UA
RU

Ми самі встановили стандарти: Хан Бейлі про сексизм в українському шоу-бізнесі

Про проблему гендерної нерівності розповідає виконавець Хан Бейлі.  
Ми самі встановили стандарти: Хан Бейлі про сексизм в українському шоу-бізнесі-Фото 1

За останні кілька років проблема гендерної нерівності стала однією з найбільш обговорюваних у світі. Хоча зусилля до того, щоб права чоловіків та жінок зрівнялися, додаються чималі, статистика все одно не тішить своїми показниками. 

Про дискримінацію ж з статевої власності саме в музичній промисловості говорить дослідження, оприлюднене американським коледжем Берклі в 2019 році. Їхні показники стверджують, що 78% жінок стикалися з проблемою нерівності на роботі. На жаль, подібні цифри демонструють і інші впливові видання. Виходить, в Америці, де я проживаю останні кілька років, до вирішення цієї проблеми ще крокувати та крокувати. А що ж у рідній Україні? На перший погляд може здатися, що діячі шоу-бізнесу ніколи й не стикалися з проблемами ґендерної нерівності – українські жінки-артистки заробляють нарівні з чоловіками, вони також однаково нагороджуються різними преміями, часто ротуються на радіо/телебаченні тощо.  

Однак, якщо трохи заглибитись, можна виявити всю ту саму невеселу статистику. Наведу приклад. В Україні з 2016 року існує премія Aprize музика Нагороди, експерти якої прослуховують практично всі українські релізи і, відповідно, обирають із них найкращих. І ось у 2019 році із 622 відібраних релізів лише 66 виявилися записаними дівчатами. А це лише 11,1%. Після побачених цифр я згадав ще й про те, що не знаю жодної дівчини звукорежисера, чи дівчини-гітаристки, чи барабанщиці.  

Читай також: Ріанна позує топлес, просуваючи свій бренд білизни 

І справді, адже часто, якщо ця група і в ній присутня дівчина, вона виключно виконавиця. Іншої ролі для неї немає. А все тому, що для нас співачка – це завжди сексуальна дівчина у відвертому вбранні, яка привертатиме до себе всю увагу публіки. Впливові особи шоу-бізнесу давно перестали дивитися на справжній талант жіночої аудиторії. Майже головною особливістю сучасних артисток стала зовнішність. Безумовно, миловидне личко є важливою деталлю, проте просто привабливих рис зараз недостатньо. Гіперсексуальність – ось те, за що готові виборювати всі продюсери музичних шоу. 

Напевно, тому дикістю вважається те, що дівчина-артистка сама може справитися з музичною технікою, що вона сама може зробити собі аранжування, що вміло грає на незвичайних інструментах… Суспільство саме зумовило роль жіночої половини музичного світу.  

Хоча цей стандарт і встановили ми самі, мені приємно усвідомлювати, що зараз ми з ним і боремося. В Україні вже з'явились і продовжують з'являтися чимало незвичайних артисток, які ламають усі стереотипи. І від таких талантів у мене виникає оптимістичний прогноз на майбутнє нашого шоу-бізнесу. Ми зрушуємося з «мертвої» точки, і це вже добре. 

Хан Бейлі — артист із України, який підкорює простори світового шоу-бізнесу. Список його робіт включає як сольні треки, так і фіти з іменитими музикантами в джазовій та поп культурах. В даний час артист живе у Нью-Йорку, США. Детальніше про Хана Бейлі та його творчість можна дізнатися на сайті www.hanbeyli.com 

Статті на тему