Edit page title Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь про Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно - якісно, ​​зрозуміло та цікаво. І що найголовніше – експертно – Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно

Редагувати переклад
Колядки, свитки і … Майнкрафт
Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про нащадок нетрадиційно-Фото 1

21-річний Данило Гайдамаха, або Чорнобровий, який перший із українських мовних блогерів набрав 100 тисяч підписників у Тік-Тоці, записавши відеорозповіді до першого модуля онлайн-курсу «Знай свою Україну»- Різдвяного. Данило вперше дізнався про існування Музею Івана Гончара з Instagram: шукав гарний контент і натрапив на гарні картинки на сторінці музею. Тепер хлопець частий гість у музеї, і навіть бере участь у проектах музею як лідер думок.

Моя мета — популяризувати українську мову і українську ідентичність серед моїх однолітків та менших за мене. Часто батьки та вчителі звертаються за допомогою до мене, бо ми з дітьми майже в одному полі, і вони їх не будуть слухатися так, як мене. Тому десь я собі відчуваю перекладачем зі світу дорослих до світу юних,

— каже Данило.

Музей Івана Гончара, благодійний фонд «Коло» та студія онлайн-освіти EdEra вже близько року працюють над розробкою курсу про традиційну українську культуру, який матиме чотири модулі, зосереджені навколо головних свят традиційного українського календаря — Різдва, Пасхи, Купала та Покрови. Проект передбачає створення сучасного цифрового культурного продукту щодо матеріального та нематеріального культурного наслідку українців. Курс познайомити дітей і підлітків із обрядами, народним мистецтвом, ремеслами, музичними інструментами, танцями, іграми, піснями, вбранням, традиційною кухнею тощо. Кожен модуль складається з інформаційних відео, спеціально записаних майстер-класів, анімації, тестів, інфографіки, світлин, словаря головних зрозуміти, окремих елементів у стилістиці гри Майнкрафт, сценаріїв інтерактивних зайнять (для вчителів), ігор і так далі.

Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про нащадок нетрадиційно-Фото 2

У листопаді організатори планують презентувати Різдвяний модуль курсу. У ньому розкажуть про різдвяно-новорічний цикл свят, символіку і атрибути різдвяних свят, про зимовий традиційний одяг Гуцульщини та Наддніпрянщини, про хатні прикраси та угощения. Навчати готувати традиційні українські страви, виготовляти різдвяну зірку, павука, дідуха — дуже практичні промови, дадуть інструкцію з колядування.

Читайте також: 16-річний одесіс став победителем суперпопулярного талант-шоу «Співають всі!»

«Це один з наших найбільш відповідальних проектів, — каже заступниця директора Музею Івана Гончара Мирослава Вертюк, –   перед нами стоїть непросте завдання познайомити два різні світи: сучасне покоління Альфа із традиційним, що формувався понад тисячу років.»  

У листопаді команда ЗСУ планує презентувати перший модуль курсу для учителів, преси та представників МОНу, а далі фахівці Музею Івана Гончара та студії онлайн-освіти EdEra відразу візьмуться до роботи над трьома наступними модулями.

Статті на тему