Закрити
UA
Життя

Leopolis Jazz Fest: за що ми так любимо фестиваль у Львові

Поділись:

Щороку наприкінці червня редакція Marie Claire вирушає на джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest до Львова. Олена Заєць розповідає, чому одного разу побувавши на ньому, ви захочете повернутись туди знову.

posts-to-db-Фото 1

 

Місце зустрічей

Уявіть собі літній табір, куди раптово з’їхалися майже всі твої близькі друзі, друзі друзів, веселі колеги, родинні душі та інші цікаві люди. А тепер подумки перенесіть усю цю величезну компанію у декорації Львова – з його вузькими вуличками та двориками, які гості міста можуть знайти із заплющеними очима, з новими чи добре відомими ресторанами та секретними барами. Everyone jazz in Lviv – це не просто вдалий слоган джазового фестивалю Leopolis Jazz Fest, а спроба пояснити в одній фразі той неповторний “броунівський” рух, який став традиційним для міста у ці п’ять днів червня. Це загальна радість від випадкових чи запланованих зустрічей, щастя від знайомства з винятковою музикою, бажання гуляти і не спати всю ніч, а вранці дружно зустрічатися за сніданком в одному із закладів, щоби поділитися враженнями (дива тут трапляються з кожним, перевірено). Атмосфера цього джазового фестивалю ні на що не схожа – через неї щороку багато хто збирає валізи з найкращими вбраннями та дощовиками (без них – нікуди!) та домовляються зустрітися у Львові. Цього року фестиваль триває з 26 по 30 червня.

 

posts-to-db-Фото 2

 

Більше джазу

Ті, хто жодного разу не бував на Leopolis Jazz Fest, часто виправдовують себе тим, що вони не  люблять джаз І в цьому головна помилка: по-перше, джаз – вид музики, який набагато ширший, ніж можна собі уявити. Це скоріше форма, в яку музиканти укладають те, що найближче їх серцю – блюз, рок, авангард, соул, хіп-хоп, реггі і далі за списком. Тож у лайнапі фестивалю точно знайдеться музикант, який зможе вас до глибини душі здивувати. Цього року у Львові, серед інших, виступатимуть Дайана Кролл, Боббі МакФеррін, Чік Кореа, Лайза Стенсфілд, ТНМК та багато інших імен.

 

posts-to-db-Фото 3

 

У фестивалю три головні сцени – основна вечірня ім. Едді Рознера (перебуває в парку ім. Б. Хмельницького), де виступають головні зірки, а в перервах гості переміщуються між барами та лаунжами. Вхід на ці концерти платний, квитки розкуповують заздалегідь, проте поруч на час фестивалю вибудовують безкоштовну зону з фудкортами та величезним екраном, на якому транслюється те, що відбувається на головній сцені. Дві інші великі сцени знаходяться у центрі міста – на площі Ринок та у дворі палацу Потоцьких, де всі бажаючі можуть насолоджуватися виступами музикантів у денний час. Крім цього, є ще три маленькі вуличні сцени (на Музейній площі, біля ресторану “Пструг, хліб та вино”, на площі Ринок біля фонтану “Нептун”), де можна почути молодих музикантів, які грають у різних жанрах.

 

Нічні афтепаті

Головне правило джазового фестивалю у Львові – не відмовлятися, якщо вас звати на афтепаті у будь-якому з місцевих барів чи ресторанів, бо там точно буде джем-сейшен. У нічний годинник ви можете виявити зірок фестивалю різного калібру у абсолютно несподіваних комбінаціях, що запалюють на сценах (існуючих чи імпровізованих) львівських закладів. Є дві тактики, як потрапити на найкращі вечірки – знайти того, хто щось знає, і триматися разом із ним, або влаштувати bar crawling, але лише з культурним підтекстом, і тоді пригоди вас теж знайдуть.

 

posts-to-db-Фото 4

 

Зона cashless

У 2019-му джазовий фестиваль у Львові вже всьоме стане територією cashless завдяки генеральному партнеру Mastercard. Ця система скоротила до мінімуму черги на фудкортах і в pop-up-магазинах, що діють на фестивалі, до того ж зникла потреба носити з собою гаманець з готівкою, а заразом і страх втратити щось цінне в натовпі. Трохи статистики: минулого року у зонах фестивалю відвідувачі розраховувалися банківськими картками 25 країн світу, а за кілька років кількість транзакцій на час проведення фестивалю зросла вдвічі. Якщо у вас немає картки, на території Leopolis Jazz Fest та у відділеннях “Альфа-банку” у місті можна отримати офіційну передоплачену картку фестивалю Leopolis Jazz Card з технологією безконтактних платежів Mastercard, за допомогою якої ви зможете розраховуватись як під час фестивалю, так і після нього – вона діє на території України як стандартна платіжна картка.

 

posts-to-db-Фото 5

 

Арт-виставка, курована Павлом Гудімовим

Цього року Leopolis Jazz Fest співпаде із ще однією великою культурною подією у Львові, яку ніяк не можна пропустити. Це виставка “Ангели” у залах Палацу Лозинського (вул. Стефаника, 3) та музеї Пінзеля (пл. Мітна, 2). Ідеолог виставки – галерист Павло Гудімов, який зі своєю кураторською групою протягом трьох років збирав предмети археології, скульптури та живопису, артефакти масової культури, тим чи іншим чином пов’язані з темою виставки. 400 експонатів, серед них – роботи Дюрера, Рембрандта, Врубеля, Сільваші, а також музика, спеціально написана до виставки українським композитором Святославом Луневим – без перебільшення – це наймасштабніший проект цього року у рамках мистецтва. У Львові виставка працюватиме з 20 червня до 22 вересня.

 

posts-to-db-Фото 6

 

Більше про Leopolis Jazz Fest на офіційному сайті фестивалю

Більше про Mastercard на офіційному сайті компанії

Більше про виставку “Ангели” на офіційному сайті арт-центру Павла Гудімова “Я Галерея”