Edit page title Шматок весільного торта з урочистостей Чарльза та Діани буде продано на аукціоні 
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся про - якісно, ​​дохідливо та цікаво. І що найголовніше – експертно – Марі Клер Україна.

Close edit interface
UA
RU

Шматок весільного торта з урочистостей Чарльза та Діани буде продано на аукціоні 

Редагувати переклад
Хтось хоче скуштувати десерт, якому виповнилося 40 років? 

Мешканців тих країн, у яких монархія була або мало представлена ​​за час історії, або укріплена за допомогою насильницьких методів (як це було в Україні), вражає англійціне раболіпство перед Віндзорами. Королевичі живуть на виплати платників податків, по суті, нічого розумного не роблять, а лише підкріплюють інтерес до себе за допомогою чуток, чим тут пишається абсолютно незрозуміло. Втім, традиції Великобританії — особиста справа її громадян, тому ми можемо лише спостерігати за їх протіканням у сучасному суспільстві та щиро дивуватися. 

40 років тому принц Чарльз і юна Діана Спенсер одружилися, і через весь цей час у всіх охочих нарешті з'явиться шанс поборотися за шматочок торта з їхнього весілля. 

Шматок торта вагою майже 800 грамів з того самого знаменного дня, коли Спенсер стала принцесою Уельською буде представлено на аукціоні 11 серпня. Очікується, що лот куплять не менш як за 700 доларів. 

Шматок торта є частиною одного з 27 десертів, представлених 29 липня 1981 року. Того дня понад 750 мільйонів людей спостерігали на екранах своїх телевізорів розкішну подію, і щиро раділи за молодих. "Весілля століття" - саме так називали торжество, втім, про те, наскільки помилковим виявилося уявлення про казку Чарльза і Діани, всі чудово знають. "Це те, з чого зроблено казки" - саме так сказав Архієпископ Кентерберійський у день весілля, але він безсумнівно помилився. 

Шматок весільного торта з урочистостей Чарльза та Діани буде продано на аукціоні -Фото 1

Chief petty officer cook David Avery with royal wedding cake made for Prince Charles and Princess Diana's wedding, 29th July 1981. (Photo by Princess Diana Archive/Getty Images)

Заморожений торт має основу з білого марципану та прикрашений солодкою факсиміле королівського герба, пофарбованого у золотий, червоний, синій та срібний кольори. 

Твір був переданий Мойрі Сміт, члену сім'ї королеви Єлизавети у Кларенс-хаус. Сміт зберігав скибочку в жерстяній коробці з квітковим малюнком, на якій було написано: «Поводьтеся з обережністю — весільний торт принца Чарльза і принцеси Даяни» з датою «29.07.81».  

У 2008 році Сміт продав торт колекціонеру, який виставляє його на аукціоні. У набір лота також входять весільна програма, деталі церемонії та меню сніданку. Кріс Олбері з британської компанії Dominic Winter Auctioneers повідомив Huffington Post, що скибочка «все ще виглядає також ідеально, як і в день коли вона була продана вперше», додавши: «Але ми не радимо її їсти». 

Читай також: HBO Max представив мультфільм про принца Джорджа – старшого сина Вільяма та Кейт Міддлтон 

Шматок весільного торта з урочистостей Чарльза та Діани буде продано на аукціоні -Фото 2

Діана була одружена з Чарльзом, якому зараз 72 роки, з 1981 до 1996 року. Принцеса Уельська загинула в автокатастрофі в Парижі 1997 року у віці 36 років.  

Пара одружилася в соборі Святого Павла в Лондоні, а на офіційній церемонії було близько 3500 людей. Після урочистостей молоді та їх 120 гостей пообідали у Букінгемському палаці на весільному бранчі. 

Друзі та сім'я їли бриль у соусі з омарів, курку, фаршировану мусом з баранини, і полуницю з вершками.  

Поряд із двадцятьма сімома тортами Чарльза та Діани їхній офіційний весільний торт створив Девід Ейвері — головний пекар кулінарної школи Королівського флоту в Кенті. Величезний десерт випікали протягом чотирнадцяти тижнів. Фруктовий торт був прикрашений гербом принца Уельського, фамільним гербом Спенсерів та квітами, серед яких були троянди та орхідеї. 

 

Статті на тему