UA
RU

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?

Редагувати переклад
Доки існують книги, завжди будуть люди, які спробують їх заборонити. І хоча ця практика всіма засуджується, вона має бути навіть у наш час. Тим не менш, цензура має зворотний ефект - привертаючи ще більше уваги до книги.

kinopoisk.ru

Причини для вилучення будь-якої конкретної книги зі шкільної програми чи бібліотечної полиці численні та різноманітні, але найпоширенішим залишається зміст сексуального чи будь-якого іншого характеру, який розбещує молодь, руйнує сімейні цінності та кидає виклик релігії. Однак, якщо враховувати інтереси всіх ображених, у світі не залишиться жодної доброчесної книги, а що може бути гірше за втілений у життя сюжет роману «451 градус за Фаренгейтом?».

Читайте також: НА КНИЖКОВУ ПОЛИЦЮ: 50 ВІДТІНКІВ ЕРОТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Отже, якщо свобода вираження є однією з ваших цінностей або якщо ви хочете зазирнути у темні кутки людського невігластва, цей список для вас. Ми зібрали деякі з найбезглуздіших причин заборони цілого ряду відомих та впливових книг.

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 2

Серія «Сутінки», Стефані Майєр (2007)

Загалом роман «Сутінки» погано сприймається людьми, які відчувають неприязнь до сексуально активних вампірів. «Вона темна. У ній є сексуальний елемент та істоти, які не є людьми», пояснив техаський пастор, який зажадав прибрати книги з будь-якими «окультними та демонічними» назвами з місцевої місцевої бібліотеки.

В Австралії шкільний бібліотекар, який вимагав заборонити роман, був стурбований тим, що здатність дітей розрізняти вигадку та реальність могла постраждати.

Ми хотіли б переконатися, що вони це розуміють і не мають неправильного уявлення про реальність.

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 3

"Над прірвою в житі", Джером Селінджер (1951)

Холден Колфілд є давньою улюбленою мішенню поліції вдач. 1960 року одного вчителя фактично звільнили за його рекомендацію прочитати роман учням одинадцятого класу. Причиною заборони роману стали «надмірна вульгарність мови, сексуальні сцени, речі, що стосуються моральних проблем, надмірне насильство», а також «блюзнірство та підривання моральності», «зосередженість навколо негативних вчинків». Загалом це брудна, брудна книга.

Читайте також: ДЛЯ ХОЛОДНИХ ВЕЧОРІВ: 7 КНИГ З ЧУДОВИМИ ЕРОТИЧНИМИ СЦЕНАМИ

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 4

«Про чудовий новий світ», Олдос Хакслі (1932)

Секс та наркотики – головні винуватці у цій історії. Антиутопія Хакслі, яка занурює нас у гедоністичне майбутнє, вперше була заборонена в Ірландії та Австралії того ж року, коли була випущена. У 1967 році їх приклад наслідувала Індія, вважаючи роман порнографічним. Згодом заборони було знято.

У сучасних Сполучених Штатах твір викликав стурбованість педагогів, оскільки випадковий секс у книзі виглядає як щось веселе. Ідея зачаття дітей у пробірках також розглядається як «зневага до релігії, шлюбу та сім'ї».

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 5

Серія "Гаррі Поттер", Джоан Роулінг (1997)

«Гаррі Поттер» традиційно викликає обурення християн, які вважають його одним із найпроданіших романів, де порушуються окультні, сатанинські та антисімейні теми. Романи звинуватили у прославленні чаклунства.

«Будь-яке уявлення відьом чи чаклунів у позитивному світлі є анафемою, — пояснює Вірджинія Вальтер із Американської бібліотечної асоціації. — Багато хто з цих людей вважає, що книжки відчиняють двері до того, що зменшує сприйнятливість дітей до реального зла у світі». Отже, Волдеморт – реальне зло, чи не так?

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 6

"1984", Джордж Оруелл (1949)

Ви здивуєтеся, дізнавшись, що у США роман Оруелла, який є найбільшим застереженням проти придушення свободи слова, фактично визнали «прокомуністичними», крім критики його «явно сексуального змісту». Продаж «1984» злетів у США після гучного скандалу, пов'язаного з розкриттям Едвардом Сноуденом програми масового спостереження.

Читайте також: ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЕЙ: ЕРОТИЧНІ РОМАНИ НАШОЇ ЮНОСТІ

Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?-Фото 7

Серія «Голодні ігри», Сьюзен Коллінз (2008)

Список скарг на книгу довгий та різноманітний. Романи Коллінз названі окультистськими, сатанинськими, антиетнічними, антисімейними, негідними та культивуючими насильство.

2014 року в Таїланді під заборону потрапила екранізація роману з Дженніфер Лоуренс у головній ролі. Після військового перевороту опозиціонери почали використовувати знаменитий жест Кітніс — підняті вгору три пальці. Активістів, які виступали проти путчу і роздавали безкоштовні квитки на прем'єру, заарештували.

Статті на тему