UA
RU

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики

Редагувати переклад
У новій рубриці ми розповідатимемо про молодих артистів, яких уже не назвати NoName, вони справжні NewName.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 1

Відкриває рубрику НемаєNewName співачка Riya, справжнє ім'я якої – Валерія Наливайка. 26-річна дівчина закінчила Інститут журналістики у престижному університеті столиці, але через кілька років роботи за фахом вирішила кардинально змінити життя та почала робити перші кроки в музиці.

Ми поговорили з Riya про стереотипи, її кар'єру та плани на майбутнє. 

Читайте також: Музичні альбоми, які зроблять ваше літо атмосферним

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 2

- Riya - відносно нове ім'я на українській сцені. Розкажіть, чим ви відрізняєтесь від інших виконавців, у чому ваші особливості?

- Я просто пишу свою музику і виконую те, що пережила сама і що змушує моє серце битися частіше, плакати, тужити, тріумфувати, танцювати. Мені хотілося б, щоб мій слухач сам відчував і чув мою особливість саме собі. Ще згадала, як мені писало багато матусь, що під мій голос їхні діти заспокоюються і засинають.

Популярність для мене це бути потрібною.

— Ви навчалися на факультеті журналістики, коли і чому вирішили кардинально поміняти професію?

— Музика була зі мною все моє життя. Просто за порадою батьків я обрала стабільну, фінансово незалежну професію, тобто журналістику, а музика була як хобі з перспективою на справу життя.

Я закінчила ВНЗ, стала магістром, пішла на роботу до редакції, змінила кілька робіт і в якийсь момент відчула, що вже не отримую задоволення від своєї роботи. Все моє життя тоді зводилося до того, щоб дожити до кінця робочого дня і швиденько бігти на репетицію або виступ. Я тоді часто співала у барах та ресторанах. І мені це так подобалося, почувала себе окриленою. Мені було дуже важливо співати хоч на якійсь сцені.

Читайте також: Історія великої мрії: інтерв'ю з Максом Барським

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 3

Після розриву із продюсером я кілька місяців була у депресії.

— Що в житті молодої артистки найскладніше, а що найприємніше?

— Найскладніше — не опустити руки і не кинути музику, коли на своєму шляху частіше зустрічаєш ігнор та байдужість, аніж підтримку. Я говорю про просування. На самому початку моєї роботи в музиці я сама надсилала пісні на радіо і тоді практично ніхто не відповів взагалі.

Тоді я почала страждати від комплексу «невидимки». У цьому випадку дуже потрібна команда людей, яка так само горітиме твоєю музикою, як і ти, і допомагатиме у багатьох питаннях. Її знайти теж із розряду «найскладніше». Так само складно і відновитись після невдачі.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 4

Після розриву із продюсером я кілька місяців була у депресії. Вийти з неї допоміг лише психотерапевт. Тоді я ніби втратила компас та орієнтир, куди рухатися, а з цим і вірю у себе. Була готова покинути музику зовсім і близько півроку була на паузі. Але усвідомила, що, якщо не рухатися далі, буде дуже складно розпочинати все з початку однієї. Зате робитиму те, що люблю найбільше на світі, — писати музику і виконувати її. А якщо поступлюся — втрачу справу всього життя та її смак. Я вирішила, що не маю права відпустити свою мрію про sold-out.

Найприємніше: уявіть, ви виходите на сцену, даєте людям свою музику, а вони починають підспівувати у відповідь, аплодувати так голосно, що навіть не чуєш себе, потім писати повідомлення подяки, надсилати відео де вони слухають, співають мої пісні. Одне лише те, що людина обирає мою музику – безцінно. Це відчуття настільки солодке та сильне, що хочеться працювати більше і більше.

Читайте також: Культурний код співака KHAYAT

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 5

Зараз за допомогою інтернету та соцмереж артисти можуть популяризувати свою музику без допомоги продюсерів.

— З якими стереотипами щодо професії співачки ви стикалися? Що з них правда, а що не відповідає дійсності?

— Головний стереотип, з яким я, дякувати Богу, не стикалася, і він уже став пережитком минулого — «потрапляння до співачки через ліжко». Зараз за допомогою інтернету та соцмереж артисти можуть популяризувати свою музику без допомоги продюсерів.

Також багато хто думає, що немає нічого складного в тому, щоб виходити на сцену, співати «пісеньки» і ще за це отримувати гроші. Власне, як і в будь-якій іншій професії, тут є купа тонкощів і нюансів, які іноді перетворюються на кам'яні брили, про які безперервно дні можеш битися головою, а результат у результаті нульовий.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 6

— Будь-який молодий артист не тільки переслідує як одну з головних цілей появи на арені шоу-бізнесу — популярність. Що ви вкладаєте у це поняття та яку фінальну мету собі ставите?

– Популярність для мене – це бути потрібною. Як я вже говорила, я мрію, щоб на мої концерти було розкуплено квитки, щоб мене зустрічали міста та країни, а мої пісні жили з людьми і після мене.

Читайте також: Підкасти від Радіо Аристократи про музику під будь-який настрій

— Є знаменитості, які стають популярними після довгої копіткої роботи в сумі зі щасливим випадком. Яка історія серед світових чи українських артистів із яскравою появою на сцені вам подобається найбільше?

- Мене надихає історія Onuka. Близько 10 років, здається, Ната працювала у різних гуртах, у різних стилях, доки не знайшла своєї фішки, і тепер вона — гордість української музики.

The Hardkiss розповідали, що в їхню ідею багато хто не вірив і попереджав про провал, а Юлія навіть збирала відмови ЗМІ/радіо на публікацію або ротацію їхньої музики. Тим не менш, про них у нас знають і люблять якщо не всі, то дуже багато. Звісно, ​​історія Діми Монатика дуже надихає.

Серед світових знаменитостей Фаррелл Вільямс, який став світовим хітмейкером у 40 років із піснею «Happy». А Sia як співачка стала знаменитою після релізу пісні «Chandelier» у 39 років.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 7

— На музичний смак іншої людини можна багато про неї зрозуміти, назвіть ТОП пісень від Riya.

— Найскладніше для мене вибирати. У мене дуже довгий список улюблених пісень.

Перше, про що подумала: Whitney Houston "Dance with somebody". Я обожнюю Вітні, саме її касета була у мене першою в дитинстві.

Зараз дуже подобається альбом проекту Ялинки «Яаv». Дуже гостро і водночас тендітно.

Бумбокс «Квіти у волоссі», «Вахтерам», «Та, що», «Літній дощ» вмикаю, коли сумую.

І Hurts - британський дме з неймовірною енергетикою та саундом: і потанцювати, і понуритися.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 8

- Головні цінності співачки Riya у житті.

— Без сім'ї, любові, віри та підтримки немає щастя. Навіщо чогось добиватися, якщо ці досягнення та перемоги нема з ким розділити?

Самореалізація. Знаю по собі, як тільки у мене все виходить та ідеї реалізуються, я умиротворена, ніжна, радісна та випромінюю позитив. Тоді весь світ здається чудовим. У протилежному випадку, я почуваюся непотрібною, а тому роздратованою, порожньою та нежиттєрадісною.

Здоров'я власне та близьких.

N̶oNewName: співачка Riya про шлях від журналістики до музики-Фото 9

— Назвіть кілька фактів про себе, яких публіка не знає.

— Крім того, що я журналіст, автор пісень і переможниця Ютуб-Євробачення, я співала у народному фольклорному ансамблі більше 5 років, шульга, одружена, закінчила школу із золотою медаллю, ім'я Riya мені наснилося, та й взагалі часом мені сняться пророчі сни.

Півфіналістка Нацвідбору на Євробачення у 2014 році, дала притулок дві вуличні кішки та кошеня, займалася верховою їздою, була автомобільним журналістом, не вмію кататися на ковзанах, боюся висоти, люблю в'язати, більше трьох разів безрезультатно подавалася на талант-шоу.

— Де ви бачите себе за рік і з якимось проривом у кар'єрі?

— Через рік я хотіла б активно працювати над своїм третім альбомом, після суперуспішного релізу та гастрольного туру з другим, який вийде цієї осені. Добре було б номінуватися на кілька вітчизняних премій, можливо, і дме потужний записати. Хочу за рік зібрати 1-1,5 тисячі людей на концерт. Мрії повинні здійснюватися!

Статті на тему