UA
RU

Пам'ятка туристу: що треба знати про Батумі, якщо ви тут уперше

Редагувати переклад
Ми попросили журналістку Лєну Худенко, яка веде Instagram про свій переїзд до Батумі (шукайте пости під хештегом #почтимісцевавбатумі), зруйнувати найпопулярніші міфі про цей місто. Читайте – буде цікаво!

Мабуть, не знайдеться людини, байдужої до колоритної Сакартвело (Грузії — прим.ред). Щороку цю маленьку країну контрастів відвідують мільйони туристів. Комусь до душі затишне Тбілісі з вузенькими вуличками, обвішаними випраною білизною, а іншим – сучасне Батумі, що нагадує Дубай завдяки своїм химерним спорудам.

До речі, про Батумі. Сонячна столиця Аджарії вважається одним із найкращих міст Європи. Дійсно, воно ніби створене для щастя: тут горі обіймають, море цілує, а пальми лоскочуть до сліз. Тому не дивно, що цей курорт користується такою шаленою популярністю.

Читайте також: ЛІТО, СОНЦЕ, ПЛЯЖ: ЦІКАВІ ФІЛЬМИ ПРО ВІДПУСТКУ

Алі і Ніно Батумі

Статуя Алі і Ніно

Що ж треба знати про Батумі, коли опинилися тут уперше? Цього ви точно не знайдете в Інтернеті чи в улюбленій тревел-передачі.

  • Грузинські чоловіки – не сексуальні маніяки Мабуть, ви не раз чули, що грузини – ще ті ловеласі, які не можуть спокійно пройти повз гарну жінку. Звісно, ​​якщо вони зустрінуть гарну українку, то навряд чи зможуть просто її відпустити. Тому, наприклад, ви можете на собі відчути пильний погляд і почути «Вах, яка красуня дівчина». Але повірте: вас ніхто не замотуватиме в ковер і відвозитиме на «шестірці» в аул. До речі, про славнозвісне «вах-вах». Грузини не люблять, коли їм приписують використання цього вигуку.
  • У Грузію можна злітати задарма. Мол, вас будуть усі й усюди пригощати. Безперечно, Грузія – надзвичайно привітна країна, де гостей вважають божим даром і для них завжди відчинені двері. Проте для незнайомих туристів ніхто не накриватиме столу.

Читайте також: ВЧИМО АНГЛІЙСЬКУ У ВІДПУСТКУ: ПОРТУГАЛЬСЬКІ ПЛЯЖІ, БРИТАНСЬКІ МУЗЕЇ, ІРЛАНДСЬКІ ПАБИ

батумі фото

Одна з центральних вулиць Батумі

  • Грузія – країна сонь, тому «жайворонкам» буде тут досить тяжко, оскільки більшість закладів відчиняється після 10 ранку. До речі, про ресторани та кав'ярні. Офіціанти у місцевих закладах дуже повільні. Вони не квапляться прийняти у вас замовлення, як і кухарі його виконати. Вам доведеться почекати щонайменше півгодини. Тому наберіться терпіння.

Читайте також: СІМ ГРЕЦЬКИХ ОСТРОВІВ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ БІЛЬШОГО ВІД ВІДПУСТКИ

  • Грузіні – ще ті «шумахери». Складається враження, що їм абсолютно невідомі правила дорожнього руху (не дивно, що тут знімали 9 частину «Форсажу»). У місцевих водіїв діють свої неписані правила. І навіть якщо світлофор засвітився зеленим, ніхто вас не пропустить. Тому коли бачите, що машини не їдуть, сміливо перетинайте дорогу.
  • І ще одна інсайдерська інформація. Оскільки Батумі – курортне містечко, то на кожному кроці ви знайдете тайські масажі. Поспішаючи туди, майте на увазі: масаж там справді роблять, проте досить специфічний, зі смаком полунички.
батумі грузія

Лєна на велодорожці вздовж набережної Батумі

Тому якщо хочете поринути в місто контрастів, сонячна Грузія із соковитими хінкалями, ароматним хачапурі й п'яним Сапераві чекає саме на вас.

Фото: @khudenko

Статті на тему