UA
RU

Король Швеції Карл XVI Густав відкрив виставку «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України»

Редагувати переклад

У Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась міжнародна музейна виставка «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України».

Король Швеції Карл XVI Густав відкрив виставку «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України»-Фото 1

Король Швеції Карл XVI Густав відкрив виставку «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України». Вона проходить у Музеї шведської армії в Стокгольмі. Виставка демонструє глибокі українсько-шведські зв’язки впродовж тисячоліття. Тут представлені унікальні артефакти з майже 30 музеїв, архівів, бібліотек України та Швеції. Зокрема, оригінальні експонати з колекцій 16 музеїв та заповідників, бібліотеки із різних регіонів України.

Король Швеції Карл XVI Густав відкрив виставку «Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України»-Фото 2

Організаторами виставки стали Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний шведський музей військової історії, Національний архів Швеції. Як зазначають автори, увага до української культури та історії підкреслює багатовікову традицію та послідовність зовнішньої політики Швеції щодо підтримки ідеї вільної України. Знаково, що Швеція першою зі скандинавських країн офіційно визнала українську незалежність.

«Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України» — один із найбільших міжнародних історичних проєктів України часів незалежності. Це — своєрідне продовженням українсько-шведської виставки «Україна – Швеція: на перехрестях історії (XVII – XVIII ст.)» 2008 року. Тоді виставка проходила у Києві. Вона була присвячена 300-річчю українсько-шведського військово-політичного союзу. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Calle Käck / SFHM, SFHM

Читайте також: ШВЕЦІЯ ПЕРЕДАЛА УКРАЇНІ ЗАСВІДЧЕНУ КОПІЮ КОНСТИТУЦІЇ ПИЛИПА ОРЛИКА

Статті на тему