UA
RU

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається

Редагувати переклад
Організатори фестивалю сучасного колажу
 CUTOUT COLLAGE FESTIVAL оголошують про його повернення після минулорічної вимушеної перерви. Цього року він збере ще більше митців та пройде одразу у двох країнах – Україні та Франції.

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 1

Вперше CUTOUT COLLAGE FESTIVAL, заснований мисткинями Аннет Сагаль , Катею Ситою та Ольгою Ситою, пройшов у 2021 році на двох локаціях – Галереї РА та Музеї історії міста Києва. Він зібрав молодих та іменитих майстрів колажу з усієї України, а також іноземних колажистів з Польщі, Англії, США, Іспанії, Португалії та інших країн.

У 2022 році через повномасштабну війну фестиваль довелося поставити на паузу. І цьогоріч CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається та розширює свої межі.

Темою другого фестивалю сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL є СВОБОДА.

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 2

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 3

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 4

«Ми хочемо дослідити це питання засобами мистецтва, показуючи відчуття свободи представників і представниць 110-го місця (Україна) у рейтингу Індексу свободи 2020 року. У рейтингу 2021 року Україна піднялася на 98-му позицію. Сусідня країна-агресор тим часом опускається у рейтингу зі 115-місця (2020) на 126-те місце (2021). Які показники зараз? Як вплинула війна в Україні на наше існування та відчуття свободи всередині країни та в порівнянні з іншими? Як свободу відчуваєш ти, де б ти не був? » – пояснюють тему фестивалю куратори.

Цьогорічний фестиваль має доповнення у назві – KYIV-PARIS 2023, бо пройде одразу у двох європейських столицях: українському Києві та французькому Парижі.

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 5

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 6

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 7

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 8

Паризькою локацією стала галерея Le Bonheur Est Dans L'Instant. Тут роботи французьких митців та українських резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO можна буде подивитися з 8 по 24 вересня. « Я хотів зробити свій внесок в українську справу, запросивши українських митців поділитися своєю творчістю ", – зазначає куратор та засновник галереї Le Bonheur Est Dans L’Instant Ксав’є Грас.

У Києві другий CUTOUT COLLAGE FESTIVAL прийматиме Центр Сучасного Мистецтва М17. На цій локації фестиваль відкриється 15 вересня і триватиме майже місяць – до 13 жовтня. Тут експонуватимуться колажі запрошених українських та міжнародних митців серед них – такі відомі художники, як Тіберій Сільваші, Олексій Кондаков, Олександра Чичкан , Олександр Ляпін, Ката Лісова, резидентів CUTOUT COLLAGE STUDIO та спільноти CUTOUT LOVERS, а також переможці open-call.

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 9

Понад сотня митців та дві країни: фестиваль сучасного колажу CUTOUT COLLAGE FESTIVAL повертається-Фото 10

Читайте також: KYIV DESIGN WEEK ВПЕРШЕ ЦЬОГО РОКУ ПРОВОДЯТЬ ОДНОЧАСНО В УКРАЇНІ ТА ШВЕЙЦАРІЇ  

Статті на тему