UA
RU

Книжкова крамниця: що читати у квітні

Редагувати переклад

Книжкові новинки, на які варто звернути увагу у квітні, рекомендує наш оглядач Олена Романенко.

B-AHR-18320_Marble Collector_Cover.indd

Сесілія Ахерн
Гра в марблс

Увірвавшись у літературу, дочка колишнього прем'єр-міністра Ірландії та журналістка Сесілія Ахерн міцно завоювала титул «королеви любовного роману». Популярність її дебютної книгиPS Я люблю тебе!» перевершила навіть «Код да Вінчі», а кількість шанувальників у сорока країнах перевищила мільйон. Втім, «Гра в марблс» явно виходить за межі улюблених тем письменниці. Цього разу її героїня Сабріна Боггс – «сіра миша» зі нудною роботою та купою побутових негараздів. Якось серед речей свого тяжкохворого батька Сабріна знаходить яскраву колекцію скляних кульок. Знахідка призводить героїню до тривалих і напружених роздумів про те, як важко, а часом і неможливо, до кінця дізнатися навіть найближчу і рідну людину.

Roberts_new-R

Грегорі Девід Робертс
Тінь гори

Не встигли вщухнути суперечки навколо одіозного роману «Шантарам», як австралійський авантюрист уже ощасливив читачів новим витвором. В об'ємах і вазі «Тінь гори» нічим не поступається своєму попереднику (трохи більше 800 сторінок), як і в наборі авантюр на квадратний метр тексту. Головний герой – добре знайомий нам блискучий Лін – мислитель, романтик, плейбой, кримінальний авторитет, альтруїст, гуманіст та філантроп в одній особі. Проте всього перерахованого вище автору здалося мало. Тепер Ліну доведеться стати великим мудрецем (діставшись до пустельника, що передбачливо ховається в горах) і відшукати своє велике зеленооке кохання, яке теж ховається - мабуть, тому, що любити, не ховаючись, якось нудно. І не треба ремствувати, що Індія в романі мішурна, картонна, боллівудська, адже саме в такому вигляді вона має у читача найбільший успіх. «Тінь гори» – квінтесенція того, за що всі люблять пригодницьку літературу.

B-PRS-15695_Nijinsky_Super_Cover.indd

Річард Бакл
Вацлав Ніжинський

Царем повітря, восьмим дивом світу, богом танцю називали Вацлава Ніжинського паризькі газети. Йому аплодували Лондон, Брюссель та Венеція: чоловік-прем'єр після столітнього панування балерин! Яскравість життя геніального актора не поступалася експресії його танцю: слава і тріумф, любов чоловіків і жінок, безумство, загибель, забуття… Спираючись на свідчення людей, які добре знали зірку балету, в 1975 Річард Бакл написав біографію – неупереджену і максимально об'єктивну, тепер перекладену російською мовою. До речі, Вацлав Ніжинський народився у Києві, а у Національному музеї історії України зібрано експозицію, присвячену життю та творчості генія. Отже, план такий: читаємо книгу, відвідуємо музей, пишаємося співвітчизником.

супер

Маріо Варгас Льоса
Скромний герой

Лауреат Нобелівської премії з літератури, перуанський письменник Маріо Варгас Льоса міцно зайняв місце у строю титанів латиноамериканської літератури. Шанувальники Борхеса, Маркеса, Кортасара, напевно, давно оцінили як безперечний талант перуанця, так і його вміння дивувати. Варгас Льоса віртуозно має найширший спектр літературних прийомів – від «бронебійного» гротеску до м'якої іронії, від блискучого гумору до їдкої сатири. Скромні герої його нового роману – трудяга Філісіто Янаке та старий бізнесмен Ісмаель Каррера – не відрізняються ні мужністю, ні рішучістю, ні безстрашністю. І, однак, щось героїчне в них все-таки є. Читайте, не пошкодуєте!

Статті на тему