UA
RU

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ 

Редагувати переклад
Французька скульпторка та артистка ЮНЕСКО в ім'я світу Хедва Сер ексклюзивно для Marie Claire розповіла про найгучнішу подію осені - концерт “Музична дяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)”, та її причетність до створення найгуманнішого проекту року. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 1

Хедва, чи є у вас улюблені роботи, створені саме вами? 

Всі мої витвори улюблені. Це як бути мамою. Вона любити всіх своїх дітей однаково. 

В яких джерелах ви шукаєте натхнення для роботи? 

Перш за все я надихаюсь природою. Так було раніше і зараз. Проте на сьогодні мене більше цікавити гуманітарні питання, міжкультурні та міжконфесійні діалоги. 

Без яких промов чи людей вам важко уявити вашу життя? 

Без своєї сім'ї та дітей. Вони – основа мене самої. 

Коли ви почали співпрацювати з ЮНЕСКО? 

Ця історія розпочалася 11 років тому. Спершу я була номінована на звання артиста на ім'я світу у 2011 році, а вже у 2017 році я стала послом доброї волі ЮНЕСКО у питаннях культурної дипломатії. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 2

Читай також: Модний прогноз: 5 найактуальніших моделей пуховиків на сезон "осінь-зима 2021/22"  

 

Які проекти вам вдалося втілити в життя разом із ЮНЕСКО крім підготовки скульптури, яка вдохновила творців концерту-благодари лікарям? 

Статуетка мого “Дерева Миру” вручається як офіційний дипломатичний подарунок, який ЮНЕСКО презентує всім миротворцям з 2011 року. Це моя гордість як скульпторки. Серед лауреатів були прем'єр-міністр Бангладешу мадам Шейх Хасіна, Аун Сан Су Чжі — нобелівська лауреатка та політика із М'янмі, папа римський Франциськ, президенти Греції, Анголі, Колумбії та інших країн. 

Я - хрещена мати проекту Art Camp - Colors of the Planet, що збирає художників зі всього світу, які працюють разом кожні 2 роки в Андоррі та кожні 2 роки на Мальті для країн Середземномор'я. І я — хрещена мати проекту Odyssee, який навчає дітей цінувати власне наслідки. Моя скульптура “Дерево Миру” є частиною освітнього проекту для дітей. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 3

Розкажіть, будь ласка, нашим читачам докладніше про скульптуру “Путь надії”, який удохновив музикантів концерту-благодари лікарям. 

Ця скульптура представляє стан життя у сучасному світі: біль, розрив, страх і зламані долі. Всі ці обломки пов'язані із лайфстайлом, але нитка життя все ще там. Вона міцна, і є запорукою надії та відродження. Ця скульптура презентує культуру кабалістичних ідей: вічне світло випливає з-під завалів та уламків. Ця скульптура є виразом балансу життя між минулим і майбутнім, між стражданнями та надією. 
 
Хто ваші улюблені художники та скульптори? Класичні та сучасні. 

Щодо скульпторів, то це Едуардо Чільїда, Джуліо Гонсалес, Костянтин Бранкузі, а якщо говорити про образотворче мистецтво, то мій улюблений художник Ансельм Кіфер. 

Існує творець із яким вам хотілося б співпрацювати? 

Я готова працювати зі всіма митцями. 

Хто ваш персональний герой 2021 року?

Весь медичний персонал, який доклав таких неймовірних зусиль, щоб працювати та лікувати пацієнтів під час кризи COVID. Вони всі — мої герої. 

 

Статті на тему