Закрити
UA
Життя

Patisserie: чарівність французьких кондитерських

Поділись:

Food-експерт Катерина Лучина про те, як знайти душевну рівновагу у французьких patisserie.

Гєроїня Одрі Хепберн вважала оплотом стабільності ювелірні магазини Tiffany & Co. Ми ж відновлюємо душевну рівновагу у французьких patisserie. У Парижі можна жити тільки на каві, цигарках та творчості – багато, від Гюго та Хемінгуея до Ван Гог и Фріди, Так і робили. У цьому місті можна надіти чорні окуляри, сісти за столик кондитерська, клацнути запальничкою і, схрестивши ноги, відчути себе якщо не Маріон Котійяр, то вже Одрі Тоту точно. І неважливо, скільки ви важите і скільки коштує ваш гардероб. Кількість готівки у гаманці теж не має значення – на чашку кави та макарун майже завжди вистачить.

186674079

.Французи – великі винахідники щодо ресторанних форматів. Вони змогли, наприклад, поєднати концепції slow та fast food задовго до їх появи – у бістро обслуговують швидко, але готують якісно. Ідея кондитерська також народилася з бажання об’єднати два типи закладів: пекарню та кондитерську – щоб не було жодного шансу протистояти спокусі з’їсти десерт.
Найзнаменитіша кондитерська в світі – Ладуре – Відкрилася в 1871 році. Тоді жінки з вищого суспільства не наважувалися ризикувати репутацією заради тістечок в богемних кафе. Ось тоді дружина пекаря Лядюре відчула тренд і вмовила чоловіка перетворити відбудовану після пожежі булочну на елегантний чайний салон. Незважаючи на круасани, стрункі ряди елегантних тістечок і шоколадних цукерок, головним козирем Ладуре стали макаруни. Кругле мигдальне тістечне печиво з тонким прошарком крему або джему зводить з розуму жінок з моменту появи. А фісташкові коробки Ладуре з рядом різнокольорових макарун як дарів від шанувальників цінуються не менше м’ятних упаковок від Тіффані & Co.

.Французька класика – це кавовий торт «Опера» з шоколадом та горіховим бісквітом від Dalloyau. Цей кондитерський будинок готував десерти французьким королям, починаючи з Людовіка XIV і закінчуючи Марією-Антуанеттою. А після Великої французької революції здійснив свій переворот у 1802 році: саме тут вигадали формат take away. Сьогодні у витончені кафе приходять за стриманою розкішшю торта «Опера», профітролями та декадентськими сніданками.

Щоб купити бодай один макарун, люди стоять у черзі, іноді навіть більше години. Навіщо? Щоб забути, відпустити, зануритися. Придумати та прожити інше життя за кілька годин.

.Невеликі бутіки patisserie Pierre Herme – це кондитерський авангард: круасани з малиною та лічі, макаруни з чорною смородиною та коктейльною вишнею, білі торти з жасминовим кремом. Кондитер П’єр Ерме влаштовує своїм творінням сезонні «дефіле» — цього року, наприклад, щомісяця з’являються макаруни із новим квітковим запахом. Щоб купити бодай один макарун, люди стоять у черзі, іноді навіть більше години. Навіщо? Щоб забути, відпустити, зануритися. Придумати та прожити інше життя за кілька годин. Тут прикраси важливі більше дійових осіб, і кондитерська – Ідеальний антураж для цієї гри вже більше трьох століть.

. Чудовий світ кондитерська створюється копіткою щоденною працею. І оскільки ідеальні десерти та чудова випічка вимагають неймовірних трудовитрат, цей формат не такий уже й популярний серед українських рестораторів та хіпстерів, які бажають ними стати. Тому список рекомендація малийнезважаючи на велику кількість пекарень-буланжерів та кондитерських.

? Київський PAUL – Повноцінна patisserie, що наробила чимало галасу своїм відкриттям у столиці. Заклад належить французькій мережі, тому про якість можна не турбуватися – все відповідає суворим корпоративним стандартам. Хліб тут печуть без дріжджів, на виноградній заквасці, борошно використовують французьку. Прекрасні сніданки, затишний інтер’єр у теплих тонах та гігантські різнокольорові макаруни – це зробило Paul місцем тяжіння забезпечених та самостійних дівчат столиці.