UA
RU

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині

Редагувати переклад
У період карантину, оголошеного у зв'язку з пандемією COVID-19, багато хто зіткнувся не лише з комунікаційними, а й з фінансовими труднощами. Як грамотно розподілити свій бюджет у цей непростий час – знаємося на нашому матеріалі.

З одного боку, режим самоізоляції може здатися чудовим способом заощадити зарплату - адже витратити її в кафе, торгових центрах або на подорожі просто не вдасться. Але з іншого, у зв'язку з ситуацією, що склалася, далеко не всі змогли цю зарплату отримати або зберегти її в повному обсязі – такі реалії, викликані закриттям на карантин багатьох підприємств.

Проте інтернет-маркетологи такими категоріями, схоже, не мислять. У них зараз, навпаки, золотий час і онлайн-реклама, що з'являється в найнесподіваніших місцях, раз у раз підштовхує нас до ідеї «жити одним днем» і спустити заощадження на набори ножів (все ж зараз захопилися кулінарією), килимки для йоги (домашні тренування – головний тренд місяця) та постільна білизна (адже ліжко тепер і місце для сну, і офіс, і кінотеатр).

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Звичайно, не виключено, що ці та інші речі вам справді потрібні. Але якщо сліпо слідувати кожному своєму пориву консюмеризму, є всі шанси вийти з карантину щасливим і здоровим, але живе в будиночку з коробок від товарів з інтернет-магазинів. Це, звичайно, жарт і перебільшення, але якщо ви відчуваєте, що у вас виникли проблеми з розподілом бюджету в умовах карантину, дотримуйтесь п'яти простих правил.

З очей геть 

Для того, щоб менше купувати, потрібно, як мінімум, уникати відвідування сайтів та Instagram-сторінок, які займаються продажами. Звичайно, руки самі зрадливо тягнуться до кнопки «Купити зараз», коли перед очима з'являється різнобарвний банер з інформацією про 70-відсоткові знижки. Але пам'ятайте про те, що переконати себе в тому, що саме зараз, в режимі самоізоляції, вам терміново потрібна спідниця в паєтках і рожева блуза з декором з пір'я (для настрою, та й просто «на майбутнє»), набагато швидше, ніж повернути на карту гроші, які ви витратите на цю пишність.

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Інше питання – базовий гардероб та речі, покупку яких ви давно планували. Інтернет-магазини зараз справді роблять все можливе для залучення клієнтів, тому дива, коли класичні джинси, білі базові футболки, взуття та сумки стриманих тонів та тренчі потрапляють у розділ Sale, справді трапляються. І цим варто скористатися – якраз «на майбутнє».

Читайте також: ЯК ШОПИТИСЯ В УМОВАХ КАРАНТИНА

Мені потрібен час

Якщо ви все-таки не можете відмовитися від онлайн-шопінгу і він дійсно допомагає вам побороти тугу в ці непрості часи, то візьміть за правило брати собі час на роздуми.

Якщо вас зацікавила річ і ціна на неї, але ця покупка ще п'ять хвилин тому не входила до ваших планів, не поспішайте вводити дані банківської картки. Подумайте мінімум добу (а краще три дні) про те, чи потрібна ця річ у вашому будинку чи гардеробі і як часто ви її використовуватимете. Тим більше, що в умовах самоізоляції поспішати вам все одно нікуди.

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Як показує практика, досить часто саме цей нехитрий спосіб допомагає заощадити чималі суми та позбутися шкідливої ​​звички ситуативних покупок.

Курс молодої господині   

Ще одна серйозна стаття витрат під час карантину – доставляння їжі. Звичайно, з одного боку дуже хочеться підтримати улюблені заклади у цей непростий час. Та й покуштувати на вечерю страви, до яких так звик у докарантинний період – велике задоволення. Але робити це постійно – серйозна загроза для вашого бюджету.

Якщо вам складно змиритися з таким станом справ, то є два варіанти вирішення цієї проблеми – творчий та меркантильний. Спробуйте самостійно приготувати страви, що так полюбилися вам, або навіть винайти свої варіації. Діліться порадами з подругами, удосконалюйте рецепти – загалом, робіть те, чим завжди успішно займаються наші мами та бабусі, адже зараз є ідеальним часом для прокачування своїх кулінарних здібностей.

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Якщо душа до такого виду дозвілля не лежить, а ноги не ведуть на кухню, просто порахуйте як-небудь, скільки коштує порція вашого улюбленого салату зі служби доставки і за яку суму ви приготуєте собі його ж в домашніх умовах. Імовірність того, що після цього уроку арифметики вам захочеться взятися і за уроки домоводи досить велика.

Строго за списком

У період карантину вихід до супермаркету став справжньою подією – адже якщо у вас немає домашніх тварин, то це, по суті, єдина можливість виявитися ненадовго на вулиці. Але й тут варто бути обережними – дотримуйтесь не лише рекомендацій Міністерства охорони здоров'я, а й здорового глузду.

У зв'язку з тим, що в супермаркет ми тепер виходимо рідко, нам дуже хочеться купити якнайбільше продуктів «про запас». Але якщо у вас немає чіткого розуміння того, що ж потім ви будете з ними робити, то ці покупки ні що інше, як марна трата грошей. 

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Найкраще скласти своє зразкове меню на тиждень, розібрати його на продукти та з цим чітким списком вирушати на плановий вихід до супермаркету. І суворо слідувати цьому переліку, навіть коли рука зрадницьки тягнеться до полиці з акційними шоколадками.

Читайте також: ЧОМУ НЕ ПОТРІБНО СКУПАТИ ВСІ ПРОДУКТИ: ЯК ПЛАНУВАТИ МЕНЮ НА КАРАНТИНІ

Все під контролем  

Програми для обліку витрат (на кшталт Монефікувати, Гроші Коханець або Money Manager) – найкращі друзі тих, хто став на шлях економії. Завдяки їм ви зможете чітко відстежувати у таблицях та графіках, куди ж так загадково пропадають ваші гроші.

Купити не можна відкласти: 5 порад, як контролювати свої витрати в карантині.

Звичайно, тут варто виробити певну звичку - деякі витрати можна просто забути записати, а потім збитися з рахунку взагалі видалити додаток-контролер. Але карантин – чудовий спосіб цю звичку набути. Враховуючи те, що витрат у нас у всіх зараз все ж таки хоча б кількісно менше, їх не складно фіксувати у смартфоні. 

Статті на тему