UA
RU

Офісна робота, стажери, найкращі та найгірші боси: це топ-5 корпоративних комедій

Редагувати переклад
В український прокат виходить комедія «Найкращий бос» від продюсерів серіалів «Молодий папа» і «Новий папа». У фільмі оскароносний Хав'єр Бардем втілив контроверсійного начальника, який ні на що (і ні на кого) не зважає на своєму шляху до омріяної нагороди за досконалість у бізнесі. Захоплення від стажерів, страх зі сторони працівників і лють звільненого персоналу —  усе це оточує головного героя.

Готуючись до перегляду «Найкращого боса» на великому екрані, ми підготували матеріал, у якому згадуємо інші корпоративні комедії, у яких розповідається про труднощі на роботі, специфіку взаємодії з колегами та форс-мажорні ситуації.  

«Нестерпні боси», 2011

Сюжет стрічки розповідає про трьох друзів, які вирішують вбити своїх босів, адже більше не можуть терпіти знущання над собою. Щоб не викликати підозру, вони домовляються, що кожен вб’є боса свого друга і замаскує це під нещасний випадок.

Американська комедія з зірковим кастом — Дженніфер Еністон, Коліном Фарреллом, Джейсоном Бейтманом та іншими іменитими акторами, що отримала переважно позитивні відгуки від глядачів і критиків. Стрічка стане легким фільмом на вечір, щоб розслабитися та посміятися над робочими стереотипами.

«Диявол носити Prada», 2006

Комедійна драма за однойменним романом Лорен Вайсбергер про світ високої моди з його картонними цінностями та глобальними амбіціями. За сюжетом, провінціалка Енді отримує посаду помічниці головної редакторки найпрестижнішого глянцевого журналу «Подіум» — Міранди Прістлі. Нова робота ставить перед Енді купу випробувань — від постійного обслуговування своєї начальниці, до переосмислення власних цінностей та прагнень.  

Головна роль дісталась Енн Гетевей, а другорядних, але не менш яскравих персонажів, грали Емілі Блант і Стенлі Туччі. Деспотичну ж редакторку журналу втілила Меріл Стріп, чию акторську роботу високо оцінили критики, а сама Стріп отримала номінацію на «Оскар» (14-ю в її особистому списку) і премію «Золотий глобус» як найкраща актриса в кінокомедії чи мюзиклі.  

Багато хто вважає, що прототипом Міранди Прістлі стала головна редакторка американського Vogue — Анна Вінтур. Адже навіть сама авторка першоджерела працювала якийсь час у цьому журналі під керівництвом Вінтур і протягом стрічки можна відстежити доволі прозорі паралелі між постатями двох жінок.  

Сума зборів від прокату фільму в Північній Америці до 30 червня 2006 року стала справжнім сюрпризом для творців фільму — при бюджеті у 35 мільйонів фільм зібрав усі 326.  Багато дизайнерів дозволили використовувати їхні одяг та аксесуари для фільму, що зробило стрічку найдорожчим фільмом в історії з точки зору витрат на костюми головних героїв.

«Стажер», 2015

Ще один подарунок для фанатів Енн Гетевей — американська кінокомедія режисерки, продюсерки та сценаристки Ненсі Меєрс, яка до цього була відома своїми фільмами «Чого хочуть жінки», «Відпочинок за обміном» та інші.

Бен Віттакер — сімдесятирічний чоловік, який, страждаючи від неробства, вирішує знову почати працювати. Оскільки спеціальність, якій він присвятив більшу частину життя, вже давно нікому не потрібна, Бен влаштовується стажером в інтернет-магазин модного одягу та через фантастичне везіння стає особистим помічником засновниці компанії — Джулс Остін. Хоча Віттакер мало що знає про мережеву комерцію, його життєвий досвід, старомодна мужність і батьківська дбайливість виявляються досить корисні для молодих співробітників фірми. Зокрема, коли для компанії настають не найкращі часи, молода Джулс, розуміє, що навчений роками Бен — саме той, хто може допомогти їй впоратися з негараздами.

Головну роль у стрічці втілив Роберт Де Ніро. Сам фільм був тепло прийнятий критиками та глядачами і має рейтинг 7,1 з 10 на порталі IMDb.  

Серіал "Офіс", 2005-2012

Американский ситком «Офіс» є одним із найвідоміших серіалів у своєму жанрі. Навіть якщо ви не дивилися жодного епізоду, то точно бачили меми, смішні вирізки та обличчя головних героїв — Стів Каррел у ролі комедійного начальника у серйозному костюмі, молодий Джонс Красінскі, Рейн Уілсон у ролі скептичного робітника Дуайта та багато інших.  

Історія крутиться довкола життя працівників офісу, яке знімається лише однією камерою у стилі мокюментарі, без сміху аудиторії на фоні, як це часто трапляється у сіткомах.

За дев’ять сезонів серіал встиг отримати безліч престижних номінацій та нагород — від Еммі та Золотого Глобусу до Премії Гільдії кіноакторів США.  «Офіс» є адаптацією одноіменного британського серіалу каналу BBC, який був створений, написаний та зрежисований відомим актером та стендап-коміком Рікі Джервейсом, який також був одним із виконавчих продюсерів американської версії.

Серіал «Курилка», 2004-2005

Ще одна дотепна рефлексія офісного життя, приправлена британським гумором від каналу ВВС. Ситком розповідає про групу нікотиново залежних офісних працівників, які збираються в курилці, щоб обговорити свої проблеми та ідеї. Але є одне правило — жодних розмов про роботу.

Попри те, що кожен епізод містить окрему сюжетну лінію, серіал в основному заснований на персонажах і діалогах. Історія кожного епізоду, як правило, самодостатня, хоча є деякі постійні сюжетні теми.

У 2005 році сценарист серіалу Браян Дулі отримав нагороду BAFTA, а рейтинг виткому на порталі IMDb становить 7,9 з 10.

Читайте також: УКРАЇНСЬКУ КОМЕДІЮ «СУСІДКА» ПОКАЖУТЬ НА NETFLIX 

Статті на тему