UA
RU

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули

Знайомтесь з нашим новим колумністом Дмитром Авдєєвим

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули.

Український режисер Дмитро Авдєєв може похвалитися крутим портфоліо: у ньому є і короткометражні фільми «Дружа Хенка», «Пропала Собака» та «Дорога додому», і робота з тревел-шоу «Орел і решка», «Їжа, я люблю тебе», та зйомки документального фільму «BRUTTO NOSTRA». З'являється Діма і в іншій іпостасі - автора Telegram-каналу про кіно «Чуєш, Тарантіно!». Сьогодні говоримо з режисером про ті фільми, які вплинули на його світовідчуття та становлення як професіонала.

Олдбой» / «Old Boy» (2003)

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули.

Південнокорейський драматичний детектив режисера та сценариста Пака Чхан Ука. Цей фільм удостоєний Гран-прі Каннського кінофестивалю 2004 року. Але на той момент, коли я його подивився, він виявився одним із найатмосферніших фільмів, які я бачив. Одними з найбільш шокуючих візуально та внутрішньо. Режисер фільму є моїм улюбленим режисером.

За сюжетом фільму звичайний і нічим не примітний бізнесмен на ім'я Про Де Су в день народження доньки на дорозі додому напивається, потрапляє в поліцейську дільницю, з якої пізніше пропадає. Його викрадають невідомі та поміщають у камеру приватної в'язниці, працівники якої спеціалізуються на таких ув'язненнях. В'язниця знаходиться (як пізніше дізнається герой) на «сьомому з половиною» поверсі. Камера складається з кімнати та санвузла, в ній є телевізорале немає вікон.

Фільм змінює! Примушує багато чого переосмислити! Раджу. Тут багато знайдеться як для режисера, так і для глядача.

"Дзвінок" / "Ringu" (1998)

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули.

Я не люблю хорори. Але фільм «Дзвінок», знятий у 1998 році Хідео Накатой за мотивами роману Кодзі Судзукі став для мене одним із найзначніших фільмів у житті та напевно найяскравішим у цьому жанрі. Фільм має досить сильну атмосферу, якої не завжди добиваються! Він затягує та не дає відірватися від перегляду. Музичний супровід фільму іноді різко обривається, наголошуючи на певних моментах фільму, але робить це в незвичній голлівудській формі, до якої ми звикли. У фільмі часто використовуються незвичайні для європейського кіно кути зйомки. Колірна палітра фільму теж працює на його похмурий характер.

За сюжетом подруга розповідає героїні фільму популярну в школі страшилку: один підліток хотів записати телепрограму на відеокасету, але помилився в налаштуваннях, внаслідок чого на касету було записано дивний відеоряд, наприкінці якого жінка дивиться з екрана на глядача та повідомляє йому, що через тиждень він помре; відразу після цього лунає телефонний дзвінок.

Читайте також: ФІЛЬМИ З РОБЕРТОМ ПАТТИНСОНОМ, ЯКІ НАМНОГО КРАЩЕ «СУТНІК»

"Необоротність" / "Irréversible" (2002) 

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули.

Одного разу я пожартував з іншого радіоведучого. Після шаленої вечірки, вночі, коли йому залишалося буквально кілька годин до ранкової зміни, він шукав фільм, щоб убити час і вже не лягати спати. Я порадив йому фільм "Необоротність". Фільм, після якого особисто я кілька годин навіть розмовляти ні з ким не міг. Мені стало цікаво, як він буде веселити слухачів, які прокинулися та їдуть на роботу.

Що таке фільм "Необоротність"? По-перше, він починається фразою "Час все руйнує"! По-друге, він складається з тринадцяти епізодів різної довжини, змонтованих у зворотному хронологічному порядку. Кожен епізод зроблено без внутрішніх монтажних склейок. Епізоди змонтовані переважно через затемнення, що створює ілюзію нерозривності дії, незважаючи на зворотну хронологію. Камера постійно рухається і зупиняється майже на рівні підлоги тільки в сцені згвалтування. Титри показані на початку фільму. По-третє, його зняв Гаспар Ное і у ньому знялися Венсан Кассель та Моніка Беллуччі. Хочете полоскотати нерви - подивіться фільм уночі.

"мати!" / «mother!» (2017)

Колумніст Marie Claire Дмитро Авдєєв про фільми, які на нього вплинули.

"мати!". Фільм починається в похмурому будинку. Головний герой - Він (Хав'єр Бардем), відомий поет, який страждає від творчої кризи, поміщає на п'єдестал невеликий кристалічний предмет. Після чого будинок перетворюється, перетворюючись на абсолютно цілий та відремонтований. У цей час у спальні прокидається його дружина - Мати (Дженніфер Лоуренс), гадаючи, де Він. Вона з тривогою дивиться на речі навколо, а потім навіть уявляє серцебиття в стінах будинку. Цей фільм став для мене трагічною сагою про життя всіх творчих людей, хоча він зовсім про інше… Подивіться. І запитайте, про що цей фільм для вас.

Читайте також: КРАЩІ ФІЛЬМИ ПРО ЖІНКИ СИЛЬНИХ ДУХОМ

Всі чотири фільми мають потужну атмосферу, яку, як на мене, може досягти лише геніальний режисер! Якщо говорити про гумор, який вплинув на мої комедії – це трилогія «Кров та морозиво», також відома як «Трилогія трьох уподобань Корнетто»куди увійшли фільми «Зомбі на ім'я Шон» (2004) «Типу круті лягаві» (2007) і «Армагеддець» (2013)! Це «Потяг Дарджилінг. Відчайдушні мандрівники», «Королівство повного місяця», «Острів собак» и "Гранд готель Будапешт" Веса Андерсона. Це фільми Кевіна Сміта, «Міла Френсіс» та «Пані Америка» Ноа Баумбаха у головній ролі з Гретою Гервіг.

Статті на тему