UA
RU

Королева Єлизавета II позбавила принца Ендрю заступництва та всіх титулів

Редагувати переклад

Секс-скандал британська монарша особа не може пробачити навіть рідному синові. 

Принца Ендрю "позбавили" ноші володіння військовими та королівськими титулами в четвер - того ж дня, коли манхеттенський суд дозволив закликати до відповідальності третьої дитини королеви Єлизавети за участь у секс-скандалі. 

Королева Єлизавета II позбавила принца Ендрю заступництва і всіх титулів.

"Зі схвалення та згоди королеви герцог Йоркський був позбавлений всіх військових та королівських титулів, а також патронажу Корони", - зазначили представники Букінгемського палацу в заяві. 

Королівське джерело підтвердило, що принц Ендрю більше не зможе користуватися зверненням "його Королівська Високість" на офіційному рівні, а його обов'язки будуть перерозподілені між іншими членами сім'ї. Втім, на веб-сайті Корони Ендрю все ще значиться дев'ятим у черзі на престол. 

«Герцог Йоркський, як і раніше, не виконуватиме громадських обов'язків, і постане перед судом як приватна особа», — зазначив Палац щодо звинувачень принца Ендрю в сексуальному насильстві, педофілії тощо. 

Неодноразово принци Чарльз і Вільям зазначали, що Ендрю необхідно “виключити”, щоб забезпечити “виживання” королівської сім'ї”, як заявляло джерело.  The Daily Mail. 

“Йдеться виживання інституту монархії. І для цього треба використовувати всі методи, незважаючи на ціну. Так було, є і буде”.

"Те, що королева відкликала всі звання і патронаж означає, що монархія тепер може на законних підставах заявити, що вона не причетна до ситуації", - зазначило джерело. «Це було безжальне і швидке рішення, яке було рекомендоване принцом Уельським та герцогом Кембриджським і схвалено королевою».

Королева Єлизавета II позбавила принца Ендрю заступництва і всіх титулів.

Мати Ендрю вже заборонила своєму середньому синові виконувати королівські обов'язки на тлі різко негативної реакції, спричиненої його провальним інтерв'ю для ВПС у 2019 році, в якому 61-річний принц намагався виправдовувати свою дружбу з педофілом Джеффрі Епштейном і нині засудженою мадам Гіслейн. Однак тоді принц Ендрю залишався при своїх військових титулах. 

Читай також: Джейсон Момоа та Ліза Боне розлучилися через 16 років відносин 

Цього тижня понад 150 ветеранів підписали відкриту петицію, яка закликає позбавити Ендрю військових заслуг, оскільки його поведінка принесла британським військовим силам погану славу. 

«Ми розуміємо, що він — ваш син, будь ласка, не залишайте цю справу на самоплив. Ми всі служили нашій країні з гордістю. Саме тому ми неймовірно засмучені і злі, що принц Ендрю досі залишається членом об'єднаних сил і продовжує нести військові звання. Офіцери британських військових сил повинні виявляти найвищі стандарти порядності, чесності та гідної поведінки. Це стандарти, які не підвладні принцу Ендрю. Тому ми просимо вас вжити заходів і позбавити принца всіх військових титулів і звань, і в разі потреби звільнити його з ганьбою”. 

Оголошення в четвер було зроблено наступного дня після того, як Ендрю програв свою заявку на відхилення позову про сексуальне насильство, подане Вірджинією Робертс Джуффре до федерального суду Манхеттена.  

Джерело, близьке до принца, повідомило The Post у четвер, що принц «не здивований рішенням» з огляду на те, як суддя вітав їхні аргументи з «рішучістю» на більш ранньому слуханні. 

Передбачається, що масштаби цього скандалу не дозволять британській королівській сім'ї зміцнити інститут монархії. На них чекає зовсім непростий 2022 рік. 

Що ж до самої жертви, то нині 38-річна Джуффре звинувачувала Епштейна і Максвелл, що вони змушували її займатися "огидним" сексом з принцом Ендрю тричі, починаючи з 2001 року, коли дівчині було лише 17 років. 

Адвокат Ендрю стверджує, що його підзахисний заперечує будь-які звинувачення проти нього. Йому ніколи не висували кримінальних звинувачень, але позов має бути переданий до федерального суду Манхеттена наприкінці цього року. Подивимося, як у майбутньому відбуватиметься розгляд. 

 

Статті на тему