UA
  RU

  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові

  Редагувати переклад
  Здається, що кожен, від малого до великого, обожнює найвідомішу батьківщину світу. Проте чи завжди так було? Зовсім ні.
  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові-Фото 1

  Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

  Якщо у 1980-х роках 65% людей поважали за необхідне існування the Royals, то до 2006-го року кількість прихильників зменшилося до 27%. 

  Проте не поспішайте засмучуватися, адже згідно зі статистикою 2018 року популярність та вплив Віндзорів не просто підвищився, а значно перевищив дані 1980-х. Наразі 77% британців підтримують та поважають символ Британії.

  Що є причиною таких «американських гірок» і хто рятує монархів?

  Читайте також: ЇЇ КОРОЛІВСЬКА ВИСОКІСТЬ: ЖИТТЯ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ У ЦИФРАХ

  Перша пряма трансляція коронації

  Через події Другої світової війни та замкненість королівської сім'ї прихильність британців почала затихати. Проте нововведення під час коронації Єлизавети ІІ, а саме телевізійна трансляція, все повернули на свої місця.

  Варто зазначити, що подібне вперше відбулося не лише у Британії. Дана подія стала визначною для всього світу.

  І хоча тодішній прем'єр-міністр Вінстон Черчілль був категорично проти, Єлизавета наполягла і досягла свого. Подібне вартує чимало зусиль, адже ми знаємо, наскільки монарх обмежень у прийнятті власних рішень. Та цього разу все склалося чудово: британці відчули поважне ставлення та відкритість своїх управлінців.

  Перший документальний фільм

  У 1969 році ВВС випустили фільм під назвою «Королівська сім'я». Головна ідея полягала в тому, щоб показати справжнє життя за зачиненими дверима Букінгемського та інших плаців.

  Цілий рік камери стали невід'ємними членами сім'ї. Вони фіксували все: починаючи від Філіпа, коли той жарив сосиски на грилі, до офіційних міжнародних турів королеви.

  Перший показ був сприйнятий із захопленням. Однак одразу після Єлизавета покарала поховати його у сховище. Відтоді фільм, на жаль, не з'являвся на екранах жодного разу. Чому? Бо на думку її високості він вийшов нав'язливим, і подібне варто знімати набагато довше.

  Звичайно, шкода, адже такі моменти створюють ту саму близькість між монархом та громадянином.

  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові-Фото 2

  Сплата податків

  Королівська сім'я звільнена від сплати податків. Проте Єлизавета ще у 1922 році ухвалила зовсім протилежне рішення. Відтоді дотепер вона регулярно перераховує кошти в державну скарбницю. Чи не чудовий приклад для наслідування та вдячності всім іншим платникам? Адже віддавати те, що можна залишити – показник найвищого.

  Читайте також: ПРАВИЛА НЕ ПИСАНІ: ЗАКОНИ, ЯКІ МОЖЕ ПОРУШУВАТИ КОРОЛІВСЬКА РОДИНА

  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові-Фото 3

  Принцеса Діана

  Про неї говорили, говорять і будуть говорити ще довго. Принцеса стала улюбленицею британців – Королева сердець. Ідеал відкритості та людяності. Вона допомагала хворим на СНІД, активно займалася благодійністю, завдяки чому наблизила королівську сім'ю до народу.

  Смерть принцессі вразила весь світ. Люди безперестанку несли квіти до Букінгемського палацу. Прапори опущені, Діану ховали як королівську особу. Трансляцію події переглядало 2,5 млрд.

  Проте все могло бути зовсім інакше, якби не наполегливість принца Чарльза. Відповідно до законів, Діану, яка вже не була членом королівської сім'ї, повинні були поховати як звичайного громадянина. Відтоді на монархію чекало б найгучніше падіння!

  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові-Фото 4

  Поява Герцогині Кембриджської

  Пройшла година і з'явилася вона — нова надія Віндзорів. Кейт стала для британців другою Діаною.

  Благодійність, міжнародні візити, простота та щирість — ті, за що люди люблять її.

  Більшість жінок та дівчат із захопленням вивчають образи герцогини. А вона в свою чергу дивує і радує прихильниць вибором одягу з масмаркету. Ми дивуємось і думаємо: «Вона ж зовсім звичайна, така сама людина» — і починаємо любити її ще більше.

  Королівська сім'я: від любові до ненависті і знову до любові-Фото 5

  Меган Маркл

  Поки що важко визначити, наскільки британці полюбили нову кандидатку на роль фаворитки. Проте закордонна публіка оцінила відхід від традицій: дружина принца — розлучена американка, старша за чоловіка на три роки.

  Пара постійно кидає виклики світу та монархії, які, безумовно, привертають увагу та викликають обговорення навколо подібного осучаснення застарілих правил та норм.

  Що буде далі, не знає ніхто. Та ми можемо припустити, що королівська сім'я ще не раз нас здивує!

  Статті на тему