UA
RU

Чому сльози роблять жінку слабшою в очах громадськості

Редагувати переклад

"Поплач - стане легше", "Не плач, ти ж сильна". То плакати чи ні? Сильна чи слабка? Можна чи заборонено? Жінки, як і чоловіки, теж стоять перед складним вибором.

Чому сльози роблять жінку слабшою в очах громадськості.

За час своєї психологічної практики Олександр Шахов  вивчив чимало результатів досліджень за різними напрямками. Жіночі сльози та сльози взагалі були темою кількох з них.

Показувати чи ні?

Наприклад, плач наодинці із собою більшість вважає корисним, очисним. Хоча останні дослідження свідчать, що після плачу людині стає ще гірше і ніяким полегшенням не пахне. Хоча з цим можна посперечатися, багатьом людям сльози справді допомагають.

Із плачем «на публіці» ще цікавіше.

Одне з недавніх досліджень показало: плаксиві працівники вважаються менш компетентними незалежно від статі. Хоча чоловіки отримали більше засудження.

Низка наступних експериментів більше прояснила ситуацію: до сліз «на публіці» люди загалом ставляться лояльно, якщо не йдеться про роботу. Тут учасники досліджень були дуже суворі: емоційні зриви робочому місці оцінювалися дуже жорстко:

  • якщо йшлося про жінок, їх сльози оцінювали як вияв слабкості та маніпуляцію;
  • якщо про чоловіків - їх назвали слабохарактерними та некомпетентними.

Якщо ж сльози були не на робочому місці, люди у кілька разів частіше виявляли участь та підтримку.

Мені було цікаво розібратися, чому хтось засуджує, а хтось лояльний до чужих сліз. Вивчив питання глибше, дійшов цікавого висновку про реакції інших на чиїсь сльози:

  • ті, хто вважає "сльози - це нормально і корисно", не має проблем із проявом власних емоцій, вміє сам виявляти емоційну підтримку та отримує її від інших;
  • ті, кого чужі сльози дратують — свої емоції контролювати не вміють, не дружать із ними. Їм доводиться буквально давити їх у собі. Емоційну підтримку ні давати, ні отримувати неспроможні.

Чому сльози роблять жінку слабшою в очах громадськості.

Чому ми плачемо?

Насправді сльози та його причини — тема слабо вивчена.

Ми знаємо, що діти плачуть, коли хочуть подати сигнал "Мені дискомфортно". Знаємо, що жінки плачуть частіше та довше за чоловіків. Знаємо, що сльози бувають «фізіологічними» (коли рогівка ока потребує зволоження) та емоційними (коли сльози — реакція на щось негативне чи позитивне). Але не знаємо – чому.

Можна припустити, що людина, як тварина соціальна, подає своїм одноплемінникам сигнал про свій внутрішній стан. Чи це насправді, психологи вивчають і досі.

Читай також: Від щирого серця: Guzema Fine Jewelry представляють новий дроп до Дня всіх закоханих

На основі консультацій та листів своїх передплатників, де вони кажуть «я надто довго стримувалася», «Мені боляче згадати про цю втрату», «Мені потрібна підтримка», я можу погодитися з цим припущенням.

Я думав, що ми давно звикли до того, що чоловіків з дитинства вчать не плакати. Хоча вважаю це неправильним.

Але подібні інсинуації до жінок з'явилися порівняно недавно. Можливо, причиною цього стала рівність ролей у суспільстві. І тепер чоловіки, сприймаючи жінок як рівних, починають проектувати на них власні установки «емоції — це слабкість».

Чому сльози роблять жінку слабшою в очах громадськості.

Чоловіки ненавидять жіночі сльози

З іншого боку, я знаю, що багато чоловіків дратують жіночі сльози. Чому?

Чоловік сердиться, коли думає, що жінка плаче через нього, що причина в ньому. Почуття провини змушує чоловіка займати оборону. Він командує "Не плач", думаючи "ні сліз - немає проблеми". 

Тут же ховається страх: я не впораюся. Тому що злість та роздратування завжди вказують на наявність внутрішнього страху, що виникла проблема, яку він не зможе вирішити. Не може вплинути на ситуацію, виправити її

Третя причина роздратування пов'язана з тестостероном – головним чоловічим гормоном.

Лікар Е. Вінгрехотс з університету Тібурга провів експеримент, який показав: через запах жіночих сліз у чоловічому організмі знижується рівень тестостерону. А це означає зниження агресії та потягу.

Більше того, разом із зниженням рівня тестостерону починає підвищуватися рівень гормонів, що пригнічують потенцію. Тобто жіночі сльози можуть стати причиною «психологічної імпотенції» чоловіка. А якщо чоловік не агресивний, якщо він «не може», для його первісних інстинктів це означає: я слабий, я марний, мене виженуть з племені.

Коли дивишся на ситуацію з такого ракурсу, стає зрозуміло чому чоловіки не переносять жіночих сліз.

Якщо вам цікаво психологія взаємовідносин переходьте на мій YouTube канал, де я щодня ділюся корисним контентом.

 

Статті на тему