UA
  RU

  Куди українці їдуть вчитися?

  Редагувати переклад

  Обираючи заклад вищої освіти, погляди українців все частіше спрямовуються у бік освіти за кордоном. Причому цей усвідомлений вибір робиться як батьками, так і самими абітурієнтами. Сучасна молодь відкрита процесам глобалізації та з великим інтересом готова приймати новий досвід, подорожувати і з легкістю відкривати для себе привабливі перспективи.


  Куди українці їдуть вчитись?-Фото 1

  За статистикою, до 10% українських абітурієнтів щорічно обирають навчання за кордоном. Понад 80 тисяч українських студентів зараз навчаються за кордоном. Цей показник свідчить лише про одне: велика частина українців не задоволена вищою освітою, яка надається на території України, і не бачать великі перспективи в навчанні за кордоном.


  Основні країни, які у новому навчальному році вибирають батьки для навчання своїх дітей, куди українці їдуть вчитися:
  Польща, Німеччина, Чехія, Канада, Іспанія, Італія, Австрія, Великобританія, США та Китай.

  Лідером за кількістю українських студентів як і раніше залишається Польща, за нею слідом йде Німеччина. Польща приваблива територіальною близькістю до України і на перший погляд доступністю освіти і в деяких випадках можливістю «безкоштовного навчання за кордоном».

  Куди українці їдуть вчитись?-Фото 2


  Але якщо придивитися до безкоштовного навчання у Польщі — виявляється, не все так гладко, як може здатися. Та й доступність освіти в іншій країні залишає бажати кращого. Дуже багато підводних каменів спливає по ходу навчання. Легке зарахування на навчання без зовнішнього незалежного оцінювання (без ЗНО) затьмарює проведення такого оцінювання після першого року навчання і за результатами цього ЗНО — можливе позбавлення стипендій, переведення на дорогий контракт, а іноді і відрахування.

  Читай також: Після бурі: Меган Маркл чекає на другу дитину

  Безкоштовне навчання в Німеччині доступне одиницям, які пройшли неймовірний контроль і відбір, до того ж, стипендія легко припиняється в разі недотримання одного з безлічі умовностей і правил, суворо діючих у німецьких вищих навчальних закладах.
  Тож не дивно, що дедалі більше студентів, відучившись у Польщі чи Чехії один рік, починають шукати інші країни для навчання. І все частіше їхнє увагу привертають державні грантові програми навчання в Китаї. І не випадково, адже Китай впевнено посівши лідируючі позиції на світовому ринку освітніх послуг. Китай – одна з трьох країн світу, з найбільшою кількістю іноземних студентів. За цими показниками Китай конкурує з такими країнами як США та Великобританія.  Куди українці їдуть вчитись?-Фото 3

  Українсько-китайський Центр Шовкового Шляху спільно з китайською стороною запустив єдину в Україні систему подачі заявок на гранті «China Study: Online». Перевірити свою частку може кожен, хто захоче подати заявку у вигляді платформи.


  учЗЗ кожним роком дедалі більше громадян України їдуть навчатися до Китаю. Чудовий старт перед обличчям нової глобалізації.

  Статті на тему