UA
  RU

  Міжнародний постер фільму «Памфір», прем'єра якого відбудеться у Каннах

  Редагувати переклад
  Команда фільму "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука представила офіційний міжнародний постер. Світова прем'єра драми відбудеться 21 травня на 75-му Каннському міжнародному кінофестивалі, у паралельній програмі Двотижневик режисерів.  

  Памфір Канні


  «На мою думку, існує дві візитівки до фільму, перша — це постер, друга — трейлер. І після їх перегляду глядач приймає для себе рішення дивитись це кіно чи ні. Концепція нашого постеру на перший погляд проста — ми бачимо головного героя, а все, що позаду, як орнамент. На тлі ви бачите нерозбірливі силуети, але якщо поважно придивитись — це осмислені зображення тих елементів чи персонажів, які увійшли до картини. Для мене в постері важливим є момент цього подиву. Ми дуже довго шукали плакатиста. І таки знайшли Петра Грушинські у Польщі, який є неймовірно вдумливим і тим, хто шанобливо вдивляється у суть промов. Йому вдалося вловити багато тих моментів, які передають суть персонажів, картини в цілому і закодувати певний меседж, адже процес створення постера — це момент створення картини на основі іншої картини»., - комментує роботу режиссер Дмитро Сухоліткий-Собчук.

  Над постером працював Петро Грушинські — художник, графічний дизайнер, ілюстратор, плакатист із Кракова: 


  «Після перегляду фільму я був надзвичайно ворожий – це дуже складне твір як за сюжетом, так і за формою. Шкірна деталь, шкірна сцена в “Памфірі” ретельно продумані з точки зору змісту, візуальних елементів, метафор та прихованих значень. Після обговорення з режиссером, ми прийшли до висновку, що саме такий постер ми хочемо створити – деталізований багатьма похованими мотивами, які глядач находить під час вдивлення в плакат та його метафоричну суть. Я отримав від Дмитра кілька ескізів, які стали для мене дуже вдалим брифом. Завдяки їм я дізнався, що для режисера було найголовнішим відобразити у цьому надзвичайному фільмі. 

  Сам фільм для мене такий цікавий і неоднозначний, що до нього можна створити цілу купу постерів, які будуть розкривати його з різних сторін. Ми вибрали одну з концепцій, яка вже на передньому плані є певною метафорою, а на задньому – ми сховали багато важливих для сюжету фільму елементів. Я сподіваюся, що наш постер понравиться широкій аудиторії – зможе заінтригувати перед переглядом фільму та ще більше зацікавити після».

  Події стрічки розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавала Маланки. Памфір повертається до своєї батьківщини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім'ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпав у молитовому домі, чоловік змушений відновити зв'язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях із незворотними наслідками. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.


  "Памфір" створінь у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Виробництво фільму здійснила компанія BOSONFILM спільно з Les Films D'Ici, MADANTS, Кіхот та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проекту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смія, Богна Шевчик, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко та Жанкарло Насі.

  Розробка проекту здійснювалася за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював біля резиденції Канського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект став учасником двох найвпливовіших сценарних майстерень – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

  "Памфір" став победителем 11-го пітчингу Держкіно. Створення фільму підтримано Польським Інститутом Кіно (PISF), швейцарським фондом Visions Sud Est, фондом Hubert Bals Fund, французьким національним центром кіно CNC Aide aux cinemas du monde, міжнародним фондом Goteborg Film Fund та Чернівецькою обласною державною адміністрацією.   Український реліз фільму заплановано на 2022 рік.

  Читайте також: SMALL TALK: ІРИНА ЦІЛИК, РЕЖИСЕРКА ПРО УЧАСТЬ У КАННСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ 2022


  Статті на тему