UA
RU

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані в Києві, Харкові та Одесі

Редагувати переклад

Проект за підтримки glo™

glo™ призначений для повнолітніх споживачів табаку чи нікотину

На правах реклами

Урбаністична кампанія «Місто VS Урбазаври» за підтримки бренду glo™ поставила на меті трансформування так званих Урбазаврів — занедбаних, некомфортних локацій у різних містах України. Серйозну мету вирішили втілювати у життя весело та фаново: glo™ зібравши в одну команду урбаністів з ГО “Міські реформи”, інфлуенсерів, Лесю Нікітюк як BIG HERO проекту та простих українців, які й вирішували за допомогою онлайн-голосування, яким локаціям у Києві, Одесі та Харкові прийшла година трансформуватися. 

Перший етап великого шляху пройдено — головні Урбазаври країни визначені. За результатами голосування для змін вибрали набережну річки Лібідь у Києві, Грецьку площу в Одесі та Зелені сходи у Харкові.

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 1

Київ — Водозавр на узбережжі річки Лібідь

Відкритий доступ до води в містах є важливою складовою гармонійної життя. Відпочинок біля води допомагає знайти необхідне розслаблення та сповільнення у бурхливому ритмі життя мегаполісів.

Читай також: Vozianov створить для диригента образ, що нагадує прапор.

Подібні трансформації актуальні у всьому світі. Приклади яскравого перетворення прибережних річкових територій на популярні серед містян локації для прогулянок та відпочинку є у польському Любліні, французькому Нанті, американському Чикаго. І хоча Лібідь відрізняється від прикладів масштабом, трансформація цієї локації дозволить звернути увагу на проблему доступу до води в Києві, задати тренд на подальше покращення цього та подібних місць — і, звичайно, відкрити містянам нове цікаве місце.

Авторка проекту «Шукай!» Юлія Бевзенко, яка як CITY HERO виступає за трансформацію саме Водозавра на річці Лібідь, впевнена, що трансформація дуже потрібна столиці:

«Київ — це не тільки Золоті ворота, це різні райони, де живуть і гуляють люди. Проводити годину на вулиці біля гарної, доглянутої зеленої зони — що може бути краще, ще й літом? На увагу заслуговують усі локації, всі покинуті місця. Але треба ж з чогось починати. Я думаю, що всі будуть щасливі! Обіцяю приїхати туди зі шампанським та своїми друзями, щоб розповісти всьому Києву, що тепер набережна річки Лібідь готова приймати гостей. І всі прийдуть туди зі своїми друзями ».

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 2

Бренд glo™ разом із ГО «Міські реформи» відкриє киян частину Лібіді завдовжки 650 метрів — від перевулку Фізкультури до вулиці Івана Федорова. Команда урбаністів та архітекторів додасть сучасні артконструкції та облаштує локацію для комфортного відпочинку.

"Я впевнена, що люди оцінять трансформацію моєї місцинки. Має вийти гарно!” – додає Юлія.

Харків - Хащозавр на Зелених сходах

Харків має великий потенціал як місто, де народжується альтернативна музика, електронні фестивалі, нові культурні події та генерація креативного кластеру. Проте інфраструктура не завжди встигає за цим динамічним розвитком — і поруч із гарними сучасними локаціями продовжують існувати занедбані куточки з великим потенціалом.

Бренд glo™ разом із урбаністами пропонують трансформувати Зелені сходи на крутий яскравий артмаршрут зі зручною навігацією та простором для відпочинку. Харківська CITY HERO локації-переможця, солістка групи Pur:Pur Ната Сміріна вважає, що це допоможе зробити район більш активною частиною міської інфраструктури:

«Якщо показати харків'янам потенціал Зелених сходів через класний дизайн і доглянутість, ця локація заграє новими фарбами і стане важливою для міста. У зв'язку з появою нового торговельного центру цей район активно розвивається останнім часом. На Мельникова з'явилося дуже багато новомодних у архітектурному плані будинків. Так що ці сходи в новому дизайні відмінно впишуться і будуть таким перехідним містком між центром міста та набережною, на якій теж дуже приємно гуляти. Мені здається, якщо змінити зовнішній вигляд Зелених сходів, більше людей там проходитиме і гулятиме по набережній».

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 3

Одеса — Площозавр на Грецькій площі.

Площа – популярна локація, адже знаходиться у самому центрі; проте місця для відпочинку тут зовсім немає, і влітку на площі безлюдно та дуже жарко. Відомий теле- та радіоведучий Андрій Шабанов, CITY HERO, що виступає за трансформацію Площозавра, згадує, що так було не завжди:

«Те саме місце на Грецькій Площі, яке буде трансформоване, завжди було людним та галасливим. Прямо в центрі цієї частини площі була кінцева зупинка громадського транспорту. Колись давно туди приїжджали трамваї, потім троллейбуси та автобуси. А тепер там тиша. Просто порожньо. Хотілося б знову вдихнути життя у це місце».

Ще один визов — трансформувати простір так, щоби оновлення органічно доповнили архітектурний ансамбль історичного центру Одеси та не мешали іншим подіям, які потенційно можуть проходити на площі. Тактичний урбанізм знову стане в нагоді, бо внесені зміни будуть легкими та зможуть легко бути переміщені за потреби.

Загалом проект трансформації Грецької площі перетворити її на комфортний міський простір, де можна зупинитися та перевести подих, не покидаючи центру міста. Локацію планують облаштувати комфортними зонами для відпочинку, створити на локації тінь та додати зелені.

«Не люблю робити прогнози. Але, сподіваюся, це стане новим місцем тусовки у теплий сезон для одеситів та гостей південної столиці», — додає Андрій.

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 4

Де слідкувати за процесом трансформацій?

Слідкувати за процесом можна буде на сайті Urban Transformation та в Instagram проєкту.

Леся Нікітюк, BIG HERO битви з Урбазаврами, нагадує, що розслаблятися зарано.

«Єєєс, ми вибрали наші цілі — але попереду ще більш відповідальний етап, адже Урбазаврі навряд чи так просто покинути насиджені місця! Нам знадобиться все ваше увагу і намір для того, щоб прогнати урбаністичних монстрів з їх лігв і залишити трансформувати наші міста. Камоне, ми зможемо!»

Наша редакція обожнює спостерігати за позитивними змінами на вулицях українських міст. А коли зміна не одна, а одразу три у трьох різних містах — то взагалі свято поза планом. Так що ми вже підписалися на сторінку @urbasaurusщоб не пропустити новини щодо трансформації локацій у Києві, Харкові та Одесі — і закликаємо вас зробити те саме!

Статті на тему