UA
RU

Композитор Євген Хмара розповів про пригоди у Замбії

Редагувати переклад
Український композитор та піаніст віртуоз Євген Хмара нещодавно побував зі своєю дружиною – співачкою Дар'єю Ковтун у екзотичній Замбії. 

 

Композитор Євген Хмара розповів про пригоди у Замбії-Фото.

Артисти розповіли, за що їм довелося заплатити штраф в Африці, про нову милу сімейну традицію, яка народилася біля знаменитого водоспаду Вікторія, про космічні ціни в ресторані та неймовірне небо південної півкулі.  

Євген Хмара: «Враження від поїздки неймовірні Ми мешкали на території природного парку, де вільно ходили дикі тварини. Було так дивно, коли за метр від тебе гуляють жирафи, пасуться зебри, антилопи влаштовують бої. Тварини від нас не ховалися, а злодії бабуїни, за якими око та око, постійно хотіли щось стягнути.

Замбія – це співіснування людини та тваринного світу поряд. Я радий, що перед жовтневим туром містами України, яке в мене починається з 10 числа, у мене була можливість наповнитися тут енергією і тепер я її зможу передати глядачеві через свою музику.

Дар'я Ковтун: «Ми їздили на сафарі до Боцвану, в один із найбільших парків, наприклад, тільки слонів там мешкає близько 500. Вперше бачила цих тварин у природних умовах, ми їх застали на водопої. Враження не описуються жодними словами, ти потрапляєш до куточків абсолютно незайманої природи. Дивишся на цих тварин, які тут господарі, почуваєшся гостем. З одного боку, у мене в Замбії було гостре відчуття подяки за те, яка у нас планета, які краси та глибини можемо споглядати. З іншого, поїздка до Африки, якось дала ще більшу цінність того, що ми маємо в Україні, наче ще більше цінуєш якісь речі».

Євген Хмара: «Дивно було спостерігати левів, які лежать за метр від тебе, ситі, задоволені, з кров'ю на морді після полювання і машину ці дикі істоти не сприймають навіть як загрозу. Так вони звикли до них. Вони не намагаються напасти, втекти. Звичайно, якби ми вийшли з автомобіля, леви б з нами церемонитися не стали. Рейнджери одразу попередили, що не можна кричати, висувати руки з машини.

 

У перервах між виступами пара вирушила на знаменитий водоспад Вікторія.

Композитор Євген Хмара розповів про пригоди у Замбії-Фото.

Дар'я Ковтун: «Будучи на водоспаді Вікторії ми вирішили запровадити нову традицію у нашій сім'ї 5 років тому Женя зробив мені пропозицію на Ніагарському водоспаді, і через 5 років ми на водоспаді Вікторія вирішили, що через 5 років нам потрібно потрапити на найвищий водоспад Анхель у Південній Америці».

Євген Хмара: «На водоспад Вікторія я взяв із собою дрон, щоби зняти місцеву красу Але виявляється зйомка тут можлива лише за наявності місцевої ліцензії. Якої в мене, звичайно, не було, але з нею, мабуть, не було б таких яскравих пригод. Виходить, я запустив незаконно дрон, який засікли рейнджери, вони так і не зрозуміли, хто ним керує. Але з нами був гід, який захотів трохи підзаробити та за своє мовчання запросив 80 доларів. Ще цікавий момент, ціни в ресторані для європейців просто космічні, наприклад, зайшли в кафе, замовив канапе і тобі виставляють за нього рахунок 50 доларів. Вони до нас ставляться як до мільйонерів і головне завдання нас «розвести» на гроші. Такого я не бачив ніде.

Дар'я Ковтун: «Незабутні враження отримали від спілкування з місцевими аборигенами, у нас із ними вийшла цікава музична імпровізація. Почали джемити їх африканські та наші музиканти, підспівувати різними мовами слово «любов» і вийшла немов пісня мантра – про кохання. Це був міжнародний момент».

Читайте також: Леся Нікітюк та бренд glo™ запрошують до світу hyper+

Євген Хмара: «Для мене, як для аматора астрономії, я тут у захваті був від неба Я вперше в житті в південній півкулі і тут зовсім інші зірки, інший шлях, по іншій траєкторії йдуть планети. Це звичайно не сюрприз, але просто несподівано, коли ти дивишся на небо і бачиш усе зовсім по-іншому. Я тут уперше побачив південний хрест, нарешті, сузір'я, яке видно лише у південній півкулі».

З 10 жовтня музику Євгена Хмари можна буде почути у Запоріжжі, Дніпрі, Харкові та Кропивницькому. На цих концертах він зіграє композицію «Земля» як спогади про Замбію.

 

Статті на тему