UA
RU

Книга Андрія Куркова — у лонглисті Міжнародної Букерівської премії

Міжнародна Букерівська премія оголосила лонглист. У довгому списку претендентів на премію — книга Андрія Куркова The Silver Bone. 

Книга Андрія Куркова — у лонглісті Міжнародної Букерівської премії-Фото 1

Міжнародна Букерівська премія оголосила лонглист. До довгого списку увійшли 13 із 149 заявлених книг. Журі обирало твори, які «підкреслюють загальну людяність у світі насильства». Цього року серед претендентів на премію — книга Андрія Куркова The Silver Bone (в оригіналі — «Самсон і Надія»). Як зазначають на сайті премії, книга наповнена гумором, магічним реалізмом та багатими історичними деталями:

«Київ, 1919 рік. Радянська влада контролює місто, але Біла армії загрожуює із заходу. Жодна людина не довіряє своєму ближньому. А будь-яка іскра опору може перерости у відкритий бунт. Батька Самсона Колечка вбивають, але він рятує сина від падаючої шаблі. Самсону відтяли праве вухо. Він залишився сиротою, маючи лише батьківську колекцію рахівниць. Аж поки його квартиру не реквізують двоє червоноармійців. Якимось чином Самсон підслуховує їхні таємні плани. Бажаючи перешкодити їм, він потрапляє у світ вбивств та інтриг».

Міжнародна Букерівська премія знайомить читачів із найкращими романами та збірками оповідань з усього світу, які були перекладені англійською мовою та опубліковані у Великій Британії або Ірландії. Сума винагороди складає 50 тисяч фунтів стерлінгів. Її розподіляються порівну між автором та перекладачем. Короткий список із шести книг буде оголошено 9 квітня. Церемонія нагородження відбудеться 21 травня.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: MacLehose Press

Читайте також: ОГОЛОШЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ПРЕМІЇ КНИГА РОКУ ВВС-2023

Статті на тему