UA
RU

Чоловік каже: Гедімінас Гельготас, литовський композитор, диригент ансамблю NIKO

Редагувати переклад
Литовського композитора та диригента Гедімінаса Гельготас називають музичним лідером нового покоління країн Балтії, яке має «власний музичний почерк». Він відомий у Європі як художній керівник ансамблю NIKO, який він створив, і з яким виступає у всьому світі. 

Чоловік каже: Гедімінас Гельготас, литовський композитор, диригент ансамблю NIKO-Фото 1

Яким має бути справжній чоловік? 

Він має тяжко працювати, бути витривалим на довгих дистанціях. Незважаючи на те, що ми живемо в еру, коли всі, здається, працюють багато, ця якість все одно залишається недооціненою. До пандемії багато хто говорив про ранній відхід на пенсію як про найбільшу мету, всеосяжну мрію. 

Під час пандемії говорять про те, як необхідно насолоджуватися повільним життям та працювати менше. Але такий підхід не для мене. Думаю, що потрібно вибрати професію, яка викликає в тобі пристрасть, і тоді сам процес стане повноцінним, духовним елементом життя, який допоможе вчитися, ставати кращою версією себе і людиною, яка більш розуміє. 

Які життєві уроки дали вам батьки? 

Я виріс у дуже специфічному історично для Литви часу, коли ми були на межі стати вільною країною. Також я народився у сім'ї професійних музикантів. Так що це дуже незвичайна комбінація: я бачив, як багато працювали мої батьки, щоб утримувати сім'ю, одягати і годувати мене, але також я спостерігав за тим, як вони пристрасно ставляться до музики, роботи. Саме це дозволило мені зрозуміти цінність найважливіших елементів життя, і таке оточення стало для мене дуже добрим учителем. 

Чоловік каже: Гедімінас Гельготас, литовський композитор, диригент ансамблю NIKO-Фото 2

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»? 

Напевно, у 18 років, коли я вирішив, що стану композитором, а не піаністом чи трубачем, якими я був у школі. Це було гарне рішення, тому що композиторство як моя перша професія дозволило мені працювати в креативній свободі в багатьох сенсах. І до цього дня це дозволяє мені насолоджуватися музикою так, як я люблю. 

Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках? 

Концертний адреналіну. Я також відчуваю себе щасливим під час турів, коли все відбувається у динаміці. Також час, проведений із талановитими людьми. Я щасливий, що знаю їх, бо вони дарують мені драйв та натхнення. 

Як вам здається, ви знайшли себе? 

Ні. Точно не повністю. І я сподіваюся, що я матиму достатньо часу, щоб досягти цієї мети. Ймовірно, це відчуття є абсолютно прекрасним. 

Чоловік каже: Гедімінас Гельготас, литовський композитор, диригент ансамблю NIKO-Фото 3

Якими критеріями ви вимірюєте успіх? 

Працюючи з найбільш талановитими колегами, граючи на великих фестивалях та в концертних залах для фантастичної публіки, я почуваюся найбільш щасливим, тому, мабуть, саме тоді я в якомусь сенсі й почуваюся успішним. Хоча загалом я не думаю, що концепція успіху має для мене особливо важливе значення. Я намагаюся завжди приділяти більше уваги тому, чи я задоволений тим, що роблю. І це, до речі, те, що вам потрібно іноді контролювати, тому що рутина реальна, навіть якщо ви робите те, що любите. Вона народжується, коли ми втрачаємо бачення ширшої картини світу та самих себе. 

Який виглядає ваш стандартний день? 

Якщо я не в турі, я проводжу ранок у своєму домашньому офісі, створюючи щось, розсилаючи концертні програми або перевіряючи розпорядок дня. Обговорюючи важливі питання про майбутні концерти зі своїм менеджером. Можу писати нову музику, розучувати акорди, грати на фортепіано, слухати записи. Вдень завжди репетиції та зустрічі, а вечір – час для концертів чи креативу вдома. 

Чоловік каже: Гедімінас Гельготас, литовський композитор, диригент ансамблю NIKO-Фото 4

Читай також: Тімоті Шаламе показав, як виглядає в образі Віллі Вонкі 

Якщо говорити про тури, то тут зовсім інший ритм, і він мені подобається, бо дозволяє мені зосередитись лише на музичних уявленнях. Тоді все моє життя відбувається між аеропортами, готелями та концертними залами. 

Які якості у партнері для вас важливі? 

Розуміння, підтримка та повага. 

Яка людина ніколи не буде поруч з вами? 

Ті, хто показує свої багатство чи статус або ті, хто міряє ними інших. Вони мені здаються не лише неприємними, але також стає зрозуміло, що вони не здатні побачити нутро людини, тому що ними керує думка більшості, а свої думки та почуття вони не використовують. 

Також ті, хто не може зберігати вірність коханим чи власним переконанням, неприємно бачити, коли подібне з кимось відбувається. 

Від чого ви не відмовилися б ні за що на світі? 

Вечеря в компанії моїх улюблених друзів — мені важко відмовлятися. 

Фото надала прес-служба

Статті на тему