UA
RU

Любов — це велика сила: Найвеличніші історії кохання 

Редагувати переклад

Розповіді, які надихають, та змушують знову повірити у існування як міфічного, а як і наймогутнішого почуття. 

Сьогодні 1 лютого, тож до найромантичнішого дня всього року позбулося менше двох тижнів. З цього приводу ми вирішили запустити любовний адвент-календар, аби збільшити кількість феромонів у повітрі, а також нагадати про те, що кохання — не така вже й примарна річ. Інколи вона може стати причиною божевілля, розбитого серця, а іноді — запорукою наповненої життя, впевненості в собі та у всьому, що відбувається навкруги. 

Розпочинаємо наші тематичні тижні добіркою історій великої любові — вигаданої та реальної. Не дивлячись на те, що в житті почуття, які можуть перемогти всіх демонів та всі перешкоди, зустрічаються рідко, на щастя нам відомо кілька таких прикладів. Тож, починаємо екскурс у захопливі романтичні пригоди, та підносимо собі любовний настрій. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 1

Ромео та Джульєтта 

Упевнені, що переказувати й справді найвеличнішу історію кохання не потрібно, адже її знає кожен школяр. За мотивами п'єси Шекспіра було поставлено не лише сотні спектаклів, а й знято десятки фільмів, за сюжетом яких закохані завжди стикаються із засудженням оточення, а фінал стає трагедією. Проте, дорослі, які керуються принципами життя Ромео та Джульєтті, мають пам'ятати, що їх герої були лише підлітками. А от, як усе сталося, якщо представники двох розбратаних сімей зустрілися у період зрілості, було б цікаво дізнатися. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 3

(Photo by Silver Screen Collection/Getty Images)

Клеопатра та Марк Антоній 

Відносини Клеопатрі та Марка Антонія заклали фундамент могутності Єгипту, але водночас стали приводом початку війни з Римською імперією. Закоханим багато разів намагалися завадити бути разом, але це їх не зупинило: вони вирішили ризикнути заради почуттів. Проте врагам таки вдалося розлучити Клеопатру з обранцем. Марку Антонію принесли хибну звістку про загибель дружини. Він не міг пережити втрату і помер від свого меча. Коли Клеопатрі повідомили про те, що сталося, вона теж вирішила звести рахунки із життям. Досить популярний мотив та розв'язка для всіх влюблених, чи не так? 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 5

Ланселот та Гвінєвра 

За переказами Ланселот був одним із найхоробріших ліцарів Короля Артура. На жаль, йому судилося влюбитися у заміжню Гвіневр, дружиною якої був сам король Артур. Пара довго приховувала свої почуття, але, як відомо, рано чи пізно все таємне стає явним. Так сталося й у цій історії. Про зраду Гвінєври дізнався чоловік і наказавши спалити невірну — радикальний засіб, аби позбутися проблем. (У реальному житті повторювати не рекомендуємо). Ланселотові вдалося врятувати Даму Серця, але разом вони не залишилися. Є відомості про те, що Гвіневра пішла до монастиря, а її рыцарь усе життя блукав світом. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 7

Паріс та Єлена 

Ще одна історія про мстивого чоловіка, який не простивши зради дружини, та про кохання всупереч здоровому глузду. Прекрасна Єлена, дружина царя Спарти Менелая, влюбилась у Паріса – сина імператора Трої. Її почуття виявилися взаємними. Паріс вирішив бути з коханою попри всі заборони, і викравши її зі Спарти. Підсумок цих відносин знають абсолютно всі: війна і знаменитий «кінь» зруйнували Трою дощенту. Єлена повернулася до Менелая, а про те, що трапилося з Парісом, знає лише історія, яка попереджає, що заборонена любов часто не найкращий вибір у житті. 

Читай також: Найпопулярніші поєднання інтер'єрних стилів у 2022

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 9

Скарлетт О'Хара та Ретт Батлер 

"Я подумаю про це завтра". Цю знамениту фразу з роману Віднесені вітром знає, мабуть, шкірна дівчина. А ще кожна дівчина хоче знайти свого Батлера, який подарує їй палку любові. Відносини Скарлетт і Ретта розвиваються на тлі Громадянської війни, і поступово самі стають відбитком подій, що відбуваються навколо. Проте, тут варто додати, що якщо жінки і мріють хоча б раз у житті відчути пристрасть, виходити заміж вони бажають за вірних, стабільних та спокійних чоловіків. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 11

Єлізабет Беннет та містер Дарсі 

Він полюбив її попри голос розуму, поради оточення та власне бажання… Не зовсім романтичне зізнання, чи не так? А від Фіцвільяму Дарсі здалося, що після таких слів Ліззі має впасти йому до ніг, та дякувати за те, що такий чоловік звернув на неї увагу — бідну та безперспективну. Проте, як добре пам'ятають читачі, двом влюбленим вдалося подолати і впертий характер обох, і соціальні перешкоди. Проте тільки тоді, коли вони зрозуміли, що дивилися одне на одного та на світ попереджене. Інколи для того, щоб відчути справжнє кохання, потрібно змінити свої принципи та навіть характер. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 13

Королева Вікторія та принц Альберт 

Аристократи та родичі великих династій, які керували державами в минулі століття, рідко могли дозволити собі шлюб із любові. Але королеві Вікторії це вдалося. Вона вийшла заміж за свого двоюрідного брата — принца Альберта Саксен-Кобург-Гота, і залишалася вірною йому до самої смерті. Королева народила чоловікові дев'ятьох дітей і у всіх державних справах радилася лише з ним. Вікторія пережила чоловіка на 41 рік, і весь цей час носила скаргу за коханим. 

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 2

Любов — велика сила: Найвеличніші історії кохання -Фото 15

(Photo by © Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis via Getty Images)

Едуард VIII та Волліс Сімпсон 

Історія про те, як король Великобританії відмовився від престолу заради коханої, знають всі справжні романтики. Дівчата, мабуть, мріють про те, щоб колись зустріти чоловіка, який зможе заради них позбавити не лише батьківщину, а й усі перспективи та зобов'язання. Проте, вважаємо, що варто нагадати про те, що життя Едуарда та Волліса у Парижі не було досить щасливим, адже обом не вистачало світла софітів та своїх титулів у заголовках таблоїдів. До речі, історія про заборонене кохання свого часу стала точкою неповернення і для інших британських монархів, а зокрема для принцес Маргарет та принца Чарльза. 

Статті на тему