UA
  RU

  “Листівки з України”: проект про культурні збитки внаслідок російської агресії

  Редагувати переклад

  Щоб усі знали та пам'ятали, якою була культурна спадщина, котрої вже немає чи зруйнована.


  Український інститут поставивши за мету розповсюдити інформацію про те, яких культурних втрат завдала нашій державі країна-агресор у вигляді проекту "Листівки з України".

  “Листівки з України”: проект про культурні збитки внаслідок російської агресії-Фото 1

  Instagram/@museumtoilet

  Є така гарна традиція, коли відвідуєш нову країну – надсилати звідти собі або своїм рідним листівку, на згадку, як сувенір. На жаль, ці листівки не можна назвати сувеніром, але вони точно не дадуть забути всі ті лихо, які принесла росія нашій культурній спадщині.


  Сьогодні ми як ніколи потребуємо солідарності та підтримки від міжнародної спільноти. росія руйнує багатовікову історію України, їхнє зброя не зупиняється перед картинами Марії Примаченко, перед пам'яттю меморіалу Голокосту «Бабин Яр», перед Собором ХVIII століття та перед пам'ятками конструктивізму в архітектурі сучасного Харківу, 

  – кажуть автори проекту.

  Читайте також: Український культурний фонд запустив інтерактивну карту знищених та пошкоджених пам'яток культури


  На “Листівках з України” зображені зруйновані пам'ятки, які назавжди закарбуються у нашій культурі. Серед них і Чернігівська бібліотека для юнацтва, і Георгіївська церква, і літак “Мрія” та багато інших споруд, до яких потрапили ворожі ракети та бомби. Автори просять якнайбільшого поширення цих листівок за допомогою хештегу #PostcardsFromUkraine.

  Статті на тему