UA
RU

Лайфхаки: як вивчити англійську мову

Влад Перістий,
 засновник онлайн-школи англійської мови
 speakingclub, поділився із редакцією Marie Claire своїми п'ятьма лайфхаками вивчення іноземної мови.

 Лайфхакі: як вивчити англійську мову-Фото 1

1. Перше та основне — це системність і постійність. Як і з м‘язами у тренажерному залі, мова потребує постійного тренування, аби залишатися в тонусі.

Для того, щоб побачити результат, англійську потрібно практикувати кожного дня і мова йде не про уроки з викладачем. Варто заповнити нею свою буденність: розмовляти з друзями англійською, постійно слухати аудіокниги чи подкасти.  

Придумайте, як додати мову у свої захоплення і тоді для вас це стане приємною практикою. Наприклад, якщо людина любить готувати, то може брати рецепти, написані англійською.

2. Почніть споживати англомовний контент. Це значно важливіше за вивчення граматичних правил.

Більшість викладачів звикли приділяти увагу конкретним напрямкам, таким як лексика, граматика і тд. Так, звичайно, це дуже важлива частина засвоєння мови, але це не дасть достойного результату без відпрацювання практичних скілів та розвитку «fluency» на рівні думок.

До мене часто приходять із запитами покращити один із напрямків: розібрати граматику, або покращити навички говоріння. Проте, коли справа доходить до практики, наприклад, коли ми переглядаємо якесь відео, часто виявляється, що люди з рівнем C1 розуміють лише частково, оскільки недостатньо практикували в аудіюванні.  

Висновок. Приділяйте однакову увагу всім аспектам мови: слуханню, читанню, говорінню та письму, а саме — читайте більше іноземної преси, британських та американських авторів, слухайте носіїв мови, виділяйте фрази, які говорять лише вони, та практикуйте аналітичне мислення.

Лайфхакі: як вивчити англійську мову-Фото 2

3. Не витрачайте час на зазубрювання слів.

Цю звичку ми отримуємо ще в школі.

Потім ми здаємо матеріал і забуваємо його відразу, як виходимо з класу.  

Замість звичайного зазубрювання, почніть говорити з собою перед дзеркалом англійською мовою, використовуючи слова, що нещодавно виділили для себе.

Коли я готувався до С1, я кожного дня виписував собі 20 нових слів на аркуш, ставав перед дзеркалом та розповідав сам собі історію, намагаючись застосувати кожне слово. Навіть саме безглузде речення може сподобатися настільки, що слово залишиться у вашому активному словнику.  

І ні в якому разі не ображайте себе за те, що щось не вдається запам’ятати з першого разу. Практикуючись кожен день — ви здивуєте самі себе. Головне це час і наполегливість (лайфхак 1).  

4. Як почати думати англійською?

Почніть подумки описувати речі, що вас оточують, або події, які ви пережили за день.  

Рефлексувати — це улюблене заняття більшості людей перед сном, чи коли вони наодинці. Чому б і тут не попрактикуватися?  

Коли ви гуляєте по парку, їдете в машині, чи мрієте перед тим, як заснути, спробуйте говорити з собою лише англійською мовою. Це дасть змогу запустити її у ваші думки, знаходити нові слова, які ви точно вчили, але забули, та розвивати мислення.  

5. Забудьте про переклад слів, ваш мозок скаже вам дякую.

Очевидно, що більшість людей хочуть зробити процес вивчення лексики простішим: переклав слово, вніс у словник і зазубрив. Проте, кому потрібна та простота без ефективності? Часто в мене запитують: «як почати думати англійською?» відповідь на поверхні — не використовуйте українську під час навчання (і практикуйте лайфхак 4).

Кожне слово в англійській можна зрозуміти без перекладу: іменники з картинки, дієслово з гіфки, або визначення, прикметники з емоджі, або ж знову, дефініцій зі словника.  

Всі ці ресурси доступні онлайн та є безкоштовними. Вони допомагають вам дійсно ЗРОЗУМІТИ слово, а не просто знати його переклад. Це необхідно, аби не перевантажувати мозок під час використання мови. Погодьтесь, думати мовою, якою розмовляєш — значно простіше, ніж щоразу перекладати з української на англійську, змінюючи при цьому структуру речення.

Фото Prophsee Journals on Unsplash; Дмитро Ратушний on Unsplash

Читайте також: 10 НАЙОЧІКУВАНІШИХ ФІЛЬМІВ РОКУ: НОВІ «ТРАНСФОРМЕРИ», «ІНДІАНА ДЖОНС», «ФОРСАЖ», «ВАРТОВІ ГАЛАКТИКИ» ТА ІНШІ 

Статті на тему