Edit page title Краса врятує світ: що можна побачити на еко-фестивалі Earthmate?
Edit meta description Поки найбезнадійніші романтики все ще сподіваються на те, що краса врятує світ, найвпевненіші еко-активісти вже вирішили, що настав час.

Close edit interface
UA
RU

Краса врятує світ: що можна побачити на еко-фестивалі Earthmate?

Редагувати переклад
Поки найбезнадійніші романтики все ще сподіваються на те, що краса врятує світ, найвпевненіші еко-активісти вже вирішили, що настав час самим братися за справу. І для цього зовсім не обов'язково ставати новою Гретою Тунберг, нещадно критикуючи уряд і оголошуючи чергові страйки. Натомість завжди можна спробувати врятувати навколишній світ красивішим шляхом – за допомогою мистецтва на еко-фестивалі Earthmate.

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

З 25 до 27 вересня Київський Ботанічний сад ім. Гришка вперше збере екологічних ентузіастів та однодумців, серед яких понад 20 сучасних художників представлять свої тематичні інсталяції. Сьогодні ми злегка розкриємо карти та розповімо про 5 робіт, які можна буде побачити на фестивалі.

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

Пересадити дерево/акція

Ганна Звягінцева

Художня практика Ганни Звягінцевої звертається, на перший погляд, до зовсім непомітних, але насправді дуже значних і по-справжньому пам'ятних речей. Так, на еко-фестивалі художниця виступить з акцією, в рамках якої пересадить дерево із незаконної забудови на вулиці О. Гончара 17-23. Починаючи з 2008 року, будинок встиг “пережити” кілька судових процесів, переслідування активістів, а також паузу у будівництві, під час якої на території виросли дерева та кущі. Художниця має намір зберегти один із них, створивши таким чином маленький монумент подіям, що вплинули на перегляд законодавства щодо будівництва в історичній частині міста. 

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

Apeiron / фотографія

Максим Дондюк

Під час фестивалю фотограф Максим Дондюк поділиться фотознахідками, виявленими у Чорнобильській зоні відчуження. В основі інсталяції – серія відсканованих фотонегативів, залишених у містах та селах Чорнобиля понад 30 років тому. Покинуті та забуті, знімки повільно піддавалися впливу опромінення та природних умов. "Проходячи стадії зникнення, стирання та гниття, вони зберегли сліди доказів тіл або речей, які залишили свою присутність на фоточутливій плівковій емульсії",- стверджує автор проекту.  

Читайте також: Друг ЗЕМЛІ: У КИЄВІ ВПЕРШЕ ПРОЙДЕ ЕКО-ФЕСТ EARTHMATE ECO FESTIVAL

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

Екосексуали / фотографія

Юлія Родіонова

Художниця Юлія Родіонова у своєму проекті “Екосексуали” рішуче заявляє, що традиційна культурна концепція про “Матері-Землю” більше не є актуальною. На її переконання, Земля сьогодні настільки змучена, осквернена, підірвана та розірвана на частини, що вона більше не може нести тягар «матері». Саме тому художниця пропонує думати про Землю як про “коханця”, про якого ми завжди готові щиро дбати, а не чекати, що вони дбатимуть про нас.

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

 

Вимерлі / графіка

Слава Крижанівський

В інсталяції “Вимерлі” діджитал-художник Слава Крижановський зобразив чотирьох тварин, які остаточно знищені людиною як вид. Створюючи проект, автору вдалося втілити характерну гротескну манеру зображення: всі тварини «зліплені» з частин людського тіла, яке заміняє собою тварину, а потім поступово витісняє із життя. І нехай на перший погляд "Вимерлі" шокують своєю відвертістю, в них все ж таки проглядається наївне і шляхетне прагнення знову відтворити назавжди втрачені види.

Краса врятує світ: що подивитися на еко-фестивалі Earthmate?

Яна Бачинська

Ботсад система / короткометражний фільм

А спеціально для шанувальників кіно Earthmate покаже власну фестивальну кінопрограму. Зокрема, художниця Яна Бачинська представить короткометражний фільм "Ботсад система". Відео складається з інтерв'ю з працівниками установи, де розкривається їхнє бачення власної праці. Робота є спробою подивитися на ботанічний сад як на єдину систему наукових, освітніх, рекреаційних та особистих мотивів, які щодня втілює у своїй діяльності Ботанічний сад.

Не проґавте шанс врятувати навколишній світ за допомогою краси на еко-фестивалі Earthmate

Автор: Катерина Сухолітко

Статті на тему