UA
RU

Новий музичний символ країни вибрано! На честь 30-річчя Незалежності України прозвучатиме нова концертна увертюра

Редагувати переклад
19 серпня відбудеться концерт-фінал всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра» від Благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста», де Національний симфонічний оркестр зіграє ТОП-3 твори.

На живописному подвір'ї Національного музею історії України на всіх чекає дійсно історична для української класичної музики подія – прем'єра сучасної концертної увертюри, що стане альтернативою легендарному твору Миколи Лисенка з опери «Тарас Бульба» 1890 року. На честь Дня Незалежності Національний симфонічний оркестр зіграє твори трійки лауреатів конкурсу, зокрема і переможну увертюру. До того ж, цього вечора пролунає музика українських та світових композиторів, а також співатиме видатна Національна капела «ДУМКА». Загалом на одній сцені збереться понад 140 виконавців!

Новий музичний символ країни вибрано! На честь 30-річчя Незалежності України прозвучатиме нова концертна увертюра-Фото 1

Всеукраїнський композиторський конкурс «Українська концертна увертюра», ініційований Благодійним фондом Марії Дідковської «Відкрита музика міста», стартував наприкінці 2020-го за підтримки юридичної фірми ASTERS та світського порталу JetSetter.ua. Його головна мета – розкрити музичний потенціал країни та створити сучасну увертюру, яку можна буде використати під час усіх торжествових официальних подій. Це була унікальна нагода для композиторів показати свій талант і долучитися до створення нової музичної історії. Заявки на участь у конкурсі подали понад 40 авторів, проте на оцінку журі потрапили лише 35 увертюр.

Читайте також: Чому не можна пропустити Photo Kyiv 2021

За результатами конкурсу лауреатами стали Олександр Шимко (третє місце), Володимир Рунчак (друге місце) та Богдан Кривопуст (перше місце). Саме їх роботи прозвучатимуть біля святкового концерту.

Нагадаємо, роботи конкурсантів оцінювало почесне журі, до складу якого увійшли найавторитетніші музыканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем. Важливо відзначити, що жодний із членів журі навіть не здогадувався, чию увертюру він оцінював, адже всі партитури були анонімними і мали лише порядкові номери. За прозору механіку конкурсу відповідала юридична фірма ASTERS, що забезпечувала юридичну підтримку на кожному етапі, а також надала призовий фонд.

Коли: 19 серпня, 19:00

Де: Підвір'я Національного музею історії України

Вхід для всіх охочих вільний.

Детальніше про конкурс ви можете дізнатися на сайті: openmusic.city  

Статті на тему