UA
RU

Нобелівська премія миру — Володимиру Зеленському: європейські політики висувають президента України

Редагувати переклад
11 березня європейські політики направили до Нобелівського комітету листа з проханням розглянути кандидатуру президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію світу.
Володимир Зеленський

Фото: instagram/zelenskiy_official

Номінації зазвичай мають бути подані до 1 лютого року присудження. Але європейські політики попросили зробити виключення та упростити процедуру розгляду кандидатур, що було викладено у листі до комітету Нобелівської премії.

«Сміливі українці та українки борються за збереження демократії та самоуправління. Від стійкого опору демократично обраного президента України Володимира Зеленського до чоловіка, який зі сльозами на очах прощається з батьківщиною, щоб захищати свою країну, весь народ України піднявся на протилежність силам авторитаризму… Ми віримо, що зараз саме час показати народу України, що світ на їхньому боці», – зазначено у зверненні.

«Ми розуміємо, що це порушення процедури, однак віримо, що воно виправдане через поточну безпрецедентну ситуацію. Наш демократичний обов'язок – протистояти авторитаризму та підтримувати народ, який бореться за демократію та право на самоуправління», – додали європейські політики.

Листа підписали: колишній міністр закордонних справ Естонії, член Європейського парламенту Урмас Пает, директор з політичних питань Гаазького центру стратегічних досліджень та колишній член парламенту Ган тен Бруке, член Європейського парламенту та віцепрезидент Нідерландів Анк Бейлевелд та Йоріс Воргоєв, колишній прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп, колишні міністри закордонних справ Нідерландів Бернард Бот, Берт Коендерс та Максим Ферхаген, колишній віцепрем'єр-міністр Нідерландів, прем'єр-міністр Європейського парламенту Гай .

Нобелівські премії. Відповідно до волі Альфреда Нобеля, Нобелівську премію миру мають присуджувати тому, хто «зробить найбільший чи найкращий внесок у дружні стосунки між націями; у скасування, або скорочення армій, що є, та у проведення, або агітацію мирних з'їздів».

#ВсеБудеУкраїна!

Статті на тему