UA
  RU

  Персональна виставка художниці ZINAIDA «Рушникові полотна»

  Редагувати переклад
  28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна виставка художниці Зінаїді Кубар (ZINAIDA) "Рушникові полотна", на якій будуть представлені авторські рушники, зроблені врізних техніках. 
  Персональна виставка художниці ZINAIDA «Рушникові полотна»-Фото 1

  Фото: instagram/art_zinaida

  Багаторічне дослідження міфологем, архетипів і світоглядних смислів українського етносу ZINAIDA на створення цілої низки художніх робіт, одним із основних лейтмотивів яких є орнамент, а головним джерелом цієї фундаментальної теми – український орнамент у вишивці на сорочках, рушниках та оздобленні предметів побуту.

  Полотняні криптограми, що їх зберегли і донесли до наших днів українські жінки, як хранительки глибокої традиції, містять коди та ключі до ладування життя у згоді із законами Всесвіту. Безліч культурологічних експедицій та спілкування з носіями етнокодів дали місткіні можливість проаналізувати, осмислити та переосмислити сакральні народні скарби, втілив їх у авторський контент.

  Перший авторський рушник, як художня робота, з'явився 2009 року. Відтоді майстриня створила десятки оригінальних полотен, які будуть представлені на цій виставці. Намальовані, вишиті, принтовані чи оздоблені – всі вони є оригінальним баченням ZINAIDA, втіленням її художніх уподобань та світоглядних цінностей

  ZINAIDA 3

  У цей буремний для України час народ дедалі частіше звертається до родових смислів наших пращурів. Ми черпаємо в них натхнення і любов до рідної землі, а головне – жагу до життя. Незглибимий рай сакральних образів, що їх відтворює художниця, розсіює душевний морок, духовно просвітлює та робить людину щасливішою.

  ZINAIDA 5

  Виставка триватиме з 28 червня до 28 липня. Години роботи: 10.00 – 18.00, понеділок – вихідний. Адреса: вул. Володимирська, 24, "Софія Київська", зала "Хлібня".

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ZINAIDA, ХУДОЖНЯ, КУЛЬТУРНА ДІЯЧКА

  Статті на тему