У багатьох життєвих ситуаціях без підтримки близької людини не обійтись. Це стосується й подорожей. Планувати поїздку набагато простіше в парі з кимось, та й особливо складних ситуаціях, які можуть виникнути в чужій країні, допомога не завадить. Але поодинокі подорожі не позбавлені свого шарму і в деяких ситуаціях навіть цікавіші. Розповідаємо, чому варто зважитися на сольний тріп та які моменти врахувати, щоб не пошкодувати про це.
Читайте також: Курс на Європу: 10 найбюджетніших міст для подорожей
Усі аспекти подорожі, починаючи від вибору місця, готелю та закінчуючи відвідуванням визначних пам’яток під час одиночного тріпу, будуть лежати повністю на вас. Не доведеться ні з ким сваритися під час покупки квитків та вибору заповітного місця відпочинку. Часто люди не можуть зійтися на одному варіанті і починають сваритися, бо один хоче гори, а інший — до океану. Але самостійне планування покладає на ваші плечі більше відповідальності і у разі фейлу звинувачувати можете тільки себе.
Подорож із другою половинкою апріорі розрахована на максимальну усамітнення та бажання якнайбільше часу проводити один з одним. Навіщо заводити розмову з колоритною компанією, коли ви чудово проводите час із друзями чи хлопцем? Самостійна подорож сприяє знайомствам і пригодам. До того ж нові товариші підкажуть, які нетуристичні місця подивитися в місті, і можуть дати притулок під час наступного приїзду в це місто.
Читайте також: 6 додатків, які стануть у нагоді в подорожі
Криза у відносинах чи складності на роботі — чудова нагода, щоб на якийсь час усамітнитися. Подорож для цієї мети підходить ідеально. Мало того, що якийсь час на самоті ви присвятите роздумам, можете також відкрити нові грані своєї особистості. Наприклад, дізнатися, як ви справляєтеся зі складнощами, несподіваними ситуаціями, знайти нове захоплення або наважитися поміняти роботу.
Самостійна подорож зовсім не означає анонімність. Не варто приховувати всіх, що зібралися кудись поїхати. Є кілька причин, чому таке рішення може зіграти з вами злий жарт. Наприклад, ви потрапите в непередбачену ситуацію або потребуватимете допомоги, але про те, що з вами сталося, ніхто не дізнається. Не геройствуйте, як персонаж Джеймса Франка у фільмі «127 годин», і не наражайте себе на небезпеку. Краще перестрахуватися та розповісти про те, куди вирушаєте, кільком близьким людям. Ще один важливий момент, про який важливо знати: поділіться контактами місця, де зупиніться, щоб з вами будь-якої миті можна було зв’язатися.
Читайте також: 5 книг, які варто почитати в одиночній подорожі
Оскільки самостійна подорож автоматично перекладає весь вантаж відповідальності на одні плечі, варто уважно перевірити ще раз наявність квитків і візи, щоб в аеропорту не було несподіванок і зіпсованої відпустки.
Джерело фото: unsplash.com