UA
  RU

  Плейлист грудня: нетрадиційні способи написання музики

  Редагувати переклад

  У грудні обираємо музику, яка стане найкращим супроводом безтурботних втіх.

  Фото: Thinkstock by Getty Images

  Фото: Thinkstock by Getty Images

  Яхт-рок

  Курортна версія американського софт-року кінця 70-х - початку 80-х: коли життя вдалося, можна розпластатися на яхті, пити шампанське і слухати радіостанцію, що не порушує ідилію. Артисти на зразок Hall & Oates виконували медові варіанти рок-балад з елементами соул-фанку та smooth jazz. Чистий, безпримісний гедонізм у музиці – до одурення. Образи відповідні: лощені чоловіки з білозубими посмішками та розгорнутими на грудях сорочками за штурвалами малих суден. Смішно? Так і є, протягом чверті століття яхт-рок вважався ознакою поганого смаку, але останні років п'ять-сім став дико модним серед меломанів.

  ? слухати: The Doobie Brothers, Ned Doheny, Steely Dan
  Легке прослуховування

  Спочатку і у вузькому значенні – це соковито аранжовані оркестрові інструментали. Традиція, яка почала в середині 50-х. Нині easy listening – ширша та вільніша дефініція. Повітряна, що створює позитивне емоційне поле і часто має ретроісток музика, якою можуть бути і симфо-саундтреки, і лайт-джаз, і ексцентрична екзотика. А також, наприклад, боса-нова або розкішні пісні крунерів «щура зграї». У наші дні цей жанр підживлюється електронікою, перетинаючи з лаунжем. У будь-якому випадку - ідеальне аудіо для світських раут.

  ? слухати: Franck Pourcel, Bert Kaempfert, Combustible Edison

  Балеаріка

  Коріння цієї пошесті – на Балеарських островах, що належать Іспанії, в Середземному морі. Зокрема, на Ібіці. Спочатку під балеарикою розуміли еклектичний стиль місцевих діджеїв другої половини 80-х, які грали повільніше і легше за британців або американців. Поряд із хаусом використовували в сетах латино, соул, середземноморську та іншу етнічно забарвлену музику, мимохідь вставляючи поп-рок-шлягери. Головне тут - особливий теплий вайб, ненав'язливий грув і пустий релакс. І почуття стилю, звісно. Сьогоднішня балеарика увібрала в себе й нові інгредієнти: від чуттєвого диско до пряної фольк-психоделії.

  ? слухати: Quiet Village, Paqua, DJ Mudd

  Чилл-вейв

  Насолода інтроверта, зефірна псевдореальність для того, хто не ходить на людні заходи. Він мріє, ностальгує з чогось невловимого, але прекрасного, отримуючи свою порцію п'янкого блаженства. Чиллвейв - зовсім недавня гра, що виникла на рубежі нинішнього та минулого десятиліть. Молоді ескапісти, такі як Toro Y Moi, Washed Out, Memory Tapes, беруть різні стилі – хоч синті-поп 80-х, хоч гаражний рок 70-х або серф 60-х – і за допомогою примітивної домашньої електроніки, шумів, луна. ефектів розмазують композиції веселкою по небу, перетворюючи їх на щемний самопальний дримпоп, розфокусований мелодійний міраж, недосяжну фантомну красу.

  ? слухати: Washed Out, Neon Indian, Memory Tapes

  Сукус

  У фіналі – трохи спецій та свята. Знавці за профілем, звичайно ж, південні народи. Наприклад, сукус більш як півстоліття процвітає в Конго, Кенії, Уганді, а в поточному столітті навіть використовується західними рокерами та електронниками. Синкопійовані гітарні мережива, ейфоричні вокалізи, схожий на карибську румбу і барабанний малюнок, що тоне в африканській поліритмії. Народ у тому ж Конго – бідняк на бідняку, проте їхня музика витікає життєлюбність, гедонізм та просте людське щастя.

  ? слухати: Sam Mangwana, Staff Benda Bilili, Zaiko Langa Langa

  Статті на тему