Edit page title На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проєкту «Шукай»
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь про Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай» - якісно, ​​зрозуміло та цікаво. І що найголовніше – експертно – Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проєкту «Шукай»

Редагувати переклад
У Києві відкрили 38-му бронзову мініскульптурку проєкту “Шукай!”, присвячену паляниці. Вона встановлена за адресою

 вул. Набережно-Хрещатицька, 1 на фасаді готелю "Fairmont Grand Hotel Kyiv

".

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 1

Через фонетичні особливості слово “паляниця” важко вимовляти окупантам. У російській мові звук “Ц” завжди твердий, а звука “И” взагалі немає. Коли ворог вторгся на Київщину і до столиці проривалися диверсійні групи, українці питали підозрілих людей: скажи “паляниця”! У росіян виходило вимовити щось подібне до “поляніца”.

Пропагандисти на російському телебаченні пояснювали, що слово «поляніца» перекладається як «клубніка.” Тож наш унікальний пароль став ще й мемом, який висміює недолугість рашистської пропаганди.

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 2

“Попри меми ми вирішили серйозно підійти до створення цієї мініскульптурки. Радилися з етнографами стосовно самої форми паляниці. Нам допомогли підібрати орнамент рушника, притаманний саме для Київщини. І цікаво було нагадати, що таке паляниця. Я нещодавно зустріла двох людей, які думали, що це просто набір звуків, який важко вимовити окупантам,” – розповіла Юлія Бевзенко, авторка проєкту “Шукай!”

 З етнографічної точки зору вибір кодового слова зовсім не випадковий. Гостей зустрічали з паляницею на рушнику. Рушник – це дорога і водночас межа, яка розділяє своїх і чужих. Чужий просто так не увійде до хати. А паляниця була своєрідною перепусткою.

Прикмета скульптурки: “Торкнись мене і скажи: «Паляниця!».  Меценат – міжнародна логістична компанія DB Schenker.

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 3

“Ми дуже раді, що проєкт не зупинився через воєнні дії в країні. Це означає, що українська культура розвивається. Слово “паляниця” зараз знають у всьому світі. І завдяки нашій скульптурці люди зможуть дізнатися про її значення як древнього українського символа,” – зазначила Катерина Бобошко, керівниця відділу продажів компанії DB Schenker.

Як розповів генеральний менеджер Fairmont Grand Hotel Kyiv Микола Устименко, готель, хоч і є представником міжнародної мережі, проте це стовідсотково український бізнес, який цінує нашу країну і нашу столицю. Саме тому важливо, щоб знакове місце, в якому знаходиться Fairmont (а раніше тут стояла велика мукомельна мануфактура), і надалі розповідало історію Києва та ставало корисним для сучасників в нелегкі часи. Саме з цією метою шеф-кухар ресторану готелю спеціально випік паляниці за авторським рецептом, всі кошти від реалізації який підуть в благодійний фонд Єлизавети Юрушевої та Олександра Скічка «Обираємо майбутнє разом» на закупівлю підручників з історії України для шкіл особливо уражених від війни регіонів.

Бронзова паляниця поповнила серію мініскульптурок “Шукай”, присвячених символам Києва. Їх наразі вже 38: Котлета по-київськи, Київський каштан, Серце Амосова, Гривна, одразу 5 мініатюр, що розповідають історії меценатів Києва. Після повномасштабного вторгнення була встановлена скульптурка Привида Києва.

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 4

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 5

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 6

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 7

На Fairmont Grand Hotel Kyiv відкрили скульптуру проекту «Шукай»-Фото 8

Читайте також: БЕНКСІ ОБРАВ ВІДОМУ УКРАЇНСЬКУ ПІСНЮ ЯК САУНДТРЕК ДО ВІДЕО ПРО СТВОРЕННЯ МАЛЮНКІВ НА КИЇВЩИНІ