UA
  RU

  NOVA OPERA спільно з режисеркою Еллі Папаконстантіну (Греція) та композитором Сергієм Вілкою представляють прем'єру міф-опери EROS

  Редагувати переклад
  26 травня на O. Festival у Роттердамі (Нідерланди) відбудеться прем'єра міф-опері EROS. Це результат співпраці української музичної формації NOVA OPERA, композитора Сергія Вілки, режисера Еллі Папаконстантіну (Греція) та ODC Ensemble, мультиінструменталістки Катерині Фотінакі.

  O. Festival 7


  Міжнародна колаборація розпочалася задовго до початку агресивного вторгнення Російської Федерації на територію України. Цей факт вніс кардинальні зміни до раніше напрацьованого матеріалу. Історія, в основі якої твір «Бенкет» Платона та роздуми про межі любові, поповнилася особистими задокументованими свідченнями української команди про війну. Отже, із головної оперної площадки Роттердаму пролунають слова про силу любові, завдяки якій українці звільняють рідну землю від ворогів, яка дає змогу долати зло та наближати победу. 

  «EROS було перероблено протягом кількох тижнів після російського вторгнення. Ми говоримо з місця втрати, страху, болю та війни. У міфічній плоскості оповіді відвідуємо давніх філософів і поетів «Бенкету», сподіваючись у найважчі години повернути втрачену віру в людей», — режисера опери Еллі Папаконстантіну. 


  «Ми препаруємо поняття любові. Це лише закоханість? Яких граней упродовж цивілізаційного поступу набуває ерос? Що це – бог, чи людина, почуття…», вокаліст Андрій Кошман.

  O. Festival 5
   
  O. Festival 2

  «Любов – те, що об'єднує. 24 лютого ми всі згуртувалися і з любові до рідної країни українці роблять все для її захисту, для збереження нашої цілісності. На шляху ми зустріли багато людей, які допомагали чим могли. З нами працює чудова професійна команда. Цінно відчувати підтримку та побажання перемоги. Це все – кохання», - вокалістка Ганна Кірш


  У міф-опері EROS використано алгоритмічні методи композиції, імпровізаційні здібності музикантів NOVA OPERA.

  «EROS кардинально трансформувався від задуму до реалізації, зазнавши метаморфози під час робочого процесу. Такий, досить agile, підхід у роботі, змістивши акцент із фігури композитора (у його традиційному типовому розумінні), перевівши його у фігуру автора музичних рішень вистави. І це є доволі логічним, бо дозволяє швидше та гнучкіше реагувати на творчі завдання, що ставитиме перед нами режисерка. Тому і музика підпорядкована драматичній дії та призвана працювати на цілісне враження від EROSу, а не виокремлюватися«, - музичне рішення Сергій Вілка.

  O. Festival  Режисер: Еллі Папаконстантіну.

  Музичне рішення: Сергій Вілка.


  Вокалісти: Ганна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (барітон).

  ІнструменталістиODC Ensemble Катеріна Фотінакі (мультіінструменталістка), Жанна Марчінська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Сергій Вілка (фортепіано).

  Масштабний міжнародний проект - міф-опера EROS - здійснюється за підтримки Міністерства культури Греції, House of Europe, Фонду виконавських мистецтв NL. 


  Читайте також: ІГОР ЦИМБРОВСЬКИЙ – АРХІТЕКТОР ВЛАСНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

  Статті на тему