UA
RU

Нове відео «Бумбокс»: про ангелів, перевертнів та голандський живопис

Редагувати переклад
Ідея нового відео гурту "Бумбокс": крізь призму символізму класичного голландського натюрморту, зміксувавши предмети різних епох, показати сувору українську реальність зразка 2020 року. Сам автор ідеї - фронтмен гурту Андрій Хлівнюк задля реалізації задуму погодився "завдати" на тіло 16 татуювань.

 

Бумбокс Ангела 1

 

Бумбокс Ангела 3
 

"Ми зняли абсолютно диявольське відео, якщо дотримуватися принципу "диявол криється в деталях", - ділитися режиссер відео Стас Гуренко. - «Кліп «Ангела» не вдасться подивитись один раз. Щоб просто побачити всі деталі та «зчитати» меседжі, закладені у відео, його доведеться переглядати і часто ставити на паузу. Кожен предмет, а їх у кліпі багато, має своє значення, з деякими пов'язані реальні історії з життя нашої країни.»

Кліп “Ангела” — це життя головного героя за п'ять хвилин і спроба за ці ж п'ять хвилин показати, що роз'їдає нашу країну протягом 30 років з моменту досягнення Україною незалежності: натюрморти змінюють сцени з Андрієм, який співає, кричить , стрибає, тіло якого вкривається татуюваннями на кримінальну, любовну, військову та релігійну тематику, шрамами та опіками Зі “свого хлопця” Андрій Хлівнюк перетворюється на персонажа, за якого ви навряд чи захочете віддати заміж свою доньку.

Читайте також: Чоловік каже: фронтмен "Бумбокс" Андрій Хливнюк

«У чому цікавість кліпу? Хлопці (Олексій Согомонов – продюсер Бумбоксу та Стас Гуренко – режиссер кліпу «Ангела») вхопилися за мою ідею з голландським натюрмортом. Я запропонував метафоричність. Не вигадувати, а згадати голландський ренесанс і показати тими ж фарбами, тими ж засобами реальність, яку тоді вони показували і яка є зараз. Всі знають, як багато було табу в мистецтві XV-XVII століть. Кожна річ на натюрморті тоді мала символічне значення, а якщо вони разом, ці речі, то це кричущий символізм.

За період від написання пісні до видання кліпу пройшло достатньо подій в Україні і в світі, вагомих настільки, що можна було б поховати їх у тіло цього кліпу і в натюрморті, які ми використали там… Деякі дуже прямолінійні, над деякими доведеться “постопкадрити” тим , кому це цікаво, і подумати, чому це, звідки це, до яких подій приурочено?.. Це протест, нагадування? Так, кліп “Ангела” — нагадування нам у першу чергу, як авторам, про те що мистецтво має ставити питання громадськості та реальності. Інакше це обслуговування якихось найпростіших банальних людських “хочу”, - Розповівши Андрій Хлівнюк.

Бумбокс Ангела 2

Бумбокс Ангела

Бумбокс Ангела 4

Читайте також: Ахтем Сеітаблаєв, Антоніо Лукіч пояснили, чому кіно має бути доступним

Кліп «Ангела» мав будуватися на трьох сюжетних лініях. Перша – натюрморті. У другої — Андрій Хлівнюк та його трансформація. У третій — бюст античної богині, на якому як на Андрії, згідно розвитку подій, з'являються синці, шрами. Бюст був виготовлений в Одесі та надісланий до Києва, причому в процесі пересилання на плечі у богині з'явилася пристойних розмірів тріщина, яку замаскували накидкою. «Богиня» успішно зіграла свою роль, але сцени зі статуєю були вирізані на вимогу Андрія Хлівнюка, незадоволеного результатом. Як пасхалку, Стас Гуренко вставивши на 3:59 кадр з богинею, побачити який зможе допитливий глядач.

 

Статті на тему