UA
RU

Кімнатні рослини: 5 основних правил догляду

Редагувати переклад
Ми поділимося порадами, які допоможуть вам підтримувати життя рослини.

Можливо, ви чули, що кімнатні рослини впливають на якість повітря у приміщенні, а також допомагають зосередитись. Або, можливо, вам просто подобається, як той фікус виглядає у вашій вітальні. Але купити рослину і підтримувати її здоров'я — це дві різні речі, і вирішення проблеми не завжди полягає в «треба просто полити». Розповідаємо, що треба робити з вашим «зеленим другом».

Кімнатні рослини: 5 основних правил догляду-Фото 1

мистецтво поливу

Лити багато води іноді так само згубно, як і забувати поливати рослину тижнями. Тому одне з головних правил догляду за вашим «зеленим вихованцем» полягає в ідеальному поливі. Графік поливу (електронний або паперовий) може допомогти вам відстежувати, чи потребують ваші рослини уваги. Але вам не слід поливати їх тільки тому, що сьогодні неділя, і тільки тоді ви це зазвичай робите.

Потреби ваших рослин варіюватимуться в залежності від типу рослини, його розташування, віку та багатьох інших факторів, але є кілька практичних правил, які можуть поставити вас на правильний шлях. Наприклад, підніміть горщик. Якщо він важкий — ґрунт сповнений води. Якщо легкий, значить, сухо і потрібно його полити.

Читайте також: Зелень у будинок: рослини, які варто поставити у вітальні

Слідкуйте за температурою

Вам варто спостерігати за тим, де саме знаходиться ваша рослина, і чи підходить їй та чи інша температура. Папороть стоїть біля кондиціонера? Фіалки регулярно піддаються протягу?

Згідно з дослідженнями університету Джорджії зелені рослини витримують температуру від 14 до 30 градусів. Ідеальний діапазон становить від 21 °С до 27 °С протягом дня та від 17 °С до 21 °С у нічний час. Якщо температура нижче 10 °С, чутливі рослини можуть страждати від пошкодження свого листя. Однак, як і в більшості порад щодо рослин, все залежить від виду — тропічні рослини зазвичай добре переносять вищі температури, а деякі інші рослини щасливо живуть у холодніших кімнатах.

Якщо ваша рослина стоїть прямо поруч із обігрівачем, подумайте про те, щоб перемістити її в інше місце або хоча б пересунути на кілька сантиметрів. Якщо воно знаходиться поруч із вікном, ви також можете захистити його від протягів.

Кімнатні рослини: 5 основних правил догляду-Фото 2

Підтримуйте вологість

Пам'ятайте про екосистему, з якої походить ваша рослина. Підтримувати його в хорошому стані – значить більше, ніж просто поставити на сонце та полити. Тропічна рослина (наприклад, орхідея) не буде цвісти в сухому повітрі. За даними біологічного факультету коледжу Кеньон в Огайо, рослина, якій потрібно більше вологи, буде виглядати бляклою і в'яне. Але ви можете його підлікувати, зануривши у воду. Однак попередження: рослина, яка отримує занадто багато вологи, може виглядати так само.

Якщо ваш будинок стає сухим (коли у вас працює обігрівач взимку або постійно вмикається кондиціонер протягом літа), вам потрібно знайти спосіб освіжити вашу рослину. Ви можете купити зволожувач та періодично обприскувати свої тропічні рослини водою.

Читайте також: Бути у тренді: найкрасивіші рослини для вашого інтер'єру

добрива

Як би там не було, ґрунт швидко виснажується, і рослина може виглядати нездоровою. Навіть якщо ваш квітучий вихованець росте у великому просторому горщику, це не означає, що йому вистачає мінеральних речовин.

Ознаки того, що рослину потрібно підгодувати:

  • повільне зростання;
  • слабкі стебла;
  • пожовкле і поникле листя;
  • небажання цвісти;
  • низька стійкість до захворювань, скидання листя, поява на них різних плям

Кімнатні рослини: 5 основних правил догляду-Фото 3

Пересадіть рослину

Здорові рослини швидко ростуть і їм буває тісно у маленьких горщиках. Якщо ви помітили, що їх коріння стирчить з отворів на дні горщика, або що вода довго залишається на поверхні ґрунту, настав час перейти на більший горщик. Ознаки «нестачі місця» також можуть включати в'янення, тьмяне тендітне листя і затримку росту рослин.

Неважливо, якого розміру ваша рослина - важливо пересаджувати його іноді, оскільки поживні речовини в грунті з часом виснажуються. Пересадка створює новий живильний старт і допоможе підбадьорити рослини.

Автор: Лада Янчук

Статті на тему