UA
RU

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися

Редагувати переклад

На цій неділі проходять святкові заходи до Дня Києва, тематичні виставки та щорічний благодійний проект «Пробіг під каштанами». Пропонуємо до вашої уваги культурні заходи, що відбудуться 24 – 30 травня.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 1

Виставка Серж Лифар. Політ Ікара», Національний музей історії України

 

з 18 травня

Виставка є вшануванням пам'яті легендарного французького танцівника і хореографа Сержа Лифаря, який народився в Києві, та до кінця життя зберіг любов до батьківщини. Подібне почуття у нього викликавши балет. Ліфар був одержимий танцем, що допомогло йому стати першим танцівником у балетній трупі Сергія Дягілєва. Невдовзі Ліфар очолив Гранд – Опера, його новаторське мислення дозволило успішно реформувати головний балет Франції. Здавалося, слава та овації завжди будуть поруч, але доля послала Ліфарю випробування – його звинуватили у співпраці з нацистами і він був змушений поїхати з Франції. Головним соратником митця стала його дружина Ліллан Аллефельд, яка пізніше передала Україні частину його колекції. На виставці представлені персональні речі митця, балетний черевичок, який для нього пошила мама, листування з батьками, фото та театральні програми виступів, костюми та малюнки видатного киянина.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 2

Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож», ВДНГ

5 травня – 15 липня

Виставка триває до середини липня і не дивно, бо пам'ять про трагедію на Чорнобильській АЕС не може обмежуватися лише днем, коли сталася аварія, — 26 квітня. Виставка складається із семи смислових блоків. Організатори доклали максимум зусиль, щоб відвідувачі змогли дізнатися на основі правдивих та реальних матеріалів усю правду про чорнобильську катастрофу. В експозиції широко використані мультимедійні технології, які дозволять віртуально потрапити до зони відчуження. Відвідувачі мають змогу побачити архівні фото, відеоматеріали, художні роботи митців та дізнатися історії очевидців аварії та людей, життя яких назавжди змінила ця трагедія.

Читай також: Р'Рераїні РІС–РґРеСЂРёРІСЃСЏ герший магазин Kiko Milano

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 3

Виставка «ВЕЛИКА СІМКА», Музей історії міста Києва

27 травня – 28 червня

Національний проект, який підготовлено спільно з благодійним фондом «КУЛЬТАУРА», присвячено творчості митців, які увійшли до рейтингу «Топ – 100 великих українців». Він є продовженням мультимедійного проекту «UKRAINE.THE BEST. Культурний простір від А до Я», що став абеткою сучасної культури України. В експозиції презентовано твори сімох українських художників: Олександра Архипенко, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Приймаченко та Тараса Шевченка. Виставку поділено на три блоки: «портрет», «сакральне мистецтво», «полілог». Мета проекту — створення візуального коду нації та бажання показати авангардні ідеї митців, які зробили вагомий внесок у розвиток культури України та світу.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 4

Концерт MONATIK, Osocor Residence

28 травня

Новий сезон Osocor Residence у цьому році відкриває MONATIK – артист, чия успішність та масштаб популярності не викликають жодних питань. Співак пише пісні, що вмить стають хітами, його відеороботи та танцювальні номери отримують схвальні відгуки далеко за межами України. MONATIK задає курс найактуальнішої попмузики та створює власну музичну корпорацію. Шоу на НСК «Олімпійський» підтвердило статус співака як артиста світового рівня та стало приводом для гордості, що Україна має такий талант.

Благодійна екскурсія "Київ на висоті", ТРЦ Gulliver

29 травня

Організатори – ТРЦ Gulliver, «Інтересний Київ» та фонд «Таблеточки» підготували благодійну екскурсію, де частина коштів з продажу шкірного квитка перераховується на допомогу онкохворим дітям. Так, опинившись на крыші однієї з найвищих будівель Києва, місто постає перед очима мов на ладоні. Жодного не залишити байдужим панорамний вид столиці, її рельєфи та будинки, популярні локації центру міста. Гості мають змогу почути цікавий розповідь про історію міста та легендарних киян, зробити інстаграмні фото і поширити їх у соцмережах, щоб привернути увагу до соціальної акції.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 5

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»

29 травня – 6 червня

У програму ювілейного КМКФ «Молодість» цього року включено до 200 кінокартин, що будуть представлені у 20 секціях. Показ фільмів проходитиме в open – air форматі, під аркою Дружби Народів, та в визначених організаторами кінотеатрах. Глядачі мають змогу придбати абонемені чотирьох форматів, кожен з яких має свої бонуси. Спеціальна подія у рамках фестивалю – виставка «Сторіччя. Фелліні у світі», ініційована Італійським інститутом культури в Україні, що пройде біля Музею кіно Довженка – Центру.

Автор: Катерина Семенова

Фото взяті з сайтів організаторів заходів

Статті на тему