Edit page title Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян
Edit meta description Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян

Редагувати переклад

Відомий артист балету України Олександр Стояновпродовжує популяризувати українську культуру та можна сказати, що «віджав» вже два континенти у росіян.

Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян-Фото 1

Олександр Стоянов вперше за часів незалежності України презентував у Австралії та Новій Зеландії балет «Лісова пісня». За його ініціативою відбувся великий гастрольний тур у 50-ти містах цих країн.

«Глядачі Нової Зеландії та Австралії дуже тепло приймають нашу «Лісову пісню». Особливо їм подобається сцена весілля, яка проходить в традиційних українських національних костюмах та з українськими танцями. Дуже класно реагують на присядки, гопак. Їм подобаються наші декорації та костюми, які ми створювали під час блекаутів, без світла й при свічках. А в балеті «Лісова пісня» нараховується їх немало – тільки костюмів 78 », — розказав Олександр Стоянов.

Сьогодні одна з ідей Олександра Стоянова – поступово впровадження «Лісової пісні» на світову балетну сцену, щоб український балет став широко відомим у світі як «Жізель», «Лускунчик», «Дон Кіхот», «Лебедине озеро».

Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян-Фото 2

«Звичайно ми не можемо за один день чи рік завоювати світового глядача. На жаль, за 30 років незалежності «Лісову пісню» не показували світу. Відомі легендарні балети рекламували їх держави століттями. Новий балет, як й фільм, завжди дуже важко просувати. Треба вкладати величезні кошти у промоушен, щоб люди захотіли подивитись щось нове. Імпресаріо в різних країнах спочатку відмовлялись так ризикувати. Вони хвилювались, що через незнання балету глядачі не купуватимуть білети, а вони будуть терпіти сотні тисяч збитків. Мені знадобився рік, щоб їх переконати. Щоб показати «Лісову пісню» у Австралії та Новій Зеландії певною мірою фінансові ризики поніс й я.

Щоб на цей балет звернули увагу, я пішов на хитрість, ми в один вечір показуємо й всім вже відомий «Дон Кіхот», й «Лісову». Артисти мають гонорар за дві вистави, хоча я отримую кошти від імпресаріо, як за один. Але цей крок свідомий, бо інакше неможливо популяризувати новий для світу балет – «Лісова пісня» за кордоном…Популяризацію нашої культури – має робити не тільки бізнес й брати на себе всі ризики », - Олександр Стоянов.

Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян-Фото 3
  
Культурна помста Олександра Стоянова: українські артисти витісняють росіян-Фото 4

Читайте також: УКРАЇНСЬКИЙ БРЕНД RUSLAN BAGINSKIY ОТРИМАВ ПРЕМІЮ ANDAM 2023 В КАТЕГОРІЇ «АКСЕСУАРИ» 

Статті на тему