставі звучать авторські пісні у виконанні рок-джаз бенду театру на Подолі.
✔️ 18-19 березня на Десятинній, 12 відбудеться маркет від Всі.Свої «Одяг. Взуття. Аксесуари».
На маркеті можна обрати нові речі від українських брендів, поспілкуватися, помилуватися краєвидами з терас та випити каву.
✔️ До 28 березня у Літературно-меморіальному музеї М. Булгакова (Андріївський узвіз, 13) виставка із серії «Видатні киян. Василь Екземплярський», присвячена колекції «Лики Христа», яку збирав спочатку батько Василя Екземплярського, архієпископ Варшавський Ієронім, а потім і сам Василій Ілліч.
Колекція «Лики Христа» має хронологію від перших катакомбних зображень Христа до сучасних, модерних та включає усі сюжети, які пов’язані з біблійною історією народження, життя, смерті та воскресіння Ісуса Христа.
Василь Екземплярський (1875–1933) – майже забута постать релігійно- філософського життя Києва початку ХХ століття. Видатний релігійний філософ, діяч, богослов. Голова Київського релігійно-філософського товариства, засновник та головний редактор часопису «Христианская мысль», професор Київської духовної академії. У 1912 році був звільнений з Академії через свої ліберальні погляди. У 1918 році – член Ученого комітету при Міністерстві сповідань уряду Скоропадського, прибічник церковної реформи та автокефалії православної церкви України.
Читайте також: ОСКАР-2023: ЯКИЙ ФІЛЬМ СТАНЕ НАЙКРАЩИМ