UA
RU

Лагідний music-дайджест: локдаун

Редагувати переклад
Колумніст Marie Claire та автор телеграм-каналу «Ніжність»  Сергій Гулюк рекомендує нову музыку з якою краще переносити чергову хвилю пандемії, у яку знову занурила країна.

Сергій Гулюк

"Що нового послухати?". Це питання мені задають частіше ніж: «Який фільм порадиш глянути?», чи «Що на нас чекає у майбутньому?». І скажу вам чесно – на перше питання мені відповідати завжди значно легше, що і робитиму періодично на цих сторінках. Надіюсь, ці рекомендації стануть вам у нагоді.

Всередині

Insides 2021 - "Soft Bonds" (Further Distractions)

Головна особливість цього диску у тому, що дме з британського Брайтона востаннє давав про себе знати ще на початку 1990-х. Тоді, на «дочірньому» лейблі знаменитої фірми «4AD» Guernica вийшла вже легендарна платівка «Euphopia» — абсолютний погляд світлої меланхолії, прохолодної відстороненості, та предтечія майбутнього тріп-хопу. Повернутися до музыки через 27 років – це, як прокинутися після довгого летаргічного сну, коли у світ дуже змінився, і всі чомусь тепер носять маски. Але, на диво скептиків, Insides записали абсолютно чарівний гіпнотичний альбом, у якому немає місця лишнім звукам, а седативний заспокійливий вокал солістки Кірсті Йєтс наділений ще й оздоровчими властивостями. Прослухати можна тут.

вексилологія

Guedra Guedra 2021 – «Vexillology» (On the Corner)

Під цим ім'ям свій дебютний альбом випустив марокканський продюсер Абдула М. Хассак, який вже досить давно займається вивченням поліритмів рідної та сусідніх місцевостей, та перетворює їх на сучасну клубну танцювальну музыку. Для цього Хассак навіть особисто вирушив в експедицію континентом та з мікрофоном у руках записував спів берберських племен не лише у Марокко, а й у Сахарі, Алжирі, Лівії, Тунісі. Після обробки ним польового матеріалу у студії вийшло досить бодро і запально. Якщо ви не були на дискотеках у Маракеші чи Танжері, то саме час хоча б уявити собі там. До речі, вексілологія – це наука про прапори та прапори, і кожен з треків альбому присвячено окремому регіону. Прослухати можна тут.

десь посередині

«Somewhere Between: Mutant Pop, Electronic Minimalism & Shadow Sounds Of Japan 1980-1988» 2021 (Light in the Attic)

У середині 1980-х років у Японії відбувся стрімкий ріст економіки. Науковці зазначали, що естетичні погляди громадян та споживацтво (або, як потім почали говорити – консюмерізм) перетворилися на єдине ціле, і музика того періоду відображала процвітання нації та фінансовий достаток. Це вже третя збірка-дослідження благополучного періоду японської поп-культури від американського лейблу «Light in the Attic», і буде невірним стверджувати, що на ній звучить якась радісна музика чи твори щасливих людей. Навпаки, все, як у назві – багато того, що називають словом «obscure» — міні-саундтреки до урбаністичних трилерів, синтетичний дарк-ембіент з незвичними голосами, і ще незвичнішими звуками, які могли з'явитися лише на синтезаторах 80-х . І саме вони – головна цінність цієї збірки, бо так більше не грають, і ті, що нині намагаються відтворити сучасні експериментатори, зафіксовано в японських скрижалях того періоду. Найкраще, що доводилося трохи цього року. Прослухати можна тут.

Читайте також: СНІ ПРО ЩО БІЛЬШЕ: ЯК УКРАЇНСЬКІ МУЗИКАНТИ ПІДКОРЮЮТЬ ЗАКОРДОННИЙ РАДІОЕФІР

Вперше

Black Country, New Road 2021 «Вперше» (Ninja Tune)

Приятель, що порадив мені цей колектив, порівнявши його манеру виконання з петербурзькою групою АукцЫон. Це дійсно перше, що можна врятувати на думку, друге – він так само схожий і на десятки інших колективів з різних країн світу, і в той же час – самобутній. Семеро мешканців Лондона яскраво виглядають живцем, принаймні YouTube дозволяє це спостерігати і відчути: духова секція вимальовує цікаву конструкцію – іноді це щось орієнтально-містичне, іноді – взагалі клезмер. Годинником, по ходу платівки, пригадуються роботи бельгійців Deus, авангардистів із «Rock InOpposition», або – пост-рок початку вже цього століття. У будь-якому випадку цей альбом — чудовий набір страв для споживання та роздумів. Прослухати можна тут.

Пан Амстердам

Пан Амстердам 2020 «HA Chu» (Def Presse)

Під майже українською вивіскою «Пан Амстердам» ховається Лірон Томас – Нью-Йоркський музикант, продюсер, друг Іггі Попа, зокрема він допомагав записувати його позаминулорічний альбом «Free». "Pan Amsterdam" - це хіп-хоп-іпостась Томаса, з якою він час від часу з'являється на люди, або видає записи. Та основне амплуа Лірона – гра на трубі, і це, мабуть, чи не найголовніша привабливість платівки: ці розповідні, години, суворі читки, або, як нині кажуть – «сторітейлерства», супроводжуються ангельським звучанням цього інструменту, що робить їх значно цікавішими. Неодноразово на альбомі з'являється Джейсон Вільямсон – учасник уславленого дуету Sleaford Mods і додає йому «бруталу». Є також коротенький вихід Іггі Попа, в одній із мініатюр між треками, де в якомусь кафе він обирає між кавою та чаєм, що нагадує про знамениту сцену з фільму «Кава та цигарки» Джармуша. Прослухати можна тут.

шлях

іншийın Gün 2021 "шлях» (Glitterbeat)

Починалося все близько п'яти років тому, коли нідерландець Йаспер Верхалст, захопившись вінтажними турецькими записами, створив групу, яка на новий лад поєднувала у своєму репертуарі анатолійські рок-традиції, фанк та диско. Згодом до колективу приєдналися двоє представників турецької діаспори, серед яких – вокалістка Мерве Даздемір, яка стала справжнім прикрасою ансамблю. 2019 року гурт номінувався на премію «Гремі» у категорії «best world music album». А це – вже третя їхня платівка, на якій відчувається творча зрілість музикантів – вони значно додали до звучання електроніки, і так само поєднують запальні диско-фанкові номери з турецькими народними піснями. Прослухати можна тут.

Фото обкладинок альбомів із сайту bandcamp

Читайте також: ХТО У ДОМІ ГОСПОДАР? ЯК У ДЕВ'ЯНОСТІ РОКИ ВІДБУВАВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНИЙ РЕНЕСАНС

Статті на тему