Закрити
UA
Життя

Новий тиждень: Події 11-14 травня

Поділись:
Після виходу з локдауну в Києві стрімко набирає обертів культурне життя: можна знов ходити на виставки, милуватися тюльпанами та відвідати благодійну барахолку. До вашої уваги заходи, що передбачені на цьому тижні.   

Виставка «Я ЄСМЬ…», Музей історії Києва

07 – 23 травня

Потрапити на виставку видатного українського художника Івана Марчука, чиє ім’я віднесено до сотні геніїв людства, – справжнє свято для прихильників мистецтва. Ювілейна ретроспективна виставка, в цілому,  містить картини дев’яти творчих циклів художника. Відвідувачі вперше побачать двадцять нових робіт Івана Марчука, твори з приватних колекцій та NAMU. За останні роки попит на роботи майстра з боку вітчизняних та іноземних поціновувачів мистецтва – величезний. В минулому році натюрморт художника «Човни цвітом поросли» було продано за рекордну ціну, а сам Іван Марчук став найдорожчим аукціонним художником.

Виставка «Тюльпани на Співочому», парк «Співоче»

спивоче поле

07 – 23 травня

«Уявити весняний Київ без виставки тюльпанів дуже важко» - стверджує гендиректор КО «Київзеленбуд». Справді, цього року для фестивалю квітів висадили 30 сортів тюльпанів, а також нарциси, гіацинти, крокуси і мускарі. Унікальні композиції квітів – результат кропіткої праці агрономів та дизайнерів, які працювали над виставкою. До того ж, організатори подбали і про розважальну складову, оновивши інфраструктуру Співочого. Тепер в парку з’явилися нові місця для відпочину, кафе здорової їжі та фотозони.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: MARI CHEBA, СПІВАЧКА 

Виставка «Кохання та природа – вишуканий еліксир здоров’я», музей «Victoria Museum»

11 травня – 15 червня

Засновниця Victoria Museum Вікторія Лисенко знов зібрала свою команду, щоб презентувати виставку віял - неодмінного атрибуту світської дами минулих епох. Відомо, що цей аксесуар був своєрідним засобом спілкування: під час бесіди дама могла надсилати умовні знаки своєму візаві, змінюючи положення віяла та руху руки. На виставці представлено 22 віяла 18 – 20 сторіччя. Кожен експонат має власний сюжет, відрізняється матеріалом та технікою виконання.  

Виставка «Театральні строї Богдана Поліщука», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

24 лютого – 06 червня

Після локдауну музей продовжив показ виставки українського сценографа і режисера Богдана Поліщука, який майже десять років співпрацює з різними театрами країни. Театральний костюм – важлива складова сценографії, окремий вид мистецтва: це не просто одяг, а конкретний образ і, малюючи ескіз, художник уявляє собі персонажа. В експозиції представлено ескізи костюмів та самі костюми художника до вистав, які проходили в різні роки.

Вистава «Зойчина квартира», Театр на Подолі

14 травня

Вистава режисера Максима Голенка, майстра епатажу та резонансу, вражає глядачів перш за все своєю видовищністю. Гра акторів, відзначена премією «Київська пектораль», костюми, музичний супровід - забезпечують виставі стабільний аншлаг. Головна героїня  - Зоя Денисівна Пельц організовує під виглядом ательє публічний дім, щоб здійснити свою головну мрію – втекти до Європи та вирватися з лап радянської дійсності. У виставі основний фокус спрямовано на слабкості людини тієї епохи, її бажання заради власної мети переступити межу, зовсім не замислюючись про наслідки. 

Благодійна барахолка «Кураж Springtime: May», ВДНГ

15 – 16 травня

Нарешті стартує перший в цьому році Кураж! На гостей чекає насичена програма: майстер – класи, лекторій з зірковими спікерами, театр, тату-корнер, атракціони. Словом, як завжди, крута денна вечірка, насичена активностями на будь – який смак. Кураж також анонсує спільну ініціативу з дизайнером Ксенією Шнайдер щодо підтримки національної промисловості та локальних українських брендів, які буде представлено в спеціальному корнері благодійної барахолки.

Автор: Катерина Семенова

Фото взяті з сайтів організаторів заходів