UA
RU

Чоловік каже: Макс Кідрук, письменник, мандрівник

Редагувати переклад
Ставимо складні питання українському письменнику, мандрівнику Максу Кідруку. 
Чоловік каже: Макс Кідрук, письменник, мандрівник-Фото 1

Макс написав 11 книг та є автором першого українського технотрилера «Бот», а також учасником Міжнародного BookForum. Нагадаємо, що 28 Львівський міжнародний BookForum відбувається 15-19 вересня 2021 року у Львові за підтримки Українського культурного фонду,  Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Програма СРРСРРРРРРСРРРРС-СЗСС 120 РРРРРС-Р№, 250 СРРРСРРРРР-Р,РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРБРЧЧО・Щ・ГҐРР… ‚РѕСЂС–РІ Р· 25 РЕраїни Світу.   Всі події 28 BookForum - Безкоштовні. Онлайн-трансляції - на сайті bookforum.ua.

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Цілеспрямованим та самодостатнім.

Цілеспрямованість передбачає існування справи всього життя, якою чоловік одержимий, яка йому добре вдається і яка дозволяє відчуватися кимось, а самодостатність означає усвідомлення, що жодна жінка — чи то матір, чи то дружина, чи донька — не зобов'язані перетворюватися на няньок і йти на жертви заради цієї справи.

 Які життєві уроки дали вам батьки?

Найважливіше, що дав мені батько – це любов до читання. Мама зробила все інше, зокрема навчила слухати інших і поважати інакшість. 

Чоловік каже: Макс Кідрук, письменник, мандрівник-Фото 2

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

2009-го я покинув шведський Королівський технологічний інститут, в аспірантурі якого навчався і повністю посвятив собі літературі. Це не було одномоментне рішення – нічого подібного до того, що показують у кіно, – я довго до цього йшов, але це справді був переломний момент. Я перестав займатися тим, що в мене гарно виходити, але не приносити задоволення, і почав нарешті займатися тим, про що завжди мріяв. До цього часу ні про що не шкодую.

 Що найбільше вас драйвити: у житті, роботі, стосунках, літературі?

Дуже залежить від того, як трактувати слово драйвити. Ну і, очевидно, відповіді будуть різнитися для життя, роботи та стосунків.

Щодо роботи чомусь перше, що спало на думку — це хейтери. Люди, які кажуть, що в тебе нічого не вийде і що ти взагалі недостатньо талановитий. Злість і роздратування — це деструктивні відчуття, проте дивним чином хейтери дозволяють скерувати їх у продуктивне русло. Ніщо так не мотивує працювати більше та ставати кращим, як люди, що сумніваються в тобі.

Які три книжки ви порадите прочитати прямо зараз кожному чоловікові?

Маленьке життя Ганьї Янаґігарі, Bucky F@cking Dent Девіда Духовні та Рент: усна біографія Бастера Кейсі Чака Паланіка.

Чоловік каже: Макс Кідрук, письменник, мандрівник-Фото 3

Яких героїв сучасної української літератури можна назвати справжніми чоловіками та чому?

Це запитання трохи застукало зненацька. Ніколи не концентрувався на справжності чоловічих образів у сучукрліт-романах. У сенсі на думку відразу спадає кілька героїв, але жодного з них я не назвав би справжнім чоловіком. Треба було б організувати дискусію про це на Форумі видавців)

Як вам здається, чи ви вже знайшли собі?

Мені пощастило зробити професією ту єдину річ, яку люблю по-справжньому, тому відповідь: так. Абсолютно точно так.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Ніяк не міряю. Мені здається, що «виміряти» успіх може лише хтось зовні, тобто сторонній, та й то суб'єктивно порівнюючи твої досягнення з кимось іншим. Внутрішньо ж успіх це щось зовсім інше. Це не якась субстанція, яку можна зважити на вагах, це швидше процес. Постійний рух. Задоволення від відчуття, що сьогодні ти став кращим автором, ніж був учора. Усвідомлення, що ти на своєму місці, любиш те, що робиш, і знаєш, що результат твоєї роботи комусь потрібний. Навряд чи все це можна виміряти, і це значно важливіше, ніж гонорари, наклади чи кількість людей, які прийшли на презентацію.

Чоловік каже: Макс Кідрук, письменник, мандрівник-Фото 4

 Як виглядає ваш стандартний день?

Прокидаюся близько восьмої. Читаю годину-півтори. Роблю зарядку, приймаю душ, снідаю. Потім сідаю працювати. Пишу весь день із невеликою перервою на обід (іноді й без неї). Вечері обов'язково йду з дружиною на прогулянку. Якщо написання роману добігає кінця або якщо паралельно з написанням я вплутався у якийсь сайд-проект, після прогулянки продовжую працювати. Як ні, то читаю. Фільми, серіали дивлюся дуже рідко, та й то лише за порадою людей, чиї думці довіряю.

Пробую лягати до півночі, але не завжди виходити)

Які якості партнера для вас важливі?

Найважливіше це дивитися в одному напрямку. Трудно уявити плідне партнерство — як ділове, так і чуттєве, — коли ви з партнером чи партнеркою маєте значні розбіжності у поглядах.

Важливі також почуття гумору, здатність йти на компроміс та взаємоповага.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Не люблю токсичних людей. А також людей, для яких лояльність – це пустий звук.

 Від чого вам було б найскладніше відмовитися?

Лише раз у житті ходив на нормальну роботу. Тобто працював на когось, а не на собі. Ще під час навчання улаштувався програмістом у київській фірмі. Витримавши заледве пів року і пішов. Відтоді я сам по собі. Не називатиму це «свободою», бо звучити якось пафосно, та й фрілансерство передбачає жорстку самодисципліну, але ця можливість бути собою — мені здається, це важливо, за таке варто боротися.

Читайте також: Чоловік каже: Юрій Хусточка, гурт 8lis5

 Яка книжка зараз на тумбочці біля вашої ліжка та чому саме вона?

Зараз починаю «Танок драконів» Джорджа Р. Р. Мартіна. Чому саме вона? Я не любитель фентезі від слова зовсім, але Мартінова «Пісня льоду та полум'я» — це безвідносно до жанру найкраща сага серед усіх, які читав. Дуже люблю її й досі вважаю великою помилкою, що спершу подивився серіал, а тільки потім узявся за книги.

Поза тим на тумбочці біля ліжка лежить великий англомовний атлас Марса, в якому, крім, власне, карт і фотографій, зібрано купу інформації про геологічну історію Марса. Я зараз дописую першу книгу з фантастичного циклу «Нові Темні Віки», в якому йдеться і про колонізацію Червоної планети, і цей атлас вже понад два роки залишається моєю настільною книгою. У буквальному сенсі не розлучаюсь із ним ні на мить.

Статті на тему