UA
RU

Нова неделя: Події 11-14 травня

Редагувати переклад
Після виходу з локдауну в Києві швидко набирає обертів культурне життя: можна знову ходити на виставки, милуватися тюльпанами та відвідати благодійну барахолку. До вашої уваги заходи, що передбачені на цій неділі.   

Виставка «Я ЄСМЬ…», Музей історії Києва

Нова неделя: Події 11-14 травня-Фото 1

07 – 23 травня

Потрапити на виставку видатного українського художника Івана Марчука, чиє ім'я віднесено до сотні геніїв людства, – справжнє свято для шанувальників мистецтва. Ювілейна ретроспективна виставка, загалом, містить картини дев'яти творчих циклів художника. Відвідувачі вперше побачити двадцять нових робіт Івана Марчука, твори з приватних колекцій та NAMU. За останні роки попит на роботи майстра з боку вітчизняних та іноземних поціновувачів мистецтва – величезний. Минулого року натюрморт художника «Лодні цвітом порослі» було продано за рекордну ціну, а сам Іван Марчук став найдорожчим аукціонним художником.

Виставка «Тюльпані на Співочому», парк «Співоче»

співоче поле

07 – 23 травня

"Уявити весняний Київ без виставки тюльпанів дуже важко" - стверджує гендиректор КО "Київзеленбуд". Справді, цього року для фестивалю квітів висадили 30 сортів тюльпанів, а також нарциси, гіацинти, крокуси та мускарі. Унікальні композиції квітів – результат кропіткої праці агрономів та дизайнерів, які працювали над виставкою. До того ж, організатори потурбувалися про розважальну складову, обновивши інфраструктуру Співочого. Тепер у парку з'явилися нові місця для відпочинку, кафе здорової їжі та фотозони.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: MARI CHEBA, СПІВАЧКА 

Виставка «Кохання та природа – вишуканий еліксир здоров'я», музей «Музей Вікторії»

Нова неделя: Події 11-14 травня-Фото 3

11 травня – 15 червня

Засновниця Victoria Museum Вікторія Лисенко знову зібрала свою команду, щоб презентувати виставку віял — неодмінного атрибуту світської дами минулих епох. Відомо, що цей аксесуар був своєрідним засобом спілкування: під час бесіди дама могла надсилати умовні знаки своєму візаві, змінюючи положення віяла та руху руки. На виставці представлено 22 віяли 18 – 20 століття. Кожен експонат має свій сюжет, відрізняється матеріалом та технікою виконання.  

Виставка «Театральні строї Богдана Поліщука», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Нова неделя: Події 11-14 травня-Фото 4

24 лютого – 06 червня

Після локдауну музей продовжив показ виставки українського сценографа та режисера Богдана Поліщука, який майже десять років співпрацює з різними театрами країни. Театральний костюм – важлива складова сценографії, окремий вид мистецтва: це не просто одяг, а конкретний образ і, малюючи ескіз, художник уявляє собі персонажа. В експозиції представлено ескізи костюмів та самі костюми художника до вистав, що проходили у різні роки.

Вистава «Зойчина квартира», Театр на Подолі

Нова неделя: Події 11-14 травня-Фото 5

14 травня

Вистава режисера Максима Голенка, майстра епатажу та резонансу, вражає глядачів перш за все своєю зрелищністю. Гра акторів, відзначена премією «Київська пектораль», костюми, музичний супровід — забезпечують виставі стабільний аншлаг. Головна героїня — Зоя Денисівна Пельц організовує під виглядом ательє публічний дім, щоб здійснити свою головну мрію – втекти до Європи та вирватися з лап радянської дійсності. У виставі основний фокус спрямований на слабкості людини тієї епохи, її бажання заради власної мети переступити межу, зовсім не замислюючись про наслідки. 

Благодійна барахолка «Кураж Весняний час: Може», ВДНГ

Нова неделя: Події 11-14 травня-Фото 6

15 – 16 травня

Нарешті стартує перший у цьому році Кураж! На гостей чекає наповнена програма: майстер – класи, лекторій зі зірковими спікерами, театр, тату-корнер, атракціони. Словом, як завжди, крута денна вечірка, наповнена активностями на будь-який смак. Кураж також анонсує спільну ініціативу з дизайнером Ксенією Шнайдер щодо підтримки національної промисловості та локальних українських брендів, які буде представлено у спеціальному корнері благодійної барахолки.

Автор: Катерина Семенова

Фото взяті з сайтів організаторів заходів

Статті на тему