UA
RU

Названо найбагатшу людину світу за версією Bloomberg Billionaires List 

Редагувати переклад
Кому вдалося посунути з п'єдесталу Ілона Маска? 

Названо найбагатшу людину світу за версією Bloomberg Billionaires List -Фото 1

Через два тижні після оголошення про звільнення з посади генерального директора Амазонка Джефф Безос знову стає найбагатшою людиною у світі. 

Згідно з індексом мільярдерів BloombergБезос повернув собі перше місце у вівторок з оцінкою його активів у 191 мільярд доларів. 

За повідомленням CNN, він лише на 1 мільярд доларів випередив Ілона Маска, засновника SpaceX и Тесла, чий власний капітал упав до 190 мільярдів доларів, оскільки акції його автомобільної компанії знизилися на 2,4 відсотки. 

Маск вперше обійшов Безоса на початку січня, збивши 57-річного підприємця з верхньої позиції вперше за три роки, повідомив на той час індекс Bloomberg. 

Слідом за Безосом и Маском у списку значаться засновники Microsoft Білл Гейтс, Бернар Арно з конгломерату виробника предметів розкоші LVMH та Марк Цукерберг з Facebook. 

2 лютого Безос викликав шок у технологічній індустрії, коли оголосив, що залишає посаду генерального директора Амазонка наприкінці цього року. Його місце займе Енді Яссі, нинішній генеральний директор Амазонка Web Services – повідомив Безос співробітникам у листі, опублікованому на їхньому веб-сайті. 

«Як виконавчий голова я маю намір зосередити свою енергію та увагу на нових продуктах і ранніх ініціативах», — написав Безос. «Енді добре відомий усередині компанії і працює в Амазонка майже стільки ж, скільки я. Він буде визначним лідером, і я повністю йому довіряю».  

Названо найбагатшу людину світу за версією Bloomberg Billionaires List -Фото 2

Протягом минулого року Безос зосередив увагу на інших заходах за межами компанії, у тому числі на своєму Фонді Землі Безоса, який надасть мільярди доларів вченим та організаціям, які працюють над порятунком планети від впливу підвищення температури. 

Читай також: Розлучення року: Кім Кардаш'ян розповіла, чи дозволить Каньє Весту бачитися з дітьми 

«Ця подорож почалася близько 27 років тому. Амазонка була лише ідеєю, і в неї навіть не було назви», — написав Безос у своєму листі. «На той час мені найчастіше ставили питання, що ж таке цей Інтернет? На щастя, мені давно не доводилося відповідати на це питання. 

У прес-релізі, розісланому компанією на той час, Амазонка повідомила, що її чистий прибуток збільшився до 21,3 млрд доларів у 2020 році порівняно з 11,6 млрд доларів у 2019 році. В минулому році Амазонка був названий Forbes другий за успішністю компанією, поступившись лише Walmart. 

«Амазонка добре підготовлений для майбутнього. Ми працюємо на повну котушку, тому що світ потребує нас. Ми маємо речі, які будуть дивувати», — підсумував Безос у своєму листі. «Ми обслуговуємо приватних осіб та підприємства, і ми були першопрохідцями у двох цілих галузях та абсолютно новому класі пристроїв. Ми є лідерами в таких різноманітних галузях, як машинне навчання та логістика, і якщо ідея Амазонка вимагає ще однієї нової інституційної навички, ми досить гнучкі та терплячі, щоб навчитися цьому”. 

Статті на тему