UA
RU

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?

Редагувати переклад
Говоримо з Олександріною Лукач, шеф-дизайнером Intemporary Design Studio.

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 1


З настанням зими на нас чекає низка яскравих свят. Серед них – особливі дати християнського календаря та Новий рік. І якщо говорити про «ідеальну картинку» цього часу, стилістичні рішення, які всім нам дуже подобаються, є традиційними для Америки та Європи. Основним зимовим святом там є саме Різдво, а Новий рік – ще один із сезонних приводів повеселитися (у деяких культурах – Єпіфанія). Тому й готуватися до цих подій заведено по-різному. Так, наприклад, новорічний стіл обов'язково святковий, сімейний, але досить просто оформлений. А ось різдвяний – вважається квінтесенцією чотиритижневого очікування свята! До нього набагато більше вимог, а простору для експериментів – не так багато.

Читай також: Як її здивувати: найкращі ідеї новорічних подарунків для дівчини

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 2

Канонічно, екологічно та творчо

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 3

Яке зі свят вважати для себе головним – вам обирати. А ось як створити у будинку правильний настрій? На думку дизайнера, добре, якщо крім вивчення канонів та правил, ми озброїмося легкістю та свободою міксування. Не бійтеся поставити різні стільці, засервірувати посуд із різних комплектів, розкласти кілька видів серветок, прикрасити ялинку ретро-іграшками або домашнім печивом! Головне – творчий підхід та етичне ставлення до ресурсів.

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 4

Використовуємо тренд на вінтаж

Це стосується текстилю, посуду, декору та ялинкових прикрас. Варто переглянути сімейні засіки на антресолях, раптом що залишилося від дідусів та бабусь – радянський кришталь, скляні вази, домоткані килимки чи конопляні скатертини? Це дуже актуально! Має сенс з'їздити на «блошку» або переглянути такі речі онлайн. Зберіть свій власний святковий комплект із різних елементів, головне, щоб вони поєднувалися за кольором чи ідейно.

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 5
Альтернатива ялинці

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 6

Попри міфи, зрізана ялинка – екологічний варіант, але за однієї умови – якщо вона вирощувалась на спеціальній плантації та вирубана законно, що підтверджує сертифікат та бирка зі штрих-кодом. Можна спробувати знайти і альтернативу - ялинку в контейнері, з наступною висадкою у відкритий грунт, послуги оренди (так, таке є!), А то й зовсім обмежитися букетом з гілок. Якщо є причина, через яку живе дерево в будинку не поставити (наприклад, алергія), можна купити штучне, але з мінімумом пластику, і використовувати його багато років.

Читай також: Про що жінка мовчить: Аліна Горлова, режисера

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 7

Свічки, зірки та вертеп – головні символи свят

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 8

Свічок має бути багато: у свічниках, у різдвяному вінку або навіть у фруктах – яблуках чи мандаринах. Головне, розмістити свічки відповідно до правил пожежної безпеки. 

Зірки можна обіграти в оформленні столу, розвісити в інтер'єрі, поставити біля вікна. Різні і матеріали, з яких вони можуть бути виготовлені - папір, пластик, лоза, скло. 

Вертеп, або шопка – ігрова інтерпретація традиційного віфлеємського сюжету з ночі Різдва Христового. За легендою, звичай встановлювати вертеп бере свій початок ще у середньовічній Італії! У європейських будинках вертепи обов'язково встановлюються у дворі, в інтер'єрі, а мініатюрному форматі – і на столі. А втілення – також різноманітне: від дуже буквального і детального, до символічного. 

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 9

Колір та акценти

Новорічний та різдвяний стіл – яка різниця?-Фото 10

Білий колір - безпрограшний варіант для оформлення столу до Різдва. На ньому буде шикарно виглядати кришталь і будь-який монохромний посуд. Але є ще й інші класичні поєднання, наприклад, червоний із білим, червоний із зеленим, червоний із золотом – на них можна побудувати всю композицію або пограти з кольором у вигляді акцентів. Завершеність святкового оздоблення столу надає такий простий елемент, як серветки. Але не паперові, а текстильні. Вони можуть бути кольоровими, з тематичною зимовою вишивкою або просто білими. Є багато способів їх красиво скласти, також можна перев'язати ошатною або крафтовою стрічкою, з'єднати з невеликими гілочками хвої або іншим святковим декором. Щоб зберегти святковий дух без шкоди для природи, ми можемо використовувати в декорі шишки, горіхи, кору, сухі гілки та корчі, сушені апельсини, зірочки анісу та палички кориці.

Статті на тему